BR 92

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: Charakterek »

Bo to jest fajny i sympatyczny model, tylko ma maksymalnie skopany napęd, co tam zaznaczam...

Ponadto czytałeś ten test dokładnie? Opisuję wrażenie słuchowe z jazdy i dźwięki silnika - tu się nic nie zmieniło, opisuję skopany napęd na jedną oś i to, że lok staje niemal na każdym brudzie. Więc tu sobie tak pogadałeś, żeby tylko pogadać? A potem się dziwisz, że ludzie Ci ostrym tonem odpowiadają. Ech...
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2006, 22:45 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: BarTTek »

test BR80,TT-Club pisze:Bardzo udany i sympatyczny model maleńkiego parowozu!
Uwielbiam takie akcje. Nie żebym był chamski tylko dlaczego tu jest jedno a tam drugie ??
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2006, 22:35 przez BarTTek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: Charakterek »

Rozebrać, dogiąć, przesmarować i co jeszcze? A tak co poniektórzy narzekają na Tilliga... Otóż. U mnie ten manewr nie zadziałał. Jak było źle, tak źle jest. Chyba jedyne co może jej pomóc, to Allegro. Jeszcze z żadną loką czy to BTTB czy Zeuke czy Tillig nie miałem tyle kłopotów to z BR 80. Trzeba to jasno powiedzieć - to nieudany model!
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2006, 22:29 przez Charakterek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kolejarz
Posty: 408
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:44
Lokalizacja: Łódź - Ksawerów
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: kolejarz »

Charakterku:
Mogę Tobie jedynie polecić rozebranie loki na części (aż do odłączenia osi od podwozia); przeczyszczenie i nagięcie blaszek stykowych; ponowne złączenie kółek do podwozia; przejechanie 1m bez silnika, by ułożyć osie, wiązary itp; następnie nie ruszając całości zamontować silnik, by zębatki nie przeskoczyły.

U mnie ten manewr zadziałał, następnie tylko trochę smaru na oś silnika i dekoder w gniazdo... Do dzisiaj jeździ płynni i się już nie zacina.... robiłem smarowanie miesiąc temu.
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: Charakterek »

no a 80 Roco ma napęd na jedną oś, na początku mi niemiłosiernie piszczała, a po nasmarowaniu tylko strzela i trzeszczy. Jednak napęd przez wiązary jest chybiony i to ostro. A 92 ma napęd jak stara 81 nic dodać nic ująć, to to samo podwozie. Tylko silnik nowszy. Czyli jeśli chodzi o małe loki - żadna się nie nadaje tak na dobrą sprawę. I Roco dopóki nie poprawi napędu w 80, to na bank jej nie wznowi!
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 616
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: jarkott »

Odradzam zakup BR81/BR92. To stare konstrukcje ze starymi silnikami, słabo sprawujące się na rozjazdach i nierównościach. Podczas jazdy kiwają się, szarpią :evil: .
Lepiej poczekać trochę, uzbierać więcej kasy i kupić coś innego.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR92

Post autor: ArturSchŁ »

Przemek pisze:nie mogę nigdzie kupi BR80 to może sobie kupie 92
IMHO: Lepiej szukać Roco.

BTW: obie lokomotywy mają krótkie podwozie 3/4 osie stąd, ich obu, czasem problemy na rozjazdach i brudnych szynach.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: BR 92

Post autor: DBv »

Poczekaj trochę. Roco jesienią pewnie trochę TT sypnie, to może i BR80 się trafi. Bo o BR92 to co tu się rozpisywać...
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 170
Rejestracja: 11 maja 2006, 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

BR 92

Post autor: Przemek »

Heja mam do Was prośbę czy możecie mi powiedzieć cos na temat lokomotywy BR92 jaki napęd dokładnie czy warto kupić ponieważ nie mogę nigdzie kupić BR80 to może sobie kupie 92

Ten model :arrow: http://www.modelmania.com.pl/mm-product ... -9533.html

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2006, 16:11 przez Przemek, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość