Którą wybrać?

Porównania identycznych (podobnych) modeli różnych producentów.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Czyli Ludmiłka zdecydowanie - hm, boje się że do lutego nie będzie wersji kolei DR.
Ludmiłe miałem okazję podziwiać w akcji. Płynna jazda i cicha, no i te światła. :D
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

Zgadza sie. Mam wszystkie te trzy lokomotywy i Ludmila wypada zdecydowanie najlepiej. Świetny napęd (trochę gorszy ma 119ka) i świetna prezencja (tu konkurentki reprezentują zupełnie inny poziom). No i części dodatkowe w rozsądnej liczbie no i nie trzeba ich kleić!
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: ModelarzeTT »

Zdecydowanie Ludmiły. Mamy 4 i każda jest kapitalna. A sposób w jaki ciągną długie składy wagonów - cichutko, wolno, majestatycznie, słychać tylko stukot kół na łączeniach szyn - poezja.
Pozdrawiam. ModelarzeTT - Krzysiek
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: KrzyszTTof »

maciej_kolej pisze:To fakt, cena jest "dobra" a lokomotywa prezentuje się okazale. Mam nadzieję że do przyszłego roku wersje kolei DR będa osiągalne ?? Ale trzeba też liczyć się z tym że może i nie :shock:
Zające ćwierkają że podobno nie... :?

A mi się marzy wersja BR 232 DB... poluje na e-bay na taką, ale szanse marne...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

To fakt, cena jest "dobra" a lokomotywa prezentuje się okazale. Mam nadzieję że do przyszłego roku wersje kolei DR będa osiągalne ?? Ale trzeba też liczyć się z tym że może i nie :shock:
Awatar użytkownika
KrzyszTTof
Posty: 1418
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: KrzyszTTof »

Ja osobiście polecam ludmiłę ROCO. Ten model jest bardzo dobrze wykonany a ponadto ma doskonałe własciwości jezdne (m.in. napęd na wszystkie 6 osi). Zresztą testy wszystkich trzech loków są na ttclub.pl, poczytaj i porównaj. Dodam tylko że mnie model ludmiły tak zachwycił, że myślę o drugim, w innym malowaniu (Railion).
Problem z ludmiłą jest tylko taki, że obecnie w produkcji są tylko dwie wersje, prywatnych przewoźników:

Obrazek

Obrazek


Mi udało się jeszcze kupić 1,5 miesiąca temu wersję DR 142 w sklepie w Berlinie (134 EUR). Nowe ludmiłki w wersji DR 132 / 142 można jeszcze wychaczyć na e-bay.de za 100 EUR, np tu:

http://cgi.ebay.de/ROCO-TT-36203-DR-132 ... dZViewItem

I co ważne - model ludmiły jest najtańszy, a według mnie najlepszy, z tych branych pod uwagę.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

BR142 to wersja budowana od 1977 roku o mocy 4000KM, ale zbyt wielu sztuk nie zbudowano (łącznie 6). Zewnętrznie nie było różnic z BR132.
BR120 tak jak pisze oelka wcale nie były taka rzadkością. Materiału fotograficznego też jest dość sporo. Co ciekawe od 1976 roku można stosować zarówno wersję z biały pasem jak i z cienkim żółtym. Co do BR119 to odradzałbym wersje z szara rama, na rzecz tej z ramą czarną.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2006, 21:12 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Co do Ludmił pierwsza to 132ka a druga to 142 ka.
Co do BR120 Oelka pisze o że było 378 sztuk. Może i dużo ale dokumentacja fotorgraficzna zdaje się być skromna.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: DBv »

maciej_kolej pisze:Też Ludmiła - czym one się różniły?
:D
Czym sie różniły można by powiedzieć, gdyby było wiadomo jakie to wersje. Z obrazka oznaczeń nie wyczytam, a nic więcej na ich temat nie napisałeś.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: oelka »

maciej_kolej pisze: Nadal jest legendą, choć na kolei DR zdaje się niewiele egzemplarzy pracowało. (...)
[url=http://img395.imageshack.us/img395/6114/tillig0256313os.jpg]Obrazek[/URL]
378 sztuk. Czy to malo, czy duzo, zalezy od punktu widzenia...
Nr3
Ludmiła - też legenda i jaka cena.
[url=http://img480.imageshack.us/img480/1313/roco3620319mp.jpg]Obrazek[/URL]
Nr4
Też Ludmiła - czym one się różniły?
[url=http://img190.imageshack.us/img190/7756/roco3620418yo.jpg]Obrazek[/URL]
Jesli chodzi o roznice w 1:1, to polecam lekture tekstow R. Rusaka w dwoch ostatnich Swiatach Kolei 6 i 7.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: bartekdj »

zastanw się i odpowiedz sobie na jedno proste pytanie: którą bardziej cenisz i ta zostaw a bez gadania ludmiłę roco (to mój zakup będzie tego roku) nie wachaj się !!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Którą wybrać?

Post autor: ArturSchŁ »

maciej_kolej pisze:Po raz drugi muszę dokonać wyboru.
Masz już Tilliga, teraz czas na Roco. Która wersja ...a to już mniej ważne. Mnie osobiście podobają się wersje z białymi obwódkami na zderzakach - jeśli chodzi o czerwone/bordowe, a jeszcze bardziej niebieska lub zielona (z dawnej oferty Tilliga).
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 lip 2006, 19:18 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Którą wybrać?

Post autor: Maciej »

Po raz drugi muszę dokonać wyboru. Starzy forumowicze pamiętają moje
dylematy - BR 119 czy BR 118. Teraz szykuję się do zakupu kolejenej lokomotwy, no co prawda dopiero w lutym 2007 ale warto juz dziś zasięgnąc opinii. Oczywiście o kolejnych wybrankach czytałem na forum ale nie ma zdaje się wiekszej przyjemności i dreszczu emocji przed zakupem, czytając Wasze gorące opinie i rady. Poprzednio dzięki Wam dokonałem optymalnego wyboru - myślę że teraz będzie tak samo. A zatem odsłona i pytanie którą wybrać?
Nr1 - już była brana pod uwagę jednak ograniczenia cenowe i jej historia na kolei DR powoduje że nadal jej duch skrada się do mojej makiety :D
Obrazek
Nr2
Nadal jest legendą, choć na kolei DR zdaje się niewiele egzemplarzy pracowało. Pomimo ma to coś w sobie. No i te kontrowersyjne prześwity. :roll:
Obrazek
Nr3
Ludmiła - też legenda i jaka cena.
Obrazek
Nr4
Też Ludmiła - czym one się różniły?
Obrazek
Casting otwarty. Czekam na rady użytkowników - do lutego 2007 mamy wszak czas :D
Ostatnio zmieniony 13 lip 2006, 12:14 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości