Stefantt - przywitanie i moja makieta

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Furia
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:37
Lokalizacja: Dopiewo (E-20)
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: Furia »

Bardzo ładna makieta! Super sprawa. Powiem szczerze - rysunek był kiepski, ale realizacja jest na fajnym poziomie. Tak trzymać i bawić się dalej!
stefantt
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2012, 16:51
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

moja makieta c d.

Post autor: stefantt »

Zamieszczam zdjęcia fragmentów pierwszej części makiety, krytyka mile widziana.
http://imageshack.us/g/651/1007398n.jpg/
stefantt
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2012, 16:51
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: stefantt »

Witam,
Bardzo dziękuję za życzliwe komentarze. Cieszę się, że mój ttort podoba się. Na pewno niedługo wstawię więcej zdjęć, ale najpierw muszę poprawić oświetlenie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się makieta, a także naprawić niektóre elementy w części, gdzie jest miasteczko po wizycie niespodziewanego szczurzego gościa. Tymczasem zamieszczam króciutki opis mojej makiety.
Makieta powstała na podstawie pomysłu sprzed 20 lat mojego syna (wówczas 10-latka). Schemat narysowany przez niego zamieszczam poniżej.
Składa się ona z 3 części:
Pierwsza, najstarsza to fragment sennego powiatowego miasteczka, jest tu stacja (2 perony, 3 tory, 2 bocznice i parowozownia). W części tej znajduje się linia kolejowa drugorzędna do której dochodzi osobno zasilana linia lokalna.
Druga część to łącznik. Jest to dolina z rzeczką, lasami, mostami, łąkami; jest tu także zapora i stary młyn. Linia drugorzędna jest prowadzona górą doliny przez mosty a lokalna dołem, brzegiem rzeki, pod mostami. Obie linie prowadzą do tuli na trzeciej części makiety.
Trzecia część to teren górzysty, rekreacyjno-wypoczynkowy. Jest tutaj mała miejscowość letniskowa w kotlinie. Jest tu przystanek dwuperonowy. Tutaj spotykają się dwie linie kolejowe. Następie tory rozchodzą się i zawracają łącznikiem z powrotem na pierwszą część makiety.
W tunelach są tory z odcinkami izolowanymi, na które można odstawiać pociągi.
Makieta jest analogowa.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych w TT :)
Załączniki
Schemat 10-latka
Schemat 10-latka
Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 08:16 przez stefantt, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: BarTTmań »

Gratulacje Stefanie, aż... brakuje słów!

Powiem tak - prosimy o więcej !! :D

Pozdrawiam,
Bartek.
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: Samowarek »

Witam emeryta i życzę wiele zabawy TT.
Pozdrawiam też emeryt :mrgreen:
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: solar »

Witamy na Forum!
Zdjęcia faktycznie przedstawiają mnóstwo pracy jaką wykonałeś i to dobrej pracy !! :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2400
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: womo »

Witaj Stefan.
zapowiadają się fajne klimaty :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 18:31 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
stefantt
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2012, 16:51
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Stefantt - przywitanie i moja makieta

Post autor: stefantt »

Witam,

Mam na imię Stefan mam 60 lat, jestem szczęśliwym emerytem i nareszcie mogę w pełni cieszyć się moim hobby.
Forum TT odkryłem kilkanaście miesięcy temu. Od tego czasu systematycznie przeglądam tematy i posty, korzystając z ogromnego doświadczenia i wiedzy użytkowników forum, ustawicznie poprawiając moją makietę i modernizując tabor.
Myślę, że rejestracja na forum stwarza dużo większe możliwości w realizowaniu tego pięknego hobby jakim jest TT. Poniżej kilka zdjęć pokazujących fragmenty mojego torcika, który do tej pory udało mi się zbudować. Dwa zdjęcia są jeszcze z bardzo wczesnego etapu budowy (mocno robocze), pozostałe przedstawiają stan obecny
http://imageshack.us/gal.php?id=sZirkpyjlqKqlKyR1ePNmw

Pozdrawiam serdecznie :) ,

Stefan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość