Koleje angielskie

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: michuchu »

aarekk pisze: 25 gru 2022, 12:23 Myślę nad zamówieniem zestawu Scotsman na stronie Hornby. Czy ktoś z was już otrzymał przesyłkę? Czy zostało doliczone dodatkowe cło do opłacenia na poczcie?
Wczoraj dotarła do mnie paczka z tym zestawem. Nie musiałem niczego więcej dopłacać.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: PiotrZ »

Z komentarzy na fb wynika, że wolna jazda Scotsmana w analogu jest możliwa przy odpowiednim kontrolerze. Ten załączony do zestawu startowego jest kiepski.
Tu filmik ilustracyjny

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=6YzEYbiYR4o
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

PiotrZ pisze: 22 gru 2022, 08:11... źródłem problemu może być wykorzystanie w modelu silnika 3-polowego bez kół zamachowych.
...tym bardziej, co widać na powyższym zdjęciu, że miejsce na kolo zamachowe przewidziano.
Prawdopodobnie księgowi znowu na projekcie zaoszczędzili !!
:evil: :evil: :evil:
... a może dostawcy trochę pomylili.
:lol: :lol: :lol:

Przypomina się kazus z brakiem zębatki na osi Ludmiły Roco ...po oszczędnościach.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: PiotrZ »

Autor powyższego filmu krytykuje kiepską jazdę Scotsman'a na niskich prędkościach. Nie pomógł nawet dekoder.
Scotsman engine.jpg

Według mnie źródłem problemu może być wykorzystanie w modelu silnika 3-polowego bez kół zamachowych. To tak trochę jak BTTB :/
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

Hornby TT:120 A1 class - Fitting a DCC chip


:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=HgJcnZ1VaQA

Można się przyjrzeć na filmie szczegółom malowania, o czym było wcześniej, jak i budowy lokomotywy.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: PiotrZ »

Finally arrived...
W końcu doczekałem się swojego pakietu powitalnego. Przesyłka została wysłana 29 listopada. Chyba jechała pocztą konną... :D

Teraz zamówiłem więc zestaw z parowozem Scotsman. Nigdy nie kupowałem on-line w sklepach angielskich, więc zaskoczyło mnie, że produkt oferowany za £215.99, po włożeniu do koszyka zdrożał do £221.39 (+2.5%) !! . Czy wiecie skąd taka zwyżka? Dopiero od tej kwoty był naliczony rabat dla klubowicza -15% .
Załączniki
Pakiet Hornby.jpg
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: mae »

Jak dla mnie to jest genialna oferta. Modele piękne, cena przystępna, nie ma się do czego przyczepić. Producenci z EU każą sobie płacić ogromne pieniądze, a nie muszą wykonywać tak skomplikowanej malatury. Czekam na mój pakiet klubowy i zamawiam :]
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1892
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: T_Domagalski »

Po obejrzeniu tego filmu jestem pozytywnie zaskoczony jakością i szczegółowością modeli Hornby.
Te wszystkie obwódki na wagonach, kołach i kotle parowozu były na pewno sporym wyzwaniem dla procesu produkcyjnego. Do tego mosiężne zawory na kotle, smarownice oraz wyposażenie stojaka kotła. Do tej pory chyba żaden producent nie malował manometrów oraz rur w budce.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 343
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: biegacz67 »

Nie przejmuj się o modelarzy na wyspach. Tu modelarstwo kolejowe jest o wiele bardziej popularne niż w Polsce. Jeśli chodzi o TT to faktycznie była to skala na wymarciu. Ale jeśli Hornby się nią zajęła to znaczy że jest zapotrzebowani a jeśli nie to odpowiednio ją wypromują i będzie.
Przejrzyj sobie ich katalog ile mają już taboru i loków w tej skali.
Żadna polska firma nie ma takiego portfolio. Peko już produkuje dodatki. Myślę że TT w UK bardzo szybko się przyjmie.
romanpumas
Posty: 1215
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: romanpumas »

Makieta jego chyba nie jest w TT a to dostał w ramach chyba reklamy.
Niech pokażą to jacyć modelarze angielscy na swojej makiecie w TT.Bo narazie chyba coś baardzo cienko z modelarzami na wyspie w TT co by tym pośmigali.
Był TTriang i inne firmy to niech to zareklamują pasjonaci TT a nie jacyś wybrancy z Hornby.
Wtedy okaże się jak jest z tą TT na wyspach.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: Scio »

Fajnie, że napęd jest w lokomotywie nie w tendrze. Większy stopień realizmu przy ruszaniu.
vaner
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2017, 20:07
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: vaner »

Prezentacja zestawu "The Scotsman" na YT :

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=5dX-VLG92DY
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

PiotrZ pisze: 04 gru 2022, 14:19Czy dostaliście już "pakiet powitalny" klubowicza?
Tak, dostałem.
;)
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: MonsterSale »

Nie dostaliśmy. Hornby informował ze będzie 2 miesięczne opoznienie
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: PiotrZ »

ArturSchŁ pisze: 04 gru 2022, 09:21 Kolejny film z imprezy, zobaczcie w 9:40 parowóz fabrycznie z dymem (i dźwiękiem) :lol: :
:arrow: https://youtu.be/W_47w3MFWVY?t=580
O TT-ce jest tylko pierwsze 5 minut filmu. Ten dym - faktycznie ładny, pufający - jest z parowozu w skali OO (H0).

Przy okazji inne pytanie do kolegów, którzy może założyli sobie konta na Hornby 1:120. Czy dostaliście już "pakiet powitalny" klubowicza? Wyspiarzom już rozsyłali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości