Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

maciej_kolej pisze:Jakieś różnice poziomu będą, czy wszystko "na płasko" ??
Maćku no niestety ale chyba będzie na płasko nie ma za bardzo gdzie tego podnieść a próby z podnoszeniem okazywały się problemem z podjazdem lok dodatkowym problemem jest miejsce w szafie gdzie będzie torcik przechowywany, będziemy choć próbować wymodelować kilka wzniesień aby makieta nie była totalnie płaska :cry:
adrian pander pisze:Drobna uwaga dotycząca prawej zwrotnicy na wewnętrznym kółku po lewej na dole - proponuje ją zmienić na lewą i wstawić w łuku
Nie za bardzo rozumie może ktoś mnie naprowadzić ??
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 16:02 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
adrian pander
Posty: 428
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: adrian pander »

Witam!
Drobna uwaga dotycząca prawej zwrotnicy na wewnętrznym kółku po lewej na dole - proponuje ją zmienić na lewą i wstawić w łuku. Uniknięcie wtedy zmian kierunku z lewego łuku na prawą zwrotnicę i znów w lewo na duże kółko. Może to prowadzić do wykolejeń i rozpinania się wagonów.
Pozdrawiam i miłej "pracy" przy makiecie.
Awatar użytkownika
PiotrT
Posty: 387
Rejestracja: 07 mar 2012, 09:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: PiotrT »

monique222 pisze:... tylko czy uda się wyprowadzić zewnętrzny tor do góry, pytanie jak max może być pochyły podjazd aby loki ze składami sobie z nim radziły
Ja też się nad tym zastanawiałem przy budowie obecnej ale kluczowy (poprawcie jeśli się mylę) wydaje mi się jest profil wzniesienia, a nie pochylenie. Na mojej prototypowej makiecie cześć torów leżała nieprzymocowana, był spory uskok i wagony się rozczepiały. Teraz mam dużo większą różnice poziomów ale łagodne długie przejścia i na razie nic się nie rozpina. Zostało mi jeszcze wymodelować najbardziej ostry podjazd 3,2% ale jestem dobrej myśli.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 16:02 przez PiotrT, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3211
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

Jakieś różnice poziomu będą, czy wszystko "na płasko" ??
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Od projektowania pierwszej makiety troszku czasu minęło, chyba ponad rok przez ten czas przybyło torów i teraz torowisko na nowym torcie wygląda tak co myślicie ??
Obrazek
Pozdrawiamy
Darek Monika i Dzieci
Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 16:02 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10355
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: ArturSchŁ »

Parę słów nt. profilu toru.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

No i stało się podjęliśmy decyzje o dobudowaniu drugiego piętra na makiecie dzieci, problem tylko czy uda się wyprowadzić zewnętrzny tor do góry, pytanie jak max może być pochyły podjazd aby loki ze składami sobie z nim radziły
meiss
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:28
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: meiss »

Tez miałem taki problem na EW1. Tak jak przedmówcy wyżej napisali na 100% albo krzywizna elementu rozjazdu (czasem ma za duży łuk), albo iglica.
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Niejeden »

Pojeździjcie po tym rozjeździe wagonikiem trzymanym w dłoni. Można wtedy wyczuć gdzie tkwi problem (np. który element podbija wagon, lub gdzie się on przechyla). Oczywiście nie należy do tego używać najładniejszego i najdroższego wagonu ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10355
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: ArturSchŁ »

Na pewno sprawdzić poprawność ukształtowania elementów rozjazdu. Czy krzywizny są OK, czy prawidłowo dolega iglica. Pewnie dogięcie czegoś, doszlifowanie by nie wystawało/odstawało pomoże.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Witam panowie po ostatnich jazdach zauważyłem że na jednej ew1 nawet jeżeli loka jedzie bardzo wolno wypada z toru macie może jakieś pomysły co z tą nieszczęsna ew1 zrobić bo zapewne nie ja miałem tylko takie problemy
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Dziękuje panowie za wynalazki mam nadzieję ze ktoś będzie życzliwy i użyczy
:) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: trucker »

Mam do zasiania jeszcze trzy moduły sitko mam, ciekawe tylko czy trawka POLAK,a zareaguje odpowiednio . Koszt urządzenia nieduży jak nie wyjdzie przynajmniej nie będę zmywał szczątków komarzych ze ścian.
Awatar użytkownika
piotrka5
Posty: 80
Rejestracja: 14 gru 2011, 23:38
Lokalizacja: Racibórz, woj. śląskie
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: piotrka5 »

Witam, gdzieś już czytałem na temat łapki na muchy użytej do sadzenia trawy. Sam jestem ciekawy jak to funkcjonuje.
A łapka na muchy to tu
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: trucker »

Dzisiaj dowiedziałem się że elektryczna łapka na muchy podobno sprawdza się przy sianiu trawy elektrostatycznej. Jeśli ktoś próbował tego urządzenia wdzięczny będę za opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości