Wagon 7A zwężak 1kl

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Na ryflaki podam jak będą zapisy na drugą transzę bo ceny szaleją - np. od maja żywice i silikony poszły w górę o 90% a zapowiedziane są kolejne podwyżki. Inne rzeczy też znacznie podrożały. Więc ceny trzeba sprawdzać w momencie zamawiania towarów w hurtowniach.

Zwężaki 8A jak ktoś chce zapisać się na 4tą transzę (realizacja pod koniec grudnia lub początek stycznia) wagony do wyboru są w sumie z 3-ma różnymi numerami (dwa numery z szarym dachem, jeden z oliwkowym) wszystkie IV eopka są po 500zł/sztuka. Realizacja może się opóźnić jeśli liczba zamówionych wagonów znacznie wzrośnie. Wrzucę za jakiś tydzień, dwa zdjęcia wagonów z 3ciej serii jak będą skończone i będą wysyłane do klientów.
TTiger
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: wlodar »

To prośba o podanie cen na Forum, zarówno zwęziaków jak i ryflaków, no i gotowców oraz kitów. Nie wszyscy są na fejsie, jeśli coś jest zapowiadane, a potem autor milczy (zwłaszcza po uwagach dotyczących cen), to wydaje się że projekt upadł.
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Głównie przez zaprzyjaźnionych modelarzy idzie jakieś 60-70%. Trochę też na FB jak ktoś doda zdjęcia moich wagonów to zaraz parenaście zapytań. Ale jak mówię - produkcja nie jest jakaś szczególnie duża. Wszystko schodzi na pniu więc nie bardzo jest kiedy narobić wagonów na zapas by wrzucać większe oferty. 7A były ostatnią taką partią zrobioną bez rezerwacji sprzedaży. Obecnie każdy wagon na warsztacie ma już swojego właściciela.
Zawsze można przysłać PW czy coś się nie szykuje, parę osób tak regularnie robi i są wpisywani przy okazji tworzenia serii.
Też nie chcę, żeby znowu serie wychodziły po kilkadziesiąt wagonów bo to ciężko przerobić i udźwignąć finansowo (żywice, części, blachy, oświetlenia).

Za miesiąc będzie zatem informacja o zapisach i cenach na drugą transzę 101A (dwupaki to są). A i przy ryflakach to mogą być KITy bo zwężak na KITa się nie nadaje (główny problem to konstrukcja i kratownica podwozia).
KITów ryflaków może by się udało zrobić więcej, załączę zdjęcia wagonów z pierwszej partii, będzie założony temat jak będę przyjmował zamówienia.
TTiger
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: MonsterSale »

Dokładnie tak: jeśli nie na forum, to gdzie są informacje podstawowe?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: wlodar »

To skąd ludzie wiedzą o twoich produktach? Twoi znajomi? Masz jakąś stronę z ofertą?
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Ciora pisze: 06 lis 2021, 20:50No jak nie ma informacji, to jak ma być sprzedaż na forum???
Mówię na podstawie sprzedaży wszystkich moich modeli - nie wiem czy na forum idzie 10% ogólnej sprzedaży, a skoro wciąż masa osób oczekuje na modele no to nie mam powodu tu wpisywać bo i tak nie jestem w stanie wyprodukować takich ilości. Więc jak napisałem - zostaną wolne sztuki to dam tu informacje.

Wagony 7A na tym forum sprzedały się w ilości 3 albo 4, a partia wynosiła koło 50 - a tu były najpierw ogłoszone, że są.
TTiger
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: Ciora »

J.R. pisze: 06 lis 2021, 10:13 Nie było bo popyt jest większy niż podaż :) Ponadto na forum sprzedaż jest minimalna więc informacje będą dopiero jak będą wolne sztuki.
No jak nie ma informacji, to jak ma być sprzedaż na forum???
Maciej
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Nie było bo popyt jest większy niż podaż :) Ponadto na forum sprzedaż jest minimalna więc informacje będą dopiero jak będą wolne sztuki.
TTiger
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 972
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: Witek M. »

A gdzie była informacja o tych 8A? Coś przespałem??? Albo marketing kuleje...
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Nie było bo w wakacje chyba wszyscy producenci mieli potężny zastój w sprzedaży, dopiero od września wróciło wszystko do normy.
W tej chwili schodzi trzecia partia wagonów 8A, wszystkie z niej są sprzedane, będzie kolejna bo znowu brakło dla wszystkich chętnych. Co ciekawe 7A nie zeszły wszystkie z pierwszej partii a 2kl cieszy się zdecydowanie większym powodzeniem. Nawet nie mam egzemplarzy pokazowych i żadnej sztuki dla siebie.

Jeśli chodzi o 101A to jest partia pudeł, wszystkie zarezerwowane już, myślę, że do miesiąca trafią do swoich właścicieli, kolejne można rezerwować ale to potrwa zapewne kolejne 2-3 miesiące. Są sprzedawane jako set dwuwagonowy.

Na razie projekt 102A stoi bo nie wyrabiam z produkcją powyższych - dopiero jak się skończą zamówienia na 8A i 101A to tu ruszy.

A dzięki skutecznym naciskom klientów będzie też zwężak barowy 108A i jest duży nacisk na szybką realizację więc chciałbym go chętnym koło stycznia zacząć dostarczać :)
TTiger
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: Ciora »

Witam!
W maju TTiger pisał:
„Obecnie w produkcji już są doczepy do SN61 czyli ryflaki 101A - powinny być w sprzedaży w wakacje (dwa numery).”

Czy ja coś przespałem i nie zauważyłem, czy jednak nie było sprzedaży. Proszę o info.
Maciej
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

Na pewno będą jeździły jakieś, ja będę w piątek od jakiejś 10 do 15tej, zostawię kolegom ze Śląska te do wydawania ludziom ale jak się popytasz pewnie pokażą wtedy którąś sztukę. Tak więc myślę, że z oglądaniem nie będzie problemu ale zakup już nie będzie możliwy - zostaje tylko wysyłka.
TTiger
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: Tomasz »

Czy w Warszawie oprócz modeli dla odbiorców będziesz miał jakiś jeden egzemplarz, który będzie można obejrzeć?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: Wojtek_Kraków »

Witek M. pisze: 31 maja 2021, 21:38 Co do ceny to bym nie dramatyzował. Przyzwoicie wykonany wagon z manufaktury dwa razy droższy od wielkoseryjnego Tilliga - to chyba do przyjęcia? Osobiście wolę wesprzeć polską produkcję niż niemiecką. Natomiast nie zgadzam się z tezą odnośnie kitów. Każdy kita bierze na własną odpowiedzialność chyba?
Wszystko zależy ile kto zarabia. Wtedy można mówić, że coś jest lub nie do przyjęcia.
Każdy ma inny finansowy "próg bólu".
A co do wagonu to bardzo ładny i pewnie z przyjemnością i lekką nutką pozytywnej zazdrości będę podziwiał u kolegów na makietach.
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 7A zwężak 1kl

Post autor: J.R. »

No może i bierze na własną odpowiedzialność ale nie chciałem podchodzić do problemu, że ktoś utknął bo coś uszkodził. Trochę to też nie miłe jak będę liczył za każdą malutką część a dodawać do kitu zapas no to też nie tędy droga. Ale to nie zmienia tematu, że ryflaki 43A były zupełnie inną konstrukcją, miały choroby wieku dziecięcego, były moim pierwszym projektem który zajmował czas by to poskładać. Te wagony są zupełnie inaczej rozwiązane, to powiedzmy II generacja i są inaczej przemyślane, inaczej skonstruowane ale też z racji technicznych różnic (np właśnie ta kratownica) ich wersja KIT praktycznie mija się z celem. By miało to sens musiałbym nie malować podwozi i tak dalej a ta praca jest już wykonana, od dziś trwa już tylko właśnie finalne składanie wagonów.
TTiger
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTiger”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości