Koleje angielskie

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10313
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek Blair Hobson 30.10.2022 napisał na British Outline 1:120 TT Railway Modellers@FB:
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg


"Gaydon dziś rano (...)
Jeszcze jedno, wszystkie zapasy są przedprodukcyjne, są świadomi pewnych błędów i zostaną poprawione. sprzężenia są znacznie mniej obtrudne w realu niż wyglądają na zdjęciach z bliska. W końcu powiedział, że z powodu problemu z kołami na locos, które opóźniły produkcję o tydzień, przegapili łódź(! ), więc jeśli nie uda im się dostać dobrej oferty na przelot zestawów do |UK, będzie małe opóźnienie, ale powinny być tuż po świętach. Ponieważ czekałem ponad 50 lat, nie sądzę, żeby tydzień lub dwa opóźnienie sprawiło mi wiele problemów, ale poczekaj, aż Hornby ruszą gdzie indziej!"

[Tłumaczenie FB]
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10313
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

Model Rail - November 2022-001.jpg

Pojawił się w sieci listopadowy nr miesięcznika Model Rail (np.: TU). Znajdujemy w nim artykuł o TT:
Model_Rail_2022_11_08-09.jpg
Model Rail - November 2022-008.jpg
Model Rail - November 2022-009.jpg

oraz reklamy TeTetki:
Model_Rail_2022_11_66-67.jpg
Model Rail - November 2022-066.jpg
Model Rail - November 2022-067.jpg

Zachęcam do przeglądania tego czasopisma bo w każdym numerze znajdziecie fajne brytyjskie klimaty stacji i węzłów kolejowych.
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: biegacz67 »

Nie wiedziałem że u nas robią takie fajne rzeczy. Hornby zaczyna robić modele w TT, tu jakieś samochodziki.
A 18 lat temu jak przyjechałem to Anglii udawali że nie wiedzą co to jest skala TT.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2396
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: womo »

Przyszła odpowiedź:

Dzień dobry, Niestety, jak podano na naszej stronie internetowej, ze względu na nowy system VAT UE ( IOSS), tymczasowo wstrzymujemy zamówienia do UE. Miej oko na naszą stronę, mamy nadzieję, że wkrótce ją zaktualizujemy i będziemy kontynuować tę usługę.
Z poważaniem,
Robert Zubik
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2007, 01:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: Robert Zubik »

Kupiłem Land Rovera. Ale na adres brata w Anglii. Przesyłka wewnątrz UK , 2,95 funta.
Autko przyleci do mnie na początku listopada. Wiec będę mógł podzielić się wrażeniami ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2396
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: womo »

Udało się komuś kupić?
Mi nie pokazuje Polski w wysyłce, a sklep nie odpowiedział na maile w sprawie wysyłki do nas.
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 697
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: Scio »

Super autka.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10313
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: ArturSchŁ »

Misiek pisze: 19 paź 2022, 10:16Z tą pięknością angielskiego taboru to żart, prawda?
Serio, też jestem zauroczony ich taborem (ale oczywiście nie tym pstrokatym współczesnym).
:D :D
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: Misiek »

Z tą pięknością angielskiego taboru to żart, prawda?
;-)

de gustibus non est disputandum
mae
Posty: 210
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: mae »

Jak dla mnie krok Hornby to spełnienie marzeń. Anglicy mają mnóstwo pięknych parowozów, wyglądających nieporównywalnie lepiej od niemczyzny, którą do tej pory w TT można było oglądać. Ja już się zapisałem do ich klubu, mam nadzieję, że perspektywa kryzysu gospodarczego nie zabije tej inicjatywy. TT zdecydowanie potrzebuje pięknych i niedrogich lokomotyw.
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: Peter_KR »

Heljan skasowało preordery na zapowiedziany model spalinowozu Class 31, jako że Hornby również go zapowiedziało.

Hornby zdublowało również zapowiedź class08 i parowozu j94, które były "tylko" w planach. Nie widzę tutaj oficjalnego komunikatu, ale też zapewne projekty porzucono.

Jeszcze pytanie co z Gaugemasterowym Classen 66. Bo 66 od Hornby będzie ich najtańszą lokomotywą i będzie powiedzmy sobie szczerze bardzo zabawkowa.
Droższa i bardziej zdetalizowana alternatywa na poziomie Tilliga byłaby mimo wszystko porządana.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: T_Domagalski »

PiotrZ pisze: 14 paź 2022, 14:58 W katalogu HORNBY są tylko obrazki...
Akurat parowóz A4 na stronie Hornby jest zdjęciem realnego modelu. Świadczy o tym... źle założony haczyk sprzęgu TT w tendrze. ;)
Wygląda na to, że ten sam model, z tym samym źle założonym sprzęgiem, jest prezentowany na podlinkowanej przez ciebie stronie.

Zdjęcia z tej strony potwierdzają niestety, że modele A3 i A4 będą miały koła tylnego półwózka bez obrzeży.. :roll: Ciekawe, jak to się będzie zachowywało na torze?
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: PiotrZ »

W katalogu HORNBY są tylko obrazki, ale znalazłem właśnie opublikowane zdjęcia prototypów
https://www.world-of-railways.co.uk/new ... -examined/
Coś z tego będzie :)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1900
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koleje angielskie

Post autor: T_Domagalski »

ArturSchŁ pisze: 13 paź 2022, 07:30Czy to ta, którą ścigał się Jeremy Clarkson ?
Clarkson jechał nowo wybudowaną maszyną typu A1, zaś "Flying Scotsman" to typ A3.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość