Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Witamy podkład makiety już zrobiony dziś chcemy się zająć korkiem i go nakleić tylko problem że nie mamy rozjazdów makieciarz.pl wysyła od kilku dni. :( Czy można gdzieś w sieci znaleźć szablon rozjazdów 1:1, wydrukować na grubszym papierze A4 i wtedy odrysowywać na korek, wyciąć i przyklejać z TT-Cad niestety się nie nadaje bo wydruk robi w 1:2,5 nie można niestety projektu wydrukować 1:1.

Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 26 lis 2011, 15:23 przez monique222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3211
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

Pozwoliłem sobie przygotować małą makietkę :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=hxVdZJz4 ... re=related
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Dobrze tak zrobimy dziękujemy wszystkim za cenne rady, odpowiedzi i podpowiedzi jak tylko zaczniemy budowę i będą postępy zaczniemy zamieszczać zdjęcia z postępu prac.

Pozdrawiamy
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Peter_KR »

Witam!

Jeśli chodzi o przerysowanie planu makiety, to proszę zwrócić uwagę, że na zamieszczonym, prze zemnie planie ( 2-ga karta tego wątku) są naniesione dodatkowe punkty co 10cm w pionie i poziomie. Proponuje by przy użyciu linijki i ołówka zaznaczyć na płycie te same punkty ( lub po prostu narysować kratkę o boku 10cm), potem już wewnątrz każdego kwadratu można już umieszczać wszystko na oko, bo błędy będą minimalne.

Jestem zrozumiany?
leo
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:13
Lokalizacja: Prawie Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: leo »

Jeśli chodzi o wasz schemat, to tak, jest prawidłowy ;)
A co do przenoszenia projektu, to proponuje rozłożyć i połączyć tory na sklejce, oczywiście bez przyklejania i odrysować ich zarys. Później wystarczy dociąć troche szerszy korek i przylkeić go w odrysowanych miejscach. Pamiętajcie tylko żeby docinać korek pod kątem około 45 stopni. Wysypany później na nim tłuczeń wygląda bardziej realnie :)
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

leo pisze:Przy zwrotnicach które posiadacie żółty i niebieskie kabelki nie będą wykorzystane, co ułatwia podłączenie :D
A jeśli chodzi o korek, to ja również używam wikolu, chociaż kiedyś używłem specjalnego kleju do korka. Niestety wychodzi to strasznie drogo, a tańszy wikol sprawdza się rewelacyjnie ;)
Czyli ten schemat podłączenia który narysowałem jest prawidłowy :). A ktoś odpowie mi jak ten projekt przelać z jpg na makietę.

Pozdrawiamy
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 08:39 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
leo
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:13
Lokalizacja: Prawie Poznań
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: leo »

Przy zwrotnicach które posiadacie żółty i niebieskie kabelki nie będą wykorzystane, co ułatwia podłączenie :D
A jeśli chodzi o korek, to ja również używam wikolu, chociaż kiedyś używłem specjalnego kleju do korka. Niestety wychodzi to strasznie drogo, a tańszy wikol sprawdza się rewelacyjnie ;)
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 904
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: tydzial »

W wielkim skrócie są to styki przekaźnika żółty styk ruchomy niebieskie styki stałe służą do różnych celów np. sterowania obrazem semafora itp.
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: TTygrysek_P-ń »

monique222 pisze:...
Pytanie czym do sklejki ten korek przykleić, wikolem, a może innym klejem
...
Ja u siebie używam wikolu.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 08:38 przez TTygrysek_P-ń, łącznie zmieniany 2 razy.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Czyli jak dobrze z żoną rozumiemy to przy tych rozjazdach które zakupiliśmy ze strony 2 wątku tych trzech kabli nie musimy pod nic podpinać ani lutować. Właśnie stoimy nad szkieletem makiety ze sklejki i zastanawiamy się jak projekt "jpg" PITER_KR przenieść na niego bo na początek musimy nakleić korek pod tory.
Pytanie czym do skleiki ten korek przykleić wikolem a może innym klejem

Prosimy o jakieś rozwiązania :). Za odpowiedzi z góry dziękujemy

Darek i Monika
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10355
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: ArturSchŁ »

monique222 pisze:... nie za bardzo kojarze do czego są te trzy kable żółty, niebieski i niebieski...
A to jest WYJŚCIE sygnału. Jeśli do żółtego dasz zasilanie to w zależności od położenia rozjazdu raz je będziesz miał na pierwszym niebieskim, to znowu na drugim niebieskim.
Czyli masz informację zwrotną o położeniu rozjazdu (na wprost/w bok). Można użyć, można zostawić niepodłączone.
Te przewody są konieczne przy rozjazdach z polaryzowaną krzyżownicą np EW2, gdzie w zależności od położenia iglicy, krzyżownica raz musi być do jednej, raz do drugiej szyny przypięta.

Zobacz też:
:arrow: Rozjazd,
:arrow: Polaryzacja krzyżownicy.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 16:14 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

maciej_kolej pisze:Ja odniosę się jeszcze do prostych instalacji (pozwólcie że tak nazwę makiety), które mają racje bytu w domu z dziećmi, ale i są ciekawą alternatywą dla dorosłych n.p z braku miejsca, gdzie idea TT sprawdza w 100% ;) Oto makieta kolegi z forum (pokazana "na piechotę"):
http://www.jarkott.martel.pl/mala_makieta/index.html
Tym samym wywołuje Jarka do tablicy - napisz jakie tory zużyłeś, budynki,elementy dodatkowe i w jakiej ilości 8)
Maćku dziękujemy za odpowiedź moim zdaniem ta makieta którą budujemy, też jest bardzo prosta będzie w sumie 5 rozjazdów ten jeden skrajny tor budujemy jak kiedyś chcielibyśmy rozbudować makietę. Sterowanie tym wszystkim będzie analogowe panel chce zrobić taki jak w linku kolegi Samowarka. Częsci do budowy już są musze tylko jechać po sklejke do casto albo obi
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3211
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: Maciej »

Ja odniosę się jeszcze do prostych instalacji (pozwólcie że tak nazwę makiety), które mają racje bytu w domu z dziećmi, ale i są ciekawą alternatywą dla dorosłych n.p z braku miejsca, gdzie idea TT sprawdza w 100% ;) Oto makieta kolegi z forum (pokazana "na piechotę"):
http://www.jarkott.martel.pl/mala_makieta/index.html
Tym samym wywołuje Jarka do tablicy - napisz jakie tory zużyłeś, budynki,elementy dodatkowe i w jakiej ilości 8)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 14:44 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
monique222
Posty: 215
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Makieta TT dla dzieci by Monika i Darek

Post autor: monique222 »

Panowie przyjechały do mnie napędy conrad-a instrukcje mam tu nie za bardzo kojarze do czego są te trzy kable żółty, niebieski i niebieski jak podłączyć te wszystkie 5 napędów na panelu do sterowania który robimy sami może mi ktoś rozrysować to, bo elektrykiem ani żadnym elektronikiem nie jestem a w RC mniej skomplikowane, może jakieś zdjęcia, jak to u was funkcjonuje. Ja rozrysowałem to tak:
Zdjęcie
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 11:10 przez monique222, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość