Wasze propozycje kartonowe

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Wojtek_Kraków »

Sławek co do wymiarów to wydaje mi się że trzeba by wziąć pod uwagę ekonomię czasu pracy maszyny do ceny gotowego towaru.
Cena nie może być za duża ale z drugiej strony musi uwzględniać wszystkie koszty.
Pisałeś że dość długo trwa wypalanie linii więc na pewno nie mogą to być jakieś duże formaty. Ale znowuż musi opłacać się w ogóle odpalać maszynę.

P.S. I to się nazywa trylinka a nie trelinka. Nazwa pochodzi od nazwiska człowiek który to wymyślił
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 481
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: wojtek_ »

Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Wojtek_Kraków pisze: Ale na początek myślałem o uniwersalnych rzeczach jak:
- arkusze z trylinką tak żeby można było zrobić plac lub drogę
- chodniki z kwadratowych płyt kwadratowych
Więc tak, koncert życzeń ruszył ;)
Co do kostki chodnikowej miałem ją narysowaną co informowałem o tym kilkanaście postów wyżej, lecz zrezygnowałem z niej na zbyt głógi czas wycinania. Ale postanowiłem wprowadzić to na sklep i jest w sprzedaży w dwóch wersjach.
Co do trelinki właśnie ją wykonałem, tylko pytanie w jakich pasach najlepiej narysować dłu: ? szer: ?
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Do końca tygodnia jestem zasypany zleceniami ale nie kartonowymi ;) do tego ogarniam sklep internetowy, ale obiecuje że od przyszłego tygodnia zabieram się za wasze pomysły.

@Kedar ta kostka chodnikowa odpada, wymiary jej w naszej skali to poniżej 0,5mm, a maszyna kiepsko radzi się z wypalaniem takich elementów w ilościach xxx
Czas wypalania takiej kostki w rozmiarze 4cm x 20 to około godziny pracy maszyny, więc cena była by wysoka około 20 25 zł minimum
Niebawem będę mieć maszynę do wytłaczania elementów na papierze, więc jest szansa że wyjdą takie kostki chodnikowe w bardzo niskiej cenie.
Czas pokaże może uda mi się to zrobić.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1653
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Misiek »

portiernia i magazyn są OK
wieża wodna typowa dla C.K. Zaboru, może być ;)

p.s. właśnie spacerowałem w gogle ;-)

https://goo.gl/maps/WeTd7d8w4i82
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Marek TT »

Sławek kapliczka, nastawnia, wieża ciśnień.

Added in 3 minutes 58 seconds:
Portiernia wejście na teren zakładu, stacja transformatorowa lub magazyn, przepompownia.
Załączniki
kaplicka-01.jpg
tt-kaplicka-stavebnice.jpg
tt-stavedlo-sudomerice-stavebnice.jpg
tt-vodarna-protivec-stavebnice.jpg
_MG_1982.jpg
tt-trafostanice-vrsovice-stavebnice.jpg
Kedar
Posty: 61
Rejestracja: 07 lut 2015, 11:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Kedar »

Przeglądając ten temat zobaczyłem parę pomysłów. Wieża wodna moim zdaniem powinna się pojawić, nie mamy takiej typowej dla naszych szlaków, ale niestety większość z nich pochodzi z zaboru pruskiego, co znaczy, że konstrukcja ceglana, a Sławek poprosił o coś prostszego.
Bloki - Sławek, super pomysł, tylko proszę zrób bez błędu, widziałem kupiony produkt w H0, który zawiera duży błąd, źle wykonane wejście na klatkę schodową. Planujesz tylko bloki 4 piętrowe, czy będzie możliwość zestawu powiększającego do wieżowca 11 piętrowego?
Nie ma co patrzyć, że coś jest produkowane przez kogoś innego, konkurencja jest zdrowa w końcu Sławek zaczął od płotu i słupów betonowych.

A może jakieś drobne elementy infrastruktury, które mają konstrukcję betonową/stalową jak wiaty peronowe (przekrój z różnych epok i regionów kraju), może naprężacze i cały osprzęt sterowania mechanicznego. A może nawet na dioramę statyczną słupy sieci trakcyjnej, zrobienie tego nie powinno być dużym problemem, a wydaje mi się że ktoś mógłby chcieć, bo na "odrutowanie" makiety, to chyba jednak infrastruktura z blaszek będzie lepsza.
Może jeszcze ławki peronowe, śmietniki (w końcu za tą samą cenę co blaszki, w kartonie wyjdzie dużo więcej elementów, które wcale nie będą gorsze jakościowo).
Może coś z tego przemyślisz.
Pozdrawiam

Added in 29 minutes 38 seconds:
Przypomniało mi się coś jeszcze, edytowałem post i kiedy już chciałem wysłać, to okazało się że przekroczyłem czas edycji...

Wspominałem kiedyś o tym, projekt na pewno jest bardzo prosty do zrobienia, ale gorzej z jego wypalaniem, dość czasochłonne to będzie, więc pewnie nie na teraz, mianowicie arkusze chodników wyłożonych Polbrukiem, głównie dwoma typami,
Tetka:
Obrazek
lub Eskoo:
Obrazek
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 982
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: daraśekp »

Kilka fotek z budowy (fotki z netu)
Obrazek

Added in 1 minute 6 seconds:
Obrazek

Added in 2 minutes 6 seconds:
fotka

Added in 1 minute 19 seconds:
fotka1

Added in 1 minute 8 seconds:
Obrazek

Added in 1 minute :
Obrazek

Added in 2 minutes 23 seconds:
I na koniec fotka z elementem na hak dźwigu, o czym rozmawialiśmy. Na pierwszej z kolei widać silos do cementu, który z pewnością dla Ciebie to godzinka pracy :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Wszystkie propozycje które wstawiać z czasem dojdą do realizacji pod warunkiem jeśli będę potrafił je wykonać.
Na samym początku będę wybierał te łatwiejsze do zrobienia, a z czasem podejmę się tych trudniejszych.
ps to że nie odpisuję na każdego posta to nie znaczy ze nie interesuje mnie dana wasza propozycja.
Więc wstawiajcie wszelkie wasze propozycje a na pewno kiedyś się ukarzą ;)
JarUs
Posty: 1444
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: JarUs »

Sławek , zajrzy tu
:arrow: Dokumentacja techniczna linii kolejowej z początku XX wieku - od nasypu, po wyposażenie budynków kolei.... może coś Ci się spodoba ...
romanpumas
Posty: 1246
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: romanpumas »

Ja jakoś nie widzę wież ciśnień? Firma "bogos" miała wieżę ciśnień ale była produkcji z czeskiej firmy w ofercie a przedstawiała amerykańską wieżę.Mogę wrzucić zdjęcie bo mam ale szukam jakieś z II epoki.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: piotrek092 »

Tak takie silosy na cement zawsze stały na prlowskich budowach ,pamiętam przyjeżdzające kamazy z cementonaczepami z cementowni Wierzbica na moim byłym blokowisku w trakcie budowy innych bloków lata 70 -oj taki silos by się przydał :roll:
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 982
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: daraśekp »

Moja propozycja to baraki dla pracowników na plac budowy (nawiązuję do Twoich bloków), oraz inne charakterystyczne elementy na budowie...może silos do cementu np. taki:
Obrazek
Jakieś betonowe elementy jeszcze nie montowane...schody, płyty...
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: piotrek092 »

Popieram wieże ciśnień np Międzyrzecz Wlkp /tzn tego typu /

Added in 23 minutes 7 seconds:
A co to za wieże !! na ich stronkach/kotebi gpm/ niepodobne do typowych pruskich :roll:
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Wasze propozycje kartonowe

Post autor: Slawek77 »

Tak widziałem u niego że sprzedaje wieżę ciśnień drewnianą, a kotebi czy gpm mają w ofercie ceglane.
Więc nie widzę sensu by robić ten produkt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości