Reduced - opinie, plany, dyskusja

Reduced.pl

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 342
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: biegacz67 »

Jeśli chodzi o skanowanie modeli, metodą fotograficzną i laserową. Są dwie podstawowe różnice.
Skanowanie fotograficzne nie ma zastosowania do projektowania produktów 3D, przede wszystkim
używa się go do tworzenia gier komputerowych. A sam proces takiego skanowania fotograficznego
nie jest wystarczająco dokładny do stworzenia projektu 3d, a i tak musi trafić jeszcze do obróbki
komputerowej. A i tak trzeba być posiadaczem odpowiednich kamer i programów do obróbki.
Co się tyczy skanowania laserowego, to już w ogóle inna bajka. Ta metoda jest dostępna tylko i wyłącznie
dla prawdziwych gigantów. Koszty takiej inwestycji przekraczają kilku krotnie dochody wszystkich Polskich
producentów.
Dlatego więc słusznie zauważył kolega zibi33, że w obecnych czasach najtańszą i najskuteczniejszą formą
wykonywania modeli metodą 3D jest i długo jeszcze będzie zdolny projektant.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: zibi33 »

Chciał bym się odnieść do skanowania obiektów, jeśli chodzi o metodę fotograficzną to odradzam, jako wizualizacja 3D działa rewelacyjnie ale próba przeniesienia tą metodą jakiegoś obiektu do druku nie ma większego sensu. Przerabialiśmy to w pracy. Skuteczna metoda jest skanowanie laserowe .... ale :D niestety koszty są wysokie dla większych obiektów. Oczywiście najładniej i szczegółowo wychodzą modele narysowane ręcznie i dokładnie w skali. Dobry projektant, program i do dzieła :D
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Wojtek_Kraków »

Grubość słupków to nie tylko ich szerokość ale także ich głębokość.
Można to oszukać na dwa sposoby. Jeden już podpowiedziałem. Drugi jest podobny ale nie podpowiadam już. Sami na to wpadniecie 😉
I nie piszę tego jako teoretyk tylko praktyk 🙂
Awatar użytkownika
Reduced.pl
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2021, 06:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Reduced.pl »

Ciora pisze: 17 kwie 2021, 19:27Tylko, żeby zdjęcie było zgodne z wyrobem gotowym, a nie tylko dla „picu”, zaś wyrób gotowy w wersji siermiężnej. ;)
Właśnie dlatego pokazujemy zdjęcia z takim zbliżeniem, żeby każdemu detalowi można było przyjrzeć się z bliska. Nie chcemy później zaskoczenia. Niestety, prawdopodobnie się to zmieni. Zdjęcia w przybliżeniu, bez możliwości "zdania sobie sprawy" z faktycznej wielkości modelu powodują, że słupki 0.5mm mogą wydawać się sporo za grube. Tak samo ze szczeliną szyb, która gołym okiem jest niewidoczna a fotka z bliska powoduje, że pojawiają się pytania o jakość.

@Wojtek_Kraków nie gniewamy się za opinie i nie określamy ich mianem hejtu. Chyba, że nie opierają się na niczym konkretnym ;) A co do skanów, to nie. Nie dorobiliśmy się jeszcze skanera :D Opieramy się na pomiarach modeli skali 1:1 :D

@Borczy jeszcze kilka dni ;) Przygotowanie nowych modeli do fotek wymaga czasu.

@daraśekp nie ma sikawki na sklepie, ale zaraz będzie ^^
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Ciora »

1 kwietnia wszedłem na stronę podjarany jak arab na kurs pilotażu i...... nic nie zamówiłem. Poproszę o poprawę zdjęć i zamawiam ;)
Tylko, żeby zdjęcie było zgodne z wyrobem gotowym, a nie tylko dla „picu”, zaś wyrób gotowy w wersji siermiężnej. ;)
Maciej
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

We Wrocławiu ostatnio była przy muzeum :mrgreen:
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: daraśekp »

Z innej beczki
Gdzie wywiało sikawke milicja?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ranger pisze: 17 kwie 2021, 13:42 Dzisiaj się już nie projektuje z blueprint tylko skanuje 3D oryginalny pojazd. Następnie ten skan się obrabia na komputerze.
PIKO tak robi swoje modele i efekt jest niesamowity (pomijając SM42, która z założenia miala byc modelem budżetowym).
Pytanie czy chłopcy z reduce.pl też tak robią 😉
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Borczy »

wlodar pisze: 17 kwie 2021, 09:46 Zdjęcia bezwzględnie powinniście podmienić. Dla klienta, który osobiście Was nie zna i nie widział "na własne oczy" waszych wyrobów jedynym wyznacznikiem jakości są zdjęcia. Ja widząc model Fiata, lub Poloneza ze źle dopasowanymi szybami, zbyt grubymi słupkami, zbyt głębokimi rowkami wokół drzwi, ze śladami po piłowaniu ........
1 kwietnia wszedłem na stronę podjarany jak arab na kurs pilotażu i...... nic nie zamówiłem. Poproszę o poprawę zdjęć i zamawiam ;)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Ranger »

Dzisiaj się już nie projektuje z blueprint tylko skanuje 3D oryginalny pojazd. Następnie ten skan się obrabia na komputerze.
PIKO tak robi swoje modele i efekt jest niesamowity (pomijając SM42, która z założenia miala byc modelem budżetowym).
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Wojtek_Kraków »

Przyglądałem się temu zdjęciu jeazcze raz i zwrócicie uwagę na doleganie szyb.
Te drzwi (słupki) też można odchudzić. Zostawcie tylko pogrubienie w górnej części to bedzie robić za rynienkę.
IMG_20210417_114707.jpg


O szybach też coś niecoś wiem bo ani w Starze ani w Żuku które projektowalem nie do końca spełniają moje oczekiwania.

Ale skoro Piotr jest zaangażowany w Wasz rozwój, a zna sie dobrze na odlewaniu to może warto iść w tym kierunku?

Więcej już nic nie piszę bo będzie, że sie czepiam, hejtuje itd. A to wcale nie w tym rzecz.
Ja fiata też miałem projektować. Mam nawet oryginał 1:1 na podorędziu ale na razie się nie zdecydowalem. To wbrew pozorom trudny samochód do narysowania. Jeśli bazujecie na bluprintach z sieci (nawet tych w dobrej rozdzielczości) to niestety mają szereg błędów.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: wicy »

A można prosić o zmianę "pokazywarki"?
Bo mam to i się boję :mrgreen:
Bez nazwy1.jpg
-----------------------
Pozdrawiam, Witek
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

A ja zamówiłem. Szyby są problemem wszystkich i tak zazwyczaj je poprawiam (jak mi się chce).
Muszę sam pomacać, jak dojdzie to się pomaluje i pokrytykuje, albo nie :mrgreen:
Mnie bardziej interesują komary. Bo złom od Sławka idzie i będą jak znalazł do nowych hot rodów :D
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: wlodar »

Zdjęcia bezwzględnie powinniście podmienić. Dla klienta, który osobiście Was nie zna i nie widział "na własne oczy" waszych wyrobów jedynym wyznacznikiem jakości są zdjęcia. Ja widząc model Fiata, lub Poloneza ze źle dopasowanymi szybami, zbyt grubymi słupkami, zbyt głębokimi rowkami wokół drzwi, ze śladami po piłowaniu na korpusie od razu stwierdziłem, że na razie wasze modele odpuszczam. W porównaniu z modelami takiej np. Herpy wygląda to raczej jak wstępny prototyp. Być może w rzeczywistości wygląda ro znacznie lepiej, ale na zdjęciu tego nie widać. Odpowiednia, efektowna prezentacja oferowanych towarów jest kluczowa, zwłaszcza że jedyną funkcją autka na makiecie (pomijając jeżdżące np. Fallera) jest stać i dobrze wyglądać. Dlatego też, jeśli cokolwiek poprawicie, zmodyfikujecie, od razu niech to będzie widać na zdjęciu.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Wojtek_Kraków »

Reduced.pl pisze: 17 kwie 2021, 08:38 Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi ;)
Zgadzam się w pełni.
Reduced.pl pisze: 17 kwie 2021, 08:38Jeśli mówimy o pomalowanym - nie.
Jeśli o surowym - tak.
Poczekam aż będzie pomalowany i może odważę się wypowiedzieć 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reduced”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość