silnik - M62 Rail Polska

Dział, o warsztacie modelarskim, czyli jak, czym i w jaki sposób...

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: silnik - M62 Rail Polska

Post autor: Borczy »

Części do Roco a w szczególności szczotki są dostępne - mój nurek miał podobną operację z silnikiem dwa tygodnie temu.
Pisz do Artura Dębskiego.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: silnik - M62 Rail Polska

Post autor: Wojtek_Kraków »

Cześć.
Nie pamiętam czy tam były takie szczotki jak w linku ale juz chyba nie są dostępne
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=52015

W starych bttb były węglowe ale w tych nowszych silnikach takich jak tillig czy roco te szczotki są takie jak w rozrusznikach aut. Czyli częściowo z miedzi (nie wiem czy to prasowany grafit i pył miedziany - jeśli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi)
Myślę, że ze szczotki od rozrusznika byś coś takiego spokojnie wyrzeźbił. A jak nie to podeślij ten silnik to zobaczymy.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

silnik - M62 Rail Polska

Post autor: FASLER »

Witam

Mam pytanie odnośnie napędu do M62 Rail Polska marki ROCO. Czy silnik do tego modelu jest jeszcze dostępny jeśli nie to czym mogę go zastąpić. A może można dokupić same szczotki, bo chyba w tym leż problem. Lokomotywa przestała się poruszać, w analogu przeciążała zasilacz. Rozmontowałem wszystko włącznie z silnikiem. Oczyściłem komutator dorobiłem z grafitu szczotki po wymianie lokomotywa porusza się płynie jednak czasami silnik wydaje dziwne dźwięki, dlatego chciałbym wymienić szczotki na oryginał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady i techniki modelarskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości