SN 61, MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: wicy »

ArturSchŁ pisze:Tak, zworka po podważeniu wypadła
Jaka, kurde, zworka? Może zaślepka analogowa?
Zworka m.in. wygląda tak
Bez nazwy 1.jpg
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10325
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: ArturSchŁ »

Wojtek_Kraków pisze:Nie wiem jak wy to robicie ale u mnie bez jakichś kombinacji z odlutowaniem wyszła zworka.
Tak, zworka po podważeniu wypadła, ale dekoder miał dłuższe piny i nie mieścił się nad fotelami.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Nie wiem jak wy to robicie ale u mnie bez jakis kombinacji z odlutowaniem wyszła zworka. Jeszcze łatwiej bylo wsadzić dekoder bo miał krótsze piny.
Poluzowałem tylko śrubki mocujące płytkę. Zakrzywioną, ostrą pęsetą wyjąłem zworkę i tak samo wsadziłem dekoder.
Co jednak przyznam mialem problem z założeniem budy.
Zejść zeszła łatwo. Do rozchylenia jej na boki w miejscu zaczepów, użyłem drewnianych klinów.
Samo składanie to jednak ciężka sprawa i mogłoby być wiecej luzu.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10325
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: ArturSchŁ »

bankier pisze:Aby wyciągnąć zworkę nie wystarczy tylko odkręcić śrubki mocujące płytkę. Konieczne jest odlutowanie przewodów ją zasilających...
A to żeś mnie zszokował !!
:mrgreen:
bankier
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: bankier »

Rozbierałem swojego Ganza celem założenia dekodera i powiem, że to istna droga przez mękę ;) Buda jest ciasno spasowana i dość sztywna co powoduje trudności w jej zdjęciu. Niestety samo jej odgięcie i czekanie aż grawitacja zacznie działać szczególnie na część z napędem nie wystarczyła. Ale najlepsze zaczyna się kiedy już jesteśmy w środku. Aby wyciągnąć zworkę nie wystarczy tylko odkręcić śrubki mocujące płytkę. Konieczne jest odlutowanie przewodów ją zasilających (nie ruszałem tych od oświetlenia). Dopiero teraz można odwrócić płytkę i przystąpić do montażu 8) I tu jeszcze jedna porada... Jeśli macie w planie montaż elementów dodatkowych zróbcie to po założeniu dekodera! A sama zabawa SN61 w DCC na dekoderze z rodziny: Train-O-Matic Lokommander 2 Mini (PluX 16) bardzo przyjemna.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Jeździliśmy z synkiem przez kilka ostatnich dni eSNem. Nie doszło do żadnej awarii. Trzeba jednak pilnować przy puszczaniu po podłodze, żeby często wyjmować kłaki i paprochy z wózka napędowego. Dość łatwo wkręcają sie w zestawy kołowe. Ja mam w domu kota i mimo ze przed rozłożeniem torów mopuje podłogę to i tak kłaki sie znalazły w wózku.
Być może to bylo przyczyną dwukrotnego "pyknięcia" u kolegi. Nawłaziło włosów i śmieci. Kola sie zablokowały i wał sie urwał.
Swoja drogą producent mógł zrobić zakryte zębatki bo tu tez jest pole do popisu dla wszelkich paprochów.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 868
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: brovarek »

Hej, 2 wersji nie będę robił, po prostu nie potrzebuję dla siebie, dla Was puszczę przy okazji, Maciek
mae
Posty: 210
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: mae »

Do drugiej wersji też bym brał
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Jesli będziesz robil na druga wersje to sie pisze
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 868
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: brovarek »

Jeżeli ktoś chce będę puszczał kolejną blachę do trawienia 0,15 z elementami do pierwszej wersji SN61
Ewentualnych chętnych proszę o kontakt na priv, po 15.01 będą do odbioru, cena ok 15 zł za to co na zdjęciu.
LINK
Awatar użytkownika
MichalH
Posty: 129
Rejestracja: 02 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: MichalH »

Wojtku, czy mógłbyś podać na jaką dłuższą śrubę (i gdzie nabyć?) konkretnie wymienić?
Póki co bez dodania tej podkładki niestety jest tak nisko i koślawo, że nie da się wagonów sprzęgać.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Łatwiej,bezpieczniej itd jest dać dłuższą śrubkę.
Tez jestem zainteresowany trawionkami na SN.
Do tego kalki z numerami i mozna robic różne wersje kolorystyczne.
mae
Posty: 210
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: mae »

Też się zastanawiałem nad wózkiem z napędem, natomiast po dodaniu podkładki na wózku bez napędu oba sprzęgi są na odpowiedniej wysokości przynajmniej porównując do innych lokomotyw MTB i wagonów Tilliga. Mimo, że optycznie faktycznie wagon powinien być niżej, to patrząc po sprzęgach chyba tak już musi być. MTB dba o to, żeby każdy ich egzemplarz był jedyny w swoim rodzaju, każdy ma swoje własne oryginalne wady :-D Z pomalowanymi uchwytami wygląda zdecydowanie lepiej.
bankier
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: bankier »

Mnie zastanawia czy nie da się obniżyć wózka z napędem - przypomina nieco Tilligowskiego Gagara. Ale to dopiero w przerwie świątecznej. Dalej, na IBW betungs (jedna sztuka) jadąc do przodu "lekkim" wózkiem SN wypadał z torów. Inne lokomotywy nie miały nigdy problemu w tym miejscu. Może dysproporcja w wadze? Sprawdzę czy dociążenie coś zmieni. I mieliście racje elementy dodatkowe ograniczają skręt... Na koniec dwie fotki ;) aby mój nie był taki sam jak Wasze!

Zdjęcia

ps. czy ktoś planuje może wykonanie elementów trawionych z oznaczeniami "PKP" i klasą "motorówki"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy trakcyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości