Makieta DBv - stacja Woernitz

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
mae
Posty: 208
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: mae »

Jak dla mnie to mnóstwo zdjęć uploadowanych na formutt właśnie wyparowało (chyba w trakcie jakiejś migracji). Generalnie mam wrażenie, że na forumtt obrazki nie są bezpieczne.
Garou
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2020, 20:02
Lokalizacja: Puławy (woj. lubelskie)
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: Garou »

Mam sugestię, by wszelkie fotki wrzucać bezpośrednio tu, na forum, a nie jako miniatury z zaszytymi odnośnikami do zewnętrznych serwerów. Przejrzałem z ciekawości ten temat. Wszystkie początkowe fotki widać jako miniatury, ale jak się je klika by otworzyć plik, to SERVER ERROR.... czyli plik w źródle nie istnieje. Myślę, że skoro forum umożliwia dodawanie plików zdjęć bezpośrednio tutaj, to nie ma sensu wrzucać ich na jakieś zewnętrzne serwery. Dotyczy to wielu tematów na tym forum gdzie po prostu fotek już nie ma. Tematy takie tracą trochę na wartości.

(Opcja "załączniki" na dole edytowanego wpisu i sprawa załatwiona).

Pozdrawiam.
Jarosław Franczyk
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

Update wymiarów:
- 1 segment o wymiarach ok. 140x70cm
- 1 segment o wymiarach ok. 100x30cm
- 1 segment o wymiarach ok. 100x50cm
- 1 segment o wymiarach ok. 150x50cm

Łącznie jest to więc około:
- 4,9 metra szlaku oraz dodatkowo:
-- 80cm +20cm toru ładunkowego
-- 120cm + 120cm torów w peronach
-- 110cm +20cm toru odstawczego
-- 120 cm toru do oblotu składu (może być traktowany jako odstawczy)
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

Przy okazji opisanych poniżej remanentów - update poglądowych zdjęć aktualnego stanu całej makiety :|

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

Informacyjnie - niestety z przyczyn osobistych zmuszony jestem szukać nowego właściciela dla opisywanej tu makiety... :( Początek tego wątku ma już swoje lata ale przekonany jestem, że makieta może jeszcze długo posłużyć i cieszyć posiadacza. Po modyfikacjach i dorobieniu segmentu przejściowego, z pewnymi odstępstwami, pewnie dałoby się ją użyć jako podzielony na segmenty moduł? Ogłoszenie dostępne jest na Allegro Lokalnie (jako Makieta segmentowa TT Wornitz i/lub Krummhubel) aczkolwiek nie przywiązuję się do wskazanej tam ceny... Bardziej traktuję tamten anons jako sług ogłoszeniowy ;) Gdyby ktoś był zainteresowany lub miał jakąś propozycję w tym względzie - proszę pisać...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: Maciej »

Piękny klimat - spokojny i wyważony. Aż się prosi o film ;)
Mam nadzieję, że kiedyś wymienisz wyciory na świerki własnej produkcji. Nie pasują do reszty zieleni która żyje ;)
Niestety specjaliści od żyłek na liściach nie dają spokoju. Jak zrobisz biedronkę w TT to zyskasz uznanie.

Makieta - a w zasadzie obie makiety (+ stacja Krummhuebel) bo chyba tak należy mówić, maja wspólny mianownik - koleje śląskie (Karpacz i w ogóle Twoje okolice)
w czasoprzestrzeni DDR. Gratuluję.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 08:09 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

Dziękuję za pozytywne komentarze. Nie mam stałego dostępu do makiety dlatego nie mogę zrobić i załączyć zdjęć (połączenia poszczególnych fragmentów makiety). Będę miał to jednak na uwadze i przy najbliższej nadarzającej się okazji - wrzucę.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 21:23 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: FASLER »

Piękna makieta, brawo.

Pozdrawiam
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: kolejkowicz »

Chylę czoła przed realizmem.
Gratulacje !!!
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: whosho »

Fajne opracowanie tematu :) Gratulacje! Ładnie wykończona makieta :)
Awatar użytkownika
sebano79
Posty: 129
Rejestracja: 11 lis 2007, 10:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: sebano79 »

Piękna robota, szczególnie zieleń mi się podoba. Może do emerytury i ja się podobnej dorobię :-)
Interesuje mnie sposób łączenia poszczególnych modułów. Mógłbyś to pokazać na zdjęciu?
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

W uzupełnieniu jeszcze parę zdjęć z etapu budowy części dotyczącej składowiska. Po raz pierwszy zastosowałem rozwiązanie w którym dany fragment makiety (segmentu) budowany był niezależnie a dopiero na końcu "wbudowany" w zasadniczą część. Znacznie ułatwiło to budowę i wykończenie niektórych elementów bez potrzeby "manewrowania" całym modułem. Udało się również uniknąć jakiegoś specjalnie masywnego mocowania tej wbudowanej części w całość - w efekcie możliwe jest dość proste wymontowanie, przeniesienie i zabudowanie ewentualnego nowego, innego tematu

Obrazek Obrazek Obrazek
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: Kilkujadek »

Za tą bramą znajduje się waga. Wszystkie urządzenia w wartowni.
http://goo.gl/maps/B7d8P
A Staliniec nawet lepszy ;)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, 23:12 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: DBv »

Kilkujadek pisze:Waga przeważnie znajduje się kilka metrów od budynku. Z góry widać tylko ramkę i nieco inne płyty...
Dety (bez kabiny i lemiesza) były niegdyś w komplecie z platformami (?) więc może zdobędziesz coś z małym przebiegiem, od I właściciela.
Zastanawiałem się nad czymś takim jak waga z oferty Auhagena. Bardzo zbliżoną konstrukcję zamontowano kiedyś na starym SOK w Ścinawce. Charakterystyczna waga mechaniczna z dużą "szafą". O czymś na kształt Schenkera raczej nie myślałem :-)
Ale - tak czy inaczej do powierzchni samej wagi (+/- wymiary ciężarówki) trzeba jeszcze dodać trochę powierzchni wokół chociażby tytułem placów manewrowych - teoretycznie wjazd obok brodziak, wyjazd przez brodzik, dodatkowo obok wagi musiałby być plac na ewentualną mijankę. Generalnie da się to zrobić ale jak przymierzałem - rzuca się w oczy "upchanie" tego na małej powierzchni. Jeśli dodać do tego, że transport może mieć miejsce ciągnikiem z przyczepą - jest już całkiem nieciekawie.

Poza tym - jak wspomniałem, waga nie jest wcale jak na odwzorowywane realia czasowe taka niezbędna. Wprawdzie to NRD :-) ale nie zakładam aby wyglądało to wówczas jakoś znacząco lepiej. Jakieś 10 lat temu - czyli już XXI wiek :-) robiłem zestawienie dla rejonu sudeckiego - waga wcale taka oczywista na mniejszych obiektach nie była! Określenie ilości odpadu albo w oparciu o liczbę kursów wozu (jednego i tego samego bo składowisko przyjmowało np tylko wozy zakładu gminnego) przyjmując że jeden wóz - 100% napełnienia. Były też patenty takie, że wóz przed zdeponowaniem ładunku ważył się na wadze np zlokalizowanej w bazie ZUKu (albo innej uzgodnionej) i z wydanym kwitem mógł dopiero jechać na "hasiok".

DeTa nie znalazłem ale w sumie STALINIEC też mógłby być... :-)
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieta DBv - stacja Woernitz

Post autor: Kilkujadek »

DBv pisze:może kiedyś, zwłaszcza jeśli z wyciora dałoby się coś wycisnąć jeszcze...
Nie próbowałem, ale prawdopodobnie jest to możliwe.
:idea:
Trzeba przerzedzić szczotę, nanieść trawę statyczną i posypkę.

Waga przeważnie znajduje się kilka metrów od budynku. Z góry widać tylko ramkę i nieco inne płyty...
Dety (bez kabiny i lemiesza) były niegdyś w komplecie z platformami (?) więc może zdobędziesz coś z małym przebiegiem, od I właściciela.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 11:40 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości