Kompresor/sprężarka do aerografu

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Witek M. »

Pewnie, ze mozna, tylko trzeba na reduktorze przyciac cisnienie, bo 8 barow to chyba rozwali aerograf... I zasiliac trzeba przez odolejacz, ale taki sprzet musi miec taka opcje.
BarTTek
Posty: 811
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: BarTTek »

Żeby nie pisać nowego tematu odgrzeję ten. Tak się składa że mój tata ma zamiar kupić kompresor do firmy ze zbiornikiem olejowym, który podaje ciśnienie 8 bar. I tak się zastanawiam czy można to to podąłczyć do aerografu ?? Pytam bo na tej kwestii mało się znam :oops:
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Filip »

Zdecydowałem się na wersję z puszką po sprężonym powietrzu aczkolwiek dzięki twoim radom można to przerobić na wersję z gaśnicą. Zaworek od kroplówki i od niej wężyk jest mi bardzo łatwo zdobyć dlatego się na to zdecydowałem.
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Witek M. »

Zgodnie z obietnca wsadzam pogladowy schemat budowy kompresorka. Nie jest to oczywiscie zadna instrukcja, a jedynie przyklad jak mozna podejsc do tematu, uzywajac wylacznie czesci dostepnych w supermarketach budowlanych. Najwiekszy problem - i od tego trzeba budowe zaczac - to zdobycie sprawnej sprezarki oraz butli z gwintem calowym. Z tym drugim poradzilem sobie w ten sposob, ze wykorzystalem stara gasnice samochodowa w ktora spawacz gazowy wspawal kawalek rurki 1/2" (kosztowalo czteropaka). Bo niestety gasnice zazwyczaj maja dosc dziwaczne, drobnozwojne gwinty. Przedstawiona konstrukcje dobrze byloby jeszcze wyposazyc w reduktor, ale z powodzeniem daje sie uzywac i bez.

[1] filtr paliwa od malucha
|
[2] rurka igielitowa fi 8
|
[3] SPREZARKA
|
[4] rurka igielitowa fi 8
|
[5] zlaczka 1/4" do wezyka
|
[6] kolanko 1/4" (z braku kolanka - trojnik z koreczkiem)
|
[7] odwadniacz/odolejacz 1/4"
|
[8] redukcja 1/4" do 1/2"
|
[9] trojnik 1/2" -> [16] redukcja 1/2" do 1/4" -> [17] manometr 1/4"
|
[10] nypel 1/2"
|
[11] trojnik 1/2" -> [18] zawor z wyjsciem 3/8" -> [19] mufa 3/8" -> [20] redukcja 3/8" do 1/4" -> odbior
|
[12] nypel 1/2"
|
[13] trojnik 1/2" -> [21] butla
|
[14] redukcja nyplowa 1/2" do 1/4"
|
[15] regulator cisnienia

Widok ogolny:
Obrazek

Szczegoly:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 lip 2006, 13:00 przez Witek M., łącznie zmieniany 1 raz.
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Filip »

K4ULTRA pisze:Ja z powodzeniem stosuję agregat od starej lodówki i to chyba z tego wyjdzie najtańszy kompresorek .
Pozdrawiam.
Dużo do tematu nie wniosłeś, ja się tu pytam o budowę, bo że to będzie najtańsze rozwiązanie to chyba tylko desperados z allegro nie wiedzą :)
K4ULTRA
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, 18:50
Lokalizacja: Małęczyn Nowy
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: K4ULTRA »

Ja z powodzeniem stosuję agregat od starej lodówki i to chyba z tego wyjdzie najtańszy kompresorek .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Witek M.
Posty: 973
Rejestracja: 09 kwie 2006, 15:32
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Witek M. »

Generalnie to kazda konstrukcja jest unikalna, wiec trudno o jakas konkretna "pelna instrukcje montazowa". Ogolna zasada jest taka: sprezarka laduje jakis pojemnik (np. butle od gasnicy, mala butle gazowa, etc). Miedzy kompresor a butle dobrze jest wstawic odolejacz (za 20 zl w supermarkecie budowlanym). Na butli montuje sie wylacznik cisnieniowy od hydroforu (ok. 80 zl tamze), ktory steruje sprezarka (w zakresie: wlaczone od 2 atm - wylaczone 3 atm). Dalej jeszcze dobrze dac za zabiornikiem reduktor, ktory zapobiega wahaniom cisnienia i "scina" je do stalej wielkosci (2 atm). Ale to droga zabawka (ok. 160 zl), wiec np. ja radze sobie bez niego. No i na koncu kurek i redukcja na gwint wezyka aerografu. W sobote zrobie i wrzuce troche fotek mojego sprzetu razem z opisem zastosowanych czesci.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 13:12 przez Witek M., łącznie zmieniany 2 razy.
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Kompresor/sprężarka do aerografu

Post autor: Filip »

Jak w temacie. Co z czym połączyć, aby działało.Co trzeba zastosować, co można zastosować. Wiem że Witek M. ma właśnie kompresor własnej roboty.Szukam także pełnej instrukcji montażowej, bo na PWM znalazłem tylko same fotki z opisami.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 12:45 przez Filip, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości