Którą wybrać?

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

BR218 dla macieja odpada z wiadomych względów. Ja osobiście z tych trzech polecałbym 132, później 119 a na końcu 120. O 119 mało osób sie wypowiada bo na pewno nie jest tak kontrowersyjna jak np 120-ka. Mi osobiście te prześwity tak bardzo nie przeszkadzja, ale niestety w zasadzie przy każdym detalu widać niedoskonałości. Co do 119-ki to z resztą nie wykluczone że pojawi sie i pierwsza wersja Uboota (z przerobioną obudowa), to wtedy można śmiało ją brać.
Co do E42czy BR52 to jednak radziłbym pozostać przy dislach. Są na pewno bardziej niezawodne i uniwersalne w eksploatacji niż np 52-ka. A co do E42 to nie wiem, masz sieć trakcyjną?

A BR110 rozpatrywałeś? Byłaby idealna na twoją makietę, nie za duża, nie za mała, i do osobowych, i do towarowych...
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 17:56 przez DBv, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: ArturSchŁ »

Charakterek pisze:Więc i tym razem zamące dając taką propozycję ewentualnie taką
To i ja zaproponuję alternatywę : BR 218 - wersja sponsorowana, obecnie taniej dostępna:
Obrazek
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Charakterek »

119 - nie - bebeszki od 118 - reszta z BTTB - to już omawialiśmy

120 - ma fatalnie rozwiązane przekazywanie prądu z wózków do silnika - zobacz test na stronie TT clubu

Ludmiła - tak - wyczaj tylko wersję 132 i będzie to wspaniały lok. W nowym modelu producent zapomniał dać blaszek prostujących na wózki, wskutek czego lok krzywo stoi...

Raz już mnie posłuchałeś - wyszło Ci to na dobre... Więc i tym razem zamące dając taką propozycję ewentualnie taką kurcze, naprawdę lepiej pozbierać więcej kaski i kupić takie coś, co czachę urywa :)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:... muszę dokonać wyboru.
A wiesz co Tobie poradzę ? Jest do zakupu trochę czasu, więc dogadaj się z właścicielami (np DBv : "Mam wszystkie te trzy lokomotywy") postawcie je obok siebie na torach i porównaj :
:arrow: wygląd,
:arrow: dźwięk wydawany podczas jazdy (wolno/szybko),
:arrow: stukot na łączeniach szyn,
:arrow: właściwości jezdne, uciąg itd.

.... a potem, niestety, będziesz na eBay-u szukał swojej ulubionej wersji Ludmiły !!
:mrgreen:
romek tt
Posty: 137
Rejestracja: 05 cze 2006, 09:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: romek tt »

Czesć.Bede bronił Gagarina,bo na makiecie jeżdzi bardzo dostojnie,właściwości jezdne porównywalne z BR118,wygląd o wiele ciekawszy. Obrazek
Tu masz jeszcze V 180 6 osiową.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 15:31 przez romek tt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: WojTTek »

Klątwa BTTB roztacza się nad 119. :P
Tak naprawde tylko i tylko ludmiła
Potem może być 119 ale 132 najsampierw !!
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 15:16 przez WojTTek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Filip pisze:Ludmiła przede wszystkim :) Miałem styczność z tymi lokami oprócz 119. A przyznać muszę, że BR 120 ma okropne prześwity.
Widzę że te prześwity dominują tak jak praca napędu/silnika (BR120).
No cóż, z powyższych postów wynika że BR119 jest znowu zdyskwalifikowana - nikt jej nie bieże pod uwagę - czyżby była oaż tak mocno bciążona syndromem BTTB ??
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Filip »

Ludmiła przede wszystkim :) Miałem styczność z tymi lokami oprócz 119. A przyznać muszę, że BR 120 ma okropne prześwity.
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: KrzyszTTof »

DBv pisze:Arturze też taką mam,ale opinia, że wszystko w niej jest super to chyba trochę przesada... ;)

Przesada, przesada... Artur jest w delegacji i fakty mu się mylą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lok jest bardzo fajny, i taki swojski, ale niestety napęd nie jest jego mocną stroną (jest głośny i mało płynny), a mi aktulanie "zdechły" blaszki kontaktowe przenoszące prąd z wózków na ramę (fatalne rozwiązanie, słaby punkt tego modelu).
Tak więc wg mnie warto mieć ten model w swojej kolekcji, ale nie przed ludmiłą...
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Karol »

Ludmiłka
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Testy TTClubu są mi znane, ale co innego test, a co innego indywidualni użytkownicy :D
Awatar użytkownika
WojTTek
Posty: 465
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: WojTTek »

Co prawda nie mam żadnej z prezentowanych lok ale jeśli można to zasugeruję coś:
Br119 może być, BR120 nie bardzo (prześwity, światła, okna), za top Br132/142 idealne.nie mają chyba większych wad (poza słaba osiągalnościa w polsce) prezentują się super.
Z resztą czytnij sobie testu TTclubu. Są tam wszystkie trapiące Cie loki.
Co do BR132 to może nasz przyjaciel z południa cos wie więcej ??
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

ArturSwider pisze:Hi,
Maćku, tylko TA! Żadna inna. Mam i jest kochana. Wszystko w niej jest piękne! Idealne właściwości jezdne, super silnik, idealnie pomalowana buda itd. itd.

Poprostu BR 120. :D
Pamietam jak prezentowałeś właśnie tą z tym białym pasem - tez trochę o niej rozmawialiśmy i wtedy wpadła mi w oko (przez ten biały pas). Z tego co pamiętam byłeś
i zdaje się jesteś z niej bardzo zadowolony.
Widzę że DBv ma troszkę inne zdanie (pamiętne dyskusje nt prześwitu i wysokości loka?).
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

Arturze też taką mam,ale opinia, że wszystko w niej jest super to chyba trochę przesada... ;)
ArturSwider

Re: Którą wybrać?

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Nadal jest legendą, choć na kolei DR zdaje się niewiele egzemplarzy pracowało. Pomimo ma to coś w sobie. No i te kontrowersyjne prześwity. :roll:

Obrazek

Maćku, tylko TA! Żadna inna. Mam i jest kochana. Wszystko w niej jest piękne! Idealne właściwości jezdne, super silnik, idealnie pomalowana buda itd. itd.

Poprostu BR 120. :D
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 12:47 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość