prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Każdy sprzedawca w osobnym wątku

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1645
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Misiek »

Twardziel :D
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Borczy »

bankier pisze:to jak sprzedajesz?
Nie sprzedaję :)
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: bankier »

to jak sprzedajesz?
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Borczy »

:D , ja już od dwóch miesięcy prowadzę bojkot tego czegoś
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Wojtek_Kraków »

Też posprzedawałem parę gratów dziś na alle...drogo.
Jak policzyłem prowizja wyszła 9% Kosmos.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: fred3rg »

Probuje, ale z marnymi efektami. Wagon za 120 Ełer to chyba już dla nich ryzyko kupować na dzikim wschodzie...
Może jak mi gwiazdek przybędzie, to się ruszy.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1645
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Misiek »

dziwię się Wam trochę,jako kupującym. Ja już dawno przeszedłem do ebay i zachodnich sklepów,jak trzeba. Nie tylko ze względu, że N i Ameryka, ale po prostu dlatego, że na allegro nic dla mnie nie ma + typowa "januszowość" kupujących, którzy by chcieli za darmo.

Jacek, dilować swoimi modelami na zachodzie próbowałeś? Są tam zapewne kolekcjonerzy, którzy Twoje cacka chętnie łykną - bo to inne niż TILLIG i nie spotykane wcześniej.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Borczy »

Ja odpuściłem sprzedaż na tym gów.....nym portalu. .... Nie chcę być wydy......ny. Waga sprzedającego oprócz parobka płacącego daninę za występy na tym portalu jest zerowa. Jeszcze się okaże , że ogłoszenie w gazecie będzie tańsze :) . Robi się gorzej niż lichwa w średniowieczu :/

Added in 3 minutes 29 seconds:
Borczy pisze:Ja odpuściłem sprzedaż na tym gów.....nym portalu. .... Nie chcę być wydy......ny. Waga sprzedającego oprócz parobka płacącego daninę za występy na tym portalu jest zerowa. Jeszcze się okaże , że ogłoszenie w gazecie będzie tańsze :) . Robi się gorzej niż lichwa w średniowieczu :/
P.s teraz nic tylko klikać kup teraz, nie płacić i walić negatywy sprzedającemu ;) . Może to jest metoda na chciwych i nie wyedukowanych pseudobiznesmenów.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: fred3rg »

Komentarze tylko dla sprzedających to połowa ostatniej rewolucji. Druga połowa to wyzerowanie komentarzy. Teraz jestem tyle wart co dwunastolatek, który dopiero założyl konto, albo jak stary kombinator co miał 100 negatywów.

O minusach nowego regulaminu przekonałem sie dość szybko, już przy drugim kuoującym... i nic mu nie zrobię. Do dużych kosztów, dochodzi duże ryzyko trafienia na jakiegoś dupka, który przy ppprzednim regulamonie nie odważył by się cwaniaczyć.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: krzysztof »

Slawek77 pisze:/.../
Jak dla mnie to ten portal zszedł na psy jak wprowadzili zakaz dodawania komentarzy osoba kupującym.
/.../
i dla mnie też. całkowita bezkarność zabaw pseudokupujących... szkoda czasu i nerwów na przeglądanie a co dopiero na aktywne korzystanie z tego serwisu. zresztą ebay zaczyna być znowu konkurencją dla nich.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: wicy »

Slawek77 pisze:Jak dla mnie to ten portal zszedł na psy jak wprowadzili zakaz dodawania komentarzy osoba kupującym.
Juz raz miałem taki przypadek, pewna Pani kupiła u mnie nie zapłaciła i zrezygnowała, więc wystąpiłem o zwrot prowizji lecz Pani potwierdziła że kupiła i nie dostałem zwrotu prowizji, w ten sposób zostałem naciągnięty.
I nic nie zrobię nawet nie mogę wystawić komentarza negatywnego
Jestem na Allegro ponad 16 lat. Portal zaczął schodzić na psy już ze 12 lat temu od wpuszczenia aukcji sklepów i handlarzy z działalnością (a najpierw najczęściej bez). Zmiana nastawienia jeszcze polskiej wtedy spółki QXL z Poznania na trzepanie kapuchy na prowizjach i kategoryzacja sprzedających na firmy (super sprzedawcy, itp) i resztę.
Zmiana systemu komentarzy spowodowała tylko tyle, że się na niego wypiąłem. Szkoda prądu i mojego czasu na komentowanie, które i tak po czasie zostanie wyzerowane. W zamian nie dostaję nic.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: Slawek77 »

Dla zwykłego kowalskiego bije to po kieszenie, a zaś osoby prowadzące działalność gospodarcza tym się nie przejmują, bo koszty i tak wpisują sobie w koszty ;) więc jakiekolwiek protesty tu nic nie dają, i trzeba się godzić na ich warunki lub zrezygnować sprzedawać na tym portalu.
Jak dla mnie to ten portal zszedł na psy jak wprowadzili zakaz dodawania komentarzy osoba kupującym.
Juz raz miałem taki przypadek, pewna Pani kupiła u mnie nie zapłaciła i zrezygnowała, więc wystąpiłem o zwrot prowizji lecz Pani potwierdziła że kupiła i nie dostałem zwrotu prowizji, w ten sposób zostałem naciągnięty.
I nic nie zrobię nawet nie mogę wystawić komentarza negatywnego
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

prowizja Allegro została znacznie podniesiona

Post autor: fred3rg »

Od 1 maja nasz kochany monopolista podniósł znacznie prowizję od sprzedaży w dziale kolekcje.
Oczywiście informacja o tym noe została masowo rozesłana do użytkowników, tylko umieszczono ją gdzieś drobnym druczkiem.

Ja dowiedziałem się o tym przypadkiem. Pod koniec kwietnia sprzedałem na aukcjach 2 przedmioty w cenie 420 i 430 zł. Na początku maja kolejne dwa za 404 i 355. Wielkie było moje zdziwienie gdzy na rachunku dostałem dwukrotnie wyższą kwotę prowizji za przedmioty sprzedane taniej w maju.

W tej chwili prowizja wynosi 9% niezależnie od ceny przedmiotu.

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że przegieli z ceną, a do tego grają nieczysto ukrywając zmianę cennika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allegro/eBay”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości