GS made in GPM

Budowle "w realu", które warto odwzorować na naszej makiecie

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Jari73
Posty: 33
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GS made in GPM

Post autor: Jari73 »

Dziękuję za słowa uznania kolegom ;) .
Odnośnie wymiarów to maleństwo jak większość produkcji firmy GPM w naszej skali:60x55mm wysokość z 20mm.Przyznam się że wolę robić w tworzywie niż w papierze, który jest ciężko obrabialny.Ujmę to tak, jeśli chce się modelu nie malować to trzeba się naprawdę namęczyć bo tu nie da się bardzo zaszpachlować, fakt zawsze można coś przybrudzić, okopcić itp.Faktem jest że firma GPS ma największy wybór modeli tego typu jeśli chodzi o okres w którym buduje czyli PRL-lat 80.Szkoda że nie ma nic z tamtych czasów z tworzywa.
Trudno nikt nie produkuje sam se zrobie :x
Narazie zrobie kilka brzózek pare klonów i zabieram sie do zrobienia ceglanej stodoły z dachem eternitowym.Do cholery tego stoi także jest gdzie podpatrzeć.
Tak w sumie to ktoś z producentów małoseryjnych mógł by się wziąść za zrobienie typowego domu wiejskiego lat 80-tych czyli kopertowca krytego eternitem.Tak szczerze to rozmawiałem z szefem GPM na ten temat.Może gdyby koledzy forumowicze pomęczyli Go telefonicznie to coś by z tego wyszło-TO JEST POMYSŁ :P .Nie ma to jak kolektywne porozumienie :idea:

P.S.
Barakowóz też zrobiłem w tamtym roku:
http://images38.fotosik.pl/320/3e0553e25419e0b3.jpg
http://images40.fotosik.pl/320/c09947be08ff3c9f.jpg
malzyw
Posty: 61
Rejestracja: 06 lis 2006, 18:00
Lokalizacja: Sieraków
Kontakt:

Re: GS made in GPM

Post autor: malzyw »

Kawał dobrej roboty, gratuluję wytrwałości, właśnie kleję barakowóz tej firmy, a sklep znacznie bardziej pracochłonny. Możesz podać wymiary modelu, długość i szerokość? Też zamierzam go kupić, tylko nie wiem, czy wejdzie w zaplanowane miejsce na makiecie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dudek120
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GS made in GPM

Post autor: dudek120 »

Gratuluję, GS jak prawdziwy!! Szczególnie powaliły mnie takie drobiazgi jak kłódka na tylnych drzwiach i waga na ladzie!
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
biegacz67
Posty: 342
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:50
Lokalizacja: Oxford
Kontakt:

Re: GS made in GPM

Post autor: biegacz67 »

Witam.

Wyszło super, też man zamiar umieścić na makiecie ten
model, będzie dla mnie inspiracją.

pozdrawiam biegacz67.
Jari73
Posty: 33
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

GS made in GPM

Post autor: Jari73 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości