Wasze propozycje kartonowe

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: wicy »

piotrek092 pisze:Uprzedziłeś mnie Sławku /pomysł kolegi trochę nie przemyślany/przecież można odciąć wystające trylinki i będzie ok - a odwrotnie wycinać kilkaset szt - zgroza :(
Racja. Mea culpa.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: piotrek092 »

Uprzedziłeś mnie Sławku /pomysł kolegi trochę nie przemyślany/przecież można odciąć wystające trylinki i będzie ok - a odwrotnie wycinać kilkaset szt - zgroza :(
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

wicy pisze:Trylinka (może jednak zacznijmy używać właściwej nazwy) jest rozrysowana źle jeśli miałyby być chodniki. Powinna mieć z boków dorysowane "połówki", które można odciąć jeśli ktoś ich nie chce lub chce łączyć arkusze.
Oj wybacz za złe określenie trylinki
Już widzę jak ludziom będzie się chciało wycinać kilka set elementów nożykiem, z danego odcinaka ulicy czy chodnika.
Ale nie widzę problemu tak zrobić dla Ciebie na ekstra zamówienie ;)
Ludzi chcą wygody a nie siedzieć godzinami przy biurku i wycinać.
Lecz mogę wyciąć paski boczne z połówkami, tak że jak ktoś będzie chciał z połówkami, to sobie doklei paski z boku, tylko że wtedy chodnik się poszerzy o 1 cm
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: wicy »

Trylinka (może jednak zacznijmy używać właściwej nazwy) jest rozrysowana źle jeśli miałyby być chodniki. Powinna mieć z boków dorysowane "połówki", które można odciąć jeśli ktoś ich nie chce lub chce łączyć arkusze.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Już za późno narysowane, komu będzie odpowiadać to kupi.
Pomysłodawca trelinki może się zgłosić na PW
Wypalę też pojedynczą trelinke tak by każdy mógł sobie ułożyć ręcznie zakręt taki jak mu będzie odpowiadał.
Na dwa pasy połączone zmieszczą się dwa auta w obu kierunkach, na poboczach wtedy będzie szło zrobić chodnik.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Misiek »

Pasy zakręcane - nie zawsze trafisz w zamysł budowniczego chodnika, albo w jego plan na makiecie. Lepiej jak on sam układa sobie "zakręt" dostosowując go do swoich potrzeb makietowych.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

piotrek092 pisze:Trelinka jest w tej wersji ok /w pasku/szybko można ułożyć parking lub plac ładunkowy podjazdy pod przejazdy kolejowe drogi osiedlowe -nie wywalaj jej z oferty !!
Masz rację pas ma wymiary 2cm na 14,5 cm, więc będzie łatwiej do ułożenia chodnika czy ulicy, do tego zrobię pasy zakręcane i będzie ok
Po zasypaniu luk i pomalowaniu nie będzie widać łączeń.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: piotrek092 »

Trelinka jest w tej wersji ok /w pasku/szybko można ułożyć parking lub plac ładunkowy podjazdy pod przejazdy kolejowe drogi osiedlowe -nie wywalaj jej z oferty !!
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Z braku pomysłów na rodzaje trelinki projekt wypada.
Tym razem ławeczki, proszę o autora pomysłu o podanie wymiarów ławeczki oraz jakiś zdjęcia w realu.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Vici wybacz !! !! lecz pomyliłem Ciebie z kimś innym jeszcze raz przepraszam !!!!!
Nie chodziło mi o tą nastawnie.
A dokładnie chodziło mi o tą, był to pierwszy mój projekt po płotach i czas zrobienia jej wyszedł 20 godzin za darmo, a osoba co ją zamówiła nawet się nie pochwaliła na forum.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: wicy »

OK. Twoje małpy, twój cyrk. Twój biznes i Twoje wybory.
Moja sugestia jest faktycznie nie na miejscu o tyle, że już dokonałeś wyboru i opłat.

Co do nastwani (w liczbie pojedynczej, bo więcej przecież nie mam), to pokazywałem ją już dawno tutaj - http://forumtt.pl/viewtopic.php?f=4&t=1 ... ad#p141134
I jeszcze raz tutaj - http://forumtt.pl/viewtopic.php?f=4&t=1 ... ad#p144029
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Nie wiem o jakich skryptach mówisz ale tylko u nich mam wykupiony na rok hosting sklepu w kwocie 430 zł na rok, czyli 36 zł miesięcznie.
Więc nie jest to aż tak wysoka kwota, a sklep naprawdę ma sporo funkcji w porównaniu do sklepu który miał zrobić znajomy i nie zrobił w ciągu 2,5 miesiąca.
Kasę dostał i tu był błąd, sklep miał być na moim domowym terminalu, a okazało się że ma jakiś problem, i kazał wykupić hosting na stronę sklepu, koszt roczny 330 zł. więc tu dopłacam tylko 100 zł na rok i o nic się nie martwię, baza danych klientów czy prąd za terminal.
Pamiętaj nie ma nic za darmo !! zawsze są jakieś ukryte kruczki do zarabiania !!!
Interes w którym trzeba kombinować z obniżaniem kosztów to interes nadający się na OFF

Added in 39 minutes 21 seconds:
Twoje proponowanie obniżenia kosztów jest stanowczo nie na miejscu, bo właśnie przez takich ludzi jak Ty trzeba to robić, albo zamykać interes.
A jak nie wiesz o czy mówię to Ci przypomnę, o nastawniach których nawet się nie pochwaliłeś na forum, a na to liczyłem że przynajmniej tyle z tego coś będę mieć.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1707
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: wicy »

Jeśli masz własny (tzn. wykupiony) serwer www (a wydawało mi się, że masz) proponuję ci redukcję kosztów i rezygnację ze skryptów sklepu internetowego sstore, wykupionego dodatkowo. Jaki to koszt? Ok. 30 zł miesięcznie to kosz może nie tak wielki, ale grosz do grosza.... zwłaszcza na starcie.
Sklep płatny z powodzeniem można zastąpić darmowymi skryptami (np. https://www.prestashop.com/pl/) postawionymi na własnym serwerze, pod własnym adresem. Tak czy siak musisz sklep obsługiwać samemu. Sstore nie wstawi ci nowego produktu, nie obrobi zdjęć, nie doda opisów, itp. Wywalasz kasę tylko za design i funkcje, które możesz mieć za darmo.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Wojtek_Kraków pisze:Sławek co do wymiarów to wydaje mi się że trzeba by wziąć pod uwagę ekonomię czasu pracy maszyny do ceny gotowego towaru.
Cena nie może być za duża ale z drugiej strony musi uwzględniać wszystkie koszty.
Pisałeś że dość długo trwa wypalanie linii więc na pewno nie mogą to być jakieś duże formaty. Ale znowuż musi opłacać się w ogóle odpalać maszynę.

P.S. I to się nazywa trylinka a nie trelinka. Nazwa pochodzi od nazwiska człowiek który to wymyślił
Wczoraj wymieniłem tubę na nowa bo stara odmówiła posłuszeństwa po 7 miesiącach , lecz nie wiem ile pracowała u poprzedniego właściciela maszyny.
Sprzedawca zapewnił że maszyna pracowała zaledwie godzinę, co świadczyło o tym po wyglądzie maszyny oraz szkle tuby.
Jak na razie na część produktów jest zaniżona cena, ale tylko dlatego by był zbyt na to.
Zobaczę ile ta tuba popracuje, i wtedy przekonam się jakie koszty utrzymania maszyny są rzeczywiste.
Od kupna maszyny włożyłem już w nią nowy zasilacz, nową tubę, nowy silnik oraz paski, koszt 2500 zł
Mam nadzieję że tuba oraz zasilacz wytrzymają 1,5 roku pracy maszyny, w innym przypadku ceny będzie podnieść do cen unijnych lub zwinąć interes.
Na dzień dzisiejszy interes jest nie rentowny i nieopłacalny, lecz nie poddaje się !!
Produkty kosztowne omijam ze względu na dość wysoką cenę produktu, i prawdopodobnie mały zbyt.
Podpytałem kilku użytkowników maszyn co2 o koszt jakie naliczają za prace maszyny, to ceny były tak wysokie że cena produktów musiał by wzrosnąć o 50% i więcej, a na pewno wtedy zbyt spadł by do 0.
Najważniejsze jest to że nie muszę dopłacać na dzień dzisiejszy do interesu.
Z dnia na dzień powiększa się asortyment produktów które pomagają zarobić na opłaty.
W najbliższym czasie planuję wprowadzić produkty innych firm, tak by klient miał coraz większy wybór.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

wojtek_ pisze:Plany:
http://www.pzmk.org.pl/?q=node/73
w.
Przepusty wykonam lecz przydały by się naturalne zdjęcia danego przepusty i wymiary rzeczywiste.
Źle mi się rysuje się z planów bez naturalnych zdjęć.

Proszę takie propozycje przedstawiać w których macie możliwość zmierzyć obiektu oraz zrobić zdjęcia.

Każda osoba która przedstawi takie wymiary oraz zdjęcia otrzyma wtedy taki model w prezencie za poświęcony czas.
Proszę nie przedstawiać obiektów do których nie macie dostępu.
Opiszę w jaki sposób robię pomiar danego budynku.
Najpierw udaję się na dany obiekt by porobić zdjęcia, po zrobieniu zdjęć udaję się do domu by je wydrukować.
Następnie ze zdjęciami udaję się na obiekt, i robię pomiary które zapisuję na zdjęciach.

Jeszcze dziś zrobię listę które propozycje jestem w stanie wykonać na dzień dzisiejszy.
Po otrzymaniu odpowiednich wymiarów przystąpię do realizacji propozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość