Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

:arrow: Miło mi poinformować, że wszystkie nasze kalkomanie trafiają dzisiaj do wolnej sprzedaży.
Są dostępne w poniższym katalogu
oraz na naszej stronie www.eaos.pl.


Do katalogu będę dodawane nowe pozycje w miarę ich projektowania i drukowania.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

Ogłoszenie parafialne

Za tydzień puszczamy kolejny nakład kalek jak w temacie. Jeśli ktoś ma ochotę na większą ilość kalek w super jakości to zapraszam na PW.

Planowany nakład to 125-250 kopii.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: womo »

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę rzeźbił sam.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

PiasTT pisze: 16 kwie 2022, 18:41Ale inne numery dla istniejących modeli, tak aby można było jakiś składzik złożyć, to warto i chyba możesz zaryzykować. :)
To jak najbardziej. Tylko czy jest popyt na chłodnie?
PiasTT
Posty: 391
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: PiasTT »

Ranger pisze: 16 kwie 2022, 15:05 ... niestety w tych epokach nie czuje się dobrze i ryzykować "ogólnym potępieniem" za błędy nie będę :P
Ale inne numery dla istniejących modeli, tak aby można było jakiś składzik złożyć, to warto i chyba możesz zaryzykować. :)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

Raczej nie planuje kalek w takich epokach. Chyba, ze ktoś pomoże z projektami. Ja niestety w tych epokach nie czuje się dobrze i ryzykować "ogólnym potępieniem" za błędy nie będę :P
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: womo »

Ranger pisze: 16 kwie 2022, 09:30 ... to jest masa pracy.
No wiem. Do tego strasznie nudnej ...
Czekam więc cierpliwie na to co będzie można kupić.
Planujecie coś w epoce 2-3 na wagony?
Bo mam kilka pomysłów ale jakby były gotowe napisy to chętnie bym kupił i oszczędził swój czas.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

womo pisze: 16 kwie 2022, 09:07 Tak nieśmiało spytam "coś się dzieje w temacie?", czy przysypany chwilowo innymi projektami?
Zbieramy nakład i planujemy druk w okolicach wakacji.
Wcześniej na pewno nie wyjdzie bo planowany jest arkusz A3 z nakładem min 150 powtórzeń.

Przesyłam też nasza paletę sprawdzonych kolorów. Każdy kolor dodatkowy to dopłata ok 350zł.
Oczywiście do całości zamówienia.

Na razie brak czasu niestety. Chęci są ale żeby narysować wszystko od nowa chociażby na parowozy to jest masa pracy.
Załączniki
IMG_20220416_093216.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: womo »

Tak nieśmiało spytam "coś się dzieje w temacie?", czy przysypany chwilowo innymi projektami?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

Bardzo chętnie. Jest tyle do zrobienia, że sami nie podołamy.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: T_Domagalski »

wojtek_ pisze: 21 sty 2022, 20:57 Ja to mam propozycję aby zaproponować nabywcy zestaw obowiązkowy do szybkiej konwersji; a więc:
- wytypowanie wagonów wydanych seryjnie, a następnie przygotowanie opisów w innej epoce [Tillig ep. III >> UMF ep.IV],
- wytypowanie wagonów wydanych seryjnie i przygotowanie opisów na kolejne wagony [Tillig węglarki, platformy, talboty etc]...
Podpisuje się pod tym pomysłem. Jest sporo taboru Tillig'a, PIKO, Headl'a, Karsei, itd., które w prosty sposób można przekalkować na PKP (III, IV ep.). Oczywiście przydałoby się po kilka numerów dla każdego z typów wagonów, szczególnie towarowych.
Jakby co, to mogę udostępnić kilka projektów przygotowanych na własne potrzeby.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze: 23 sty 2022, 11:13nasze brązowe beczki (które kiedyś miałeś w ofercie)
Te wszystkie kalki są dostępne od ręki. Właściwie wszystkie malowania 406R, które mieliśmy w ofercie.

Niebawem zacznie powstawać katalog dostępnych kalkomanii i będzie można wybierać.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: Wojtek_Kraków »

Pomysł dobry.
Myślę, że jak zrobisz to co miał św. pamięci pan Andrzej pokryjesz w dużym stopniu zapotrzebowanie rynku.
Mnie na pewno ucieszylyby kalki na bohuny, nasze brązowe beczki (które kiedyś miałeś w ofercie) a także sporo napisów na samochody.
Dobra baza tutaj:
https://polskimodel.pl/kalkomanie/172/2.html
Tablice rejestracyjne prostojatne i kwadratowe.
Ciekawą opcją mogłyby być piktogramy z czasów prl.
http://zdokp.prv.pl/kolej/rj/index.html
Mam jeden w domu emaliowany to moge pomierzyć.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Alegratka już nie wróci ale jego jakość TAK. Kalki UMF w wersji wielkoseryjnej

Post autor: solar »

Myślę, ze wielu z nas - ja na pewno - posiada dużo nie zmontowanych zestawów cystern Zacs. Wiele już wykonałem ale brakuje mi np. opisów cystern CTL, ich logo (starego i nowego).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości