Zaginarka do blaszek fototrawionych

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Scio »

Do mnie też dotarła. Dzięki Konrad.
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Marek TT »

Przesyłka dotarła - wielkie dzięki za - dla Konrada.
Zaginarka przeszła już test.
Zagięcie rancików na ścianach czołowych (takim sprzętem) do wagonów 1K i 14K nie sprawiło najmniejszych problemów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Ale po co, przecież Ci sie przyda :>
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Paweł Basiński »

Do mnie również dotarła zaginarka :)

Wszystko OK - oczywiście przekaże zaginarkę jej przyszłemu właścicielowi :)

Paweł
cichonęk
Posty: 485
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: cichonęk »

Witam, zaginarka dotarła - dziękuję bardzo. (A może jeszcze jakiś mały pokaz jej "ukrytych" możliwości ;) ) - pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

PODSUMOWANIE

Post autor: Ranger »

:arrow: Jako, że już do wszystkich poszły zaginarki i inne sprzęty przyszedł czas na małe podsumowanie zakupów w Lucky Model.
Najważniejszą kwestią jest fakt, że warto tam kupować pomimo możliwych niespodzianek o których później. Ceny są niewygórowane, czasami nawet 100% mniejsze niż u nas.
Istnieje też możliwość sporych rabatów przy większych zakupach, w naszym przypadku przy zakupach za prawie 4000zł rabat wyniósł 15%.

:arrow: Jeśli chodzi o jednostkowe koszta to zaginarki bez koszów dodatkowych wyszły po ok. 180zł. Do zaginarek trzeba było doliczyć koszta paczek krajowych i tych z Hongkongu odpowiednio 11 i 10zł. Niektórzy zamawiali dodatkowe ostrza więc 12zł.
Największą niespodzianką i jednocześnie najgorszą było przechwycenie jednej paczki przez celników. Obniżona wartość paczki do 192USD nie pomogła i została zatrzymana czego efektem jest naliczony podatek VAT w wysokości 22%, w prostej linii 130zł. Paczki do 150EUR nie podlegają cleniu ale podatkowi VAT jak najbardziej.
Zarówno koszt paczek jak i VAT'u zostały podzielone solidarnie na wszystkich biorących udział w akcji. Parę złotych - ok 50zł poszło na prowizję za przelew, wycieczkę do banku i listy do celnego.
Kwota ostateczna 225zł z dodatkowym ostrzem w dalszym ciągu jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza biorąc pod uwagę koszt kupienia takiego zestawu w u nas - ok 300zł z paczką.

:arrow: Na koniec parę uwag dotyczących zakupów w Lucky Model. Aby tam kupować należy mieć możliwość przelewania pieniędzy za pomocą PayPal lub karty kredytowej VISA lub MasterCard.
Wymagana jest też dobra znajomość języka angielskiego aby dogadać się ze sklepem odnoście płatności, paczek, rabatów itp.
Jedną z najważniejszych rzeczy jest to aby przedmioty o większej wartości tak jak u nas 16 zaginarek były słane w mniejszych paczkach w różnych terminach.
W przypadku pierwszej paczki - różnych materiałów wszystko może być słane razem gdyż takie zakupy nie zwracają uwagi tak jak 16 jednakowych przedmiotów o dużej wartości.

:arrow: Jeśli spełnimy te kryteria możemy się cieszyć tanimi i pewnymi zakupami. Obsługa jest na naprawdę najwyższym poziomie, odpowiadają na wszystkie maile, spełniają sugestie kupującego, a wszystko w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Nie ma mowy o robieniu komuś łaski.
Kupujący ma możliwość kreowania za pomocą maila co i kiedy chce dostać w konkretnej paczce.

:arrow: Nawet w przypadku naliczenia VAT'u jak to było u nas jego koszt był tak mały, że uważam to za opłacalne. Jeśli mamy możliwość kupować taniej to nie ma sensu nabijać kieszeni naszym rodzimym sklepom. Nie winię ich za ceny bo prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dodatkowymi kosztami - cło, VAT a wysłanie towaru bez rachunków i z zaniżona wartością nie wchodzi w grę - stąd takie, a nie inne ceny.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2010, 19:16 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Uwaga, po przyjściu zaginarek rozesłałem do wszystkich kwoty do przelewu. Do kwot proszę doliczyć jeszcze 10zł za przesyłki z Hongkongu których zapomniałem dodać do rozliczenia.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Kilkujadek »

Dotarła - DZIĘKUJĘ!
eremiTTa
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:10
Lokalizacja: Małogoszcz
Kontakt:

Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: eremiTTa »

Do mnie też dziś dotarła. Dzięki Konrad.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2010, 17:05 przez eremiTTa, łącznie zmieniany 1 raz.
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: jakubgol »

Przesyłka dotarła-bardzo serdecznie dziękuję.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Wszystkie zaginarki z pierwszej partii poszły dzisiaj rano do nabywców.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Dzisiaj rano dotarła do mnie pierwsza partia zaginarek:
Obrazek
Do stacji roboczych w zestaw dołączone są dwa ostrza, duże i małe. Osoby które zamówiły dodatkowe ostrza będa teraz mieć dwa duże.
Zaginarki zostaną wysłane zgodnie z kolejnścią zamówień, następujące osoby prosze o kontakt: Ostrak, GrzegorzTT, jakubgol, EremiTT.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Dotarła pierwsza paczka z LuckyModel, bez żadnych kłopotów, stresów itp. Reszta będzie ok. za tydzień.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 08:52 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: Ranger »

Z radością informuję, że zgarnąłem całe zamówienie zaginarek z Lucky Model i dzisiaj zostały do mnie wysłane.
cichonęk
Posty: 485
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaginarka do blaszek fototrawionych

Post autor: cichonęk »

Ja również proszę o przesyłkę indywidualną - pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat i narzędzia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości