Micro-SUSI: alternatywa dla Uhlenbrocka?

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Micro-SUSI: alternatywa dla Uhlenbrocka?

Post autor: ArturSchŁ »

MonsterSale pisze: 12 lis 2022, 09:58Dlatego pytam, czy ktoś z Was słyszał o lepszej alternatywie do microSUSI niż Uhlenbrock.
.... drugie zdanie.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Micro-SUSI: alternatywa dla Uhlenbrocka?

Post autor: MonsterSale »

Strasznie mnie bawi, jak Artur przeczyta tytuł i spieszy ratować ludzkość tłumacząc oczywiste rzeczy.
Tak, wiem że SUSI to standard i ze kilku producentów robi. Włączając w to PIKO.

Rzut oka na pierwsze zdanie mojego wpisu wyjaśnia, jaką mam intencję: pojawiły się lokomotywy przygotowane do ucyfrowienia i udźwiękowienia, oparte na styku microSUSI. Obecnie zdaje się że tylko Uhlenbrock ma w ofercie komplety do udźwiękowienia z tym złączem ale już kilka osób na forach i Fb pisało, że dźwięk jest delikatnie mówiąc słaby.

Dlatego pytam, czy ktoś z Was słyszał o lepszej alternatywie do microSUSI niż Uhlenbrock.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Micro-SUSI: alternatywa dla Uhlenbrocka?

Post autor: ArturSchŁ »

:idea: SUSI (Serial User System Interface) to jest standard złącza pomiędzy dekoderem DCC a kolejnym urządzeniem (DCC) w modelu, np dekoderem dźwięku :arrow: DCC Wiki.

O ile producentów dekoderów jazdy z SUSI jest już sporo, o tyle realizacji urządzeń SUSI jest jeszcze mała liczba. Jak podaje w/w Wiki: Dietz, Uhlenbrock Elektronik i Tams.

Czyli w odniesieniu do tytułu wątku, SUSI nie jest alternatywą dla Uhlenbrocka.
:D

Nie znam kompletnie urządzeń f. Dietz, natomiast moja opinia o dwóch pozostałych nie jest najpochlebniejsza.

Sam oczekuję z obawą na dostawę BR43 z zapowiadanym (bo jeszcze niedostępnym) modułem SUSI, a za sprawą Tilliga ma być to moduł Uhlenbrocka. Jak uczy nas wcześniejsza historia współpracy Tilliga z Lenz'em ....wszystko jeszcze może się zmienić.
;)
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Micro-SUSI: alternatywa dla Uhlenbrocka?

Post autor: MonsterSale »

Czy natknęliście się może na alternatywne do Uhlenbrocka rozwiązanie do udźwiękowienia oparte o styk micro-SUSI?
Ostatnio przeczytałem kolejną negatywną opinię nt dźwięków Uhlenbrocka wiec nie chcę kupować a Tillig wypuścił już dwie lokomotywy których udźwiękowienie domyslnie oparte jest na tym złączu (E77 i BR 52 6666).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości