Bardziej zabawka niż makieta- pytanie początkującego

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bardziej zabawka niż makieta- pytanie początkującego

Post autor: Borczy »

wicy pisze:Sporo jeszcze można upchnąć. Tak na szybko i może niezbyt ślicznie, ale... gdzie diabeł nie może tam użyje flexa.
Ok tak, flex jest dobry na wszystko :D
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bardziej zabawka niż makieta- pytanie początkującego

Post autor: wicy »

Sporo jeszcze można upchnąć. Tak na szybko i może niezbyt ślicznie, ale... gdzie diabeł nie może tam użyje flexa.
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Bardziej zabawka niż makieta- pytanie początkującego

Post autor: Bobbik »

Witam. Jestem tutaj nowiutki, mam na imię Mikołaj i mieszkam w Swarzędzu k/Poznania. Kolejką po ojcu bawiłem się ostatnio jakieś 30 lat temu (HO piko z kartonowymi podkładami). HO fajne, ale nie jak się mieszka w kawalerce. Więc tak: sam zostałem ojcem, więc znów mam pretekst żeby bawić się kolejką. Wygrzebałem z piwnicy taki set BTTB który dostałem jako dziecko na gwiazdkę: dwuosiowy lok + 2 wagony osobowe + okrąg torów. Tory oczywiście są w stanie "do wyrzucenia" za to lok działa jako tako (czyszczenie mu nie zaszkodzi) i dodatkowo jest dziwny niebieski elektrowóz który nie działa a nie mam pojęcia skąd się wziął.

Jako że mieszkam w mieście stolarzy, kiedyś bawiłem się w modelarstwo lotnicze a ponadto wszystko umiem zrobić od spawania migomatem poprzez budowlankę aż po posługiwanie się hot airem i programatorem, pomyślałem że zbuduję dzieciakom coś do zabawy.
Założenia są takie:jak najmniejsze wymiary, pętla "Osemka" z wiaduktem (jedne tory nad drugimi) rozjazd i bocznica wewnątrz pętli. Czy mógłby ktoś SCARMem mi ogarnąć, bo jakoś kiepsko mi to idzie, nie mam wprawy? W załączeniu moje wypociny, na których bocznica kończy się kozłem, ale czy można by tam wcisnąć kolejny rozjazd żeby wrócić na główny tor?

https://drive.google.com/open?id=0B1ScV ... kEzcEU3NlU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość