MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
ArturSwider

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Czy są w szopie kanały?
Nie ale po zakończeniu danego etapu robót przy szopie, zabieram się za wycinanie. :)
Czy planujesz jakiś warsztacik przy parowozowni?
Tak, jak najbardziej. Docelowo z prawej strony modułu, tam gdzie odchodzą te 3 tory planowany jest drugi segment i tam też będą mieścić się wszystkie większe budynki, zasieki, punkty szlakowania itd. Na obecnym segmencie po lewej stronie tam gdzie jest ten 1 tor poza parowozownią, planuję włanie jakiś malutki warsztacik ltp. :)
N3mo
Posty: 28
Rejestracja: 17 cze 2006, 19:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: N3mo »

Czy są w szopie kanały , bo na zdjątku nie widać, oraz czy planujesz jakiś warsztacik przy parowozowni.

Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Zbyszek Zajner »

No,No Arturze,
moje gratulacje. Super wygląda. TAAAK DALEJ !

Pozdrawiam,
Zbyszek
Filip
Posty: 343
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:48
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Filip »

niech zgadnę: oświetlenie diodowe a patyna to plakatówka
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Kilkujadek »

Ja już się poznęcałem (do bólu :mrgreen: ) a teraz pytania - czym i jak patynowałeś szopy(efekt super) i jakie zastosowałeś oświetlenie wnętrza?
Co do ram okiennych – ja bym sobie dał spokój. Wystarczy przed jednym postawić malarza na drabinie z zieloną farbą na pędzlu.
ArturSwider

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: ArturSwider »

Hi,
co z ramami okien? Zostaną nowe?
Tak jak pisałem wcześniej, wszystkie niedopracowane elementy będę zwaloryzowane po przyklejeniu szopy na stałe oraz po zamocowaniu dachu, co tyczy się min. ram okiennych.
No i widze że z niebytu wyłania sie przepiekna parowozownia. Bardzo mi sie podoba.
Dzięki Karol. Mi też się podoba... :P
no może brakuje tabliczek ale to jest pikuś.
Tabliczki są przygotowane... Wszystko po kolei... 8)
Ciekaw jestem zagosodarowania okolicy.
Docelowo po prawej stronie dojdzie jeszcze jeden segment 500x700 na którym będzie cała baza szlakowania maszyn oraz plac rozładunkowy dla dostaw węgla oraz inne bajery. :D
Prawdopodobnie następnym etapem będzie szutrowanie.
Pierw trzeba skończyć malować tory... :/

Potem zrobię podstawową linię gruntu, wyrównaną do poziomu obrotnicy. Potem reszta. Wszystko po kolei... :P
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Kilkujadek »

Że niby ja się czepiam ?? No pewie !! :mrgreen: Ale nie krytykuję tego czego nie ma - "no może brakuje tabliczek" :mrgreen:

Prawdopodobnie następnym etapem będzie szutrowanie. Jak gdzieś wyczytałem Arturze stosujesz Auhagen. Na szlaku ten szuter wygląda całkiem przyzwoicie (również go stosuję) ale przy szopach przydało by się coś drobniejszego i ciemniejszego. Szuter 63830 jest przeskalowany. Polecał bym bardzo ciekawy szuter Polak - skala TT ciemnobrązowy, lub przynajmniej zmieszanie obydwu razem. Jeżeli planujesz jakąś roślinność przy lub nawet na torach, to bardzo polecam super wyroby Polaka - trawę suchą-7706, brązową (numeru nie pamiętam) i ciemnozieloną - 7701. To eksperymenty mieszania dwóch ostatnich - http://img215.imageshack.us/my.php?imag ... 4443dc.jpg
Ostatnio zmieniony 19 cze 2006, 15:27 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Moderator
Posty: 594
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Grybów / Limanowa
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Karol »

No i widze że z niebytu wyłania sie przepiekna parowozownia. Bardzo mi sie podoba.
Praktycznie to nie ma sie do czego przyczepić :evil: . Drzwi są takie jakie mają być, no może brakuje tabliczek ale to jest pikuś. Opcjonalnie w murze fugi powinny być bardziej rozjasnione, ale ten kolor co jest ujdzie. Ciekaw jestem zagosodarowania okolicy.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Kilkujadek »

ArturSwider pisze:Hi, Proszę, szanownych kolegów, o szczere oceny i ostrą krytykę.
Oooooo - przepraszam!! Ja mam własną firmę i nawet dziś w niedzielę pracowałem do 16:00. (Zarabiam na BR 65 ;) ) Jako że drzwi są takie jakie są to co z ramami okien ?? Zostaną nowe??
ArturSwider

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Czy przypadkiem kolega nie przesadził z tą waloryzacją??
Hehe... To jeszcze nie koniec waloryzacji... :P
Drzwi szopy wyglądają jakby się trzymały już tylko na słowo honoru :mrgreen:
Eee... 8)
I postępy prac jak w PRL.
Niestety praca, praca, praca... Szczęśliwi Ci co chodzą do szkoły, budzą się rano i myślą "...a, dziś nie idę, nie chce mi się..." i dalej pod kołdrę. :P

A tak poważnie, ostatnio mam mnóstwo kontraktów "wyjezdnych" w Polsce i poprostu wszystko u mnie stoi w domu, łącznie z remontem... :cry:
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Kilkujadek »

Czy przypadkiem kolega nie przesadził z tą waloryzacją?? Drzwi szopy wyglądają jakby się trzymały już tylko na słowo honoru :mrgreen: I postępy prac jak w PRL. Gdzie się podziało uczucie do TT ??
ArturSwider

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: ArturSwider »

Hi,
A gdzie będą zasieki węglowe i pozostałe zaplecze?
Całe wyposażenie parowozowni będzie na... dodatkowym segmencie dostawianym z prawej strony parowozowni (tam gdzie odchodzą te 3 tory odjezdne). Segment ten będzie miał wymiary 500x700. Ale to inna bajka. Na razie trzeba skończyć parowozownię.
Czekamy na kolejne relacje - w miarę oczywiście Twoich możliwości
Jak tylko będą miał coś nowego dam na Forum. :D
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Paweł Basiński »

Siemka!
Ładny kawałek się szykuje!
Też jestem ciekawy całej otoczki wokół parowozowni i ukladu torowego.
Zaszalałeś - tyle stanowisk - niezła ilość :D

Czekamy na kolejne relacje - w miarę oczywiście Twoich możliwości

Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3208
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: Maciej »

No panowie szykuje się niezła szopa - juz czuje zapach oliwy i pary. Teraz wszystko zależy od wykończenia. Układ torowy wydaje się być ok. A gdzie będą zasieki węglowe i pozostałe zaplecze?
ArturSwider

Re: MakieTTa - ArturSwider - Parowozownia

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Szanowni koledzy modelarze,

Jako, że nie miałem możliwości pojawić się w domu (gdyż byłem w delegacji) i zabrać do Bielska-Białej segmentu parowozowni (na co wielu z Was liczyło, a za co ja jeszcze raz serdecznie przepraszam), dziś zaprezentuję następną porcję zdjęć z przebiegu prac.

Kiedy miałem już gotową skrzynię, przyszedł czas na dokładne umiejscowienie parowozowni względem obrotnicy. W ruch poszła linijka, ołówek, zamysł i dobre chęci...

Obrazek

Po paru dniach, kiedy miałem już odrysowaną i przyklejoną obrotnicę, na skrzyni pojawiła się... Parowozownia. :D

Obrazek

Inne ujęcie:

Obrazek

Parowozownia na razie jest jeszcze w fazie wykończeń. Jak widać nie ma dachu i paru innych elementów. Wszystko będzie. Jednak każdy krok wymaga zakończenia wszystkich prac jakie w danym obrębie muszą być zakończone - czyli w tym przypadku, oświetlenie i wykonczenie wnętrza po przyklejeniu szopy do skrzyni.

Obrazek

Cała szopa jest już zwaloryzowana. Po zamontowaniu dachu będą zrobione jeszcze zacieki, któe najlepiej robić pędzelkiem z odrobiną ciemnej farby umoczonej w benzynie ekstrakcyjnej, która fantasycznie rozlewa się po wszystkich zakamarkach.

Obrazek

Zwaloryzowany bok z bliska oraz widoczne częściowo "podrdzewiałe" szyny:

Obrazek

I lewa część parowozowni wraz z zpatynowanymi drzwiami wjazdowymi na każde stanowisko:

Obrazek

Podobnie jak ściany, drzwi również zwaloryzowane będą podobną techniką jak ściany szopy.

Obrazek

Z większych prac jakie zaostały do zrobienia "na już" to malowanie szyn i główna warstwa tłucznia między podkłady i bankiety oraz wierzchnia warstwa trawy, kurzu, pyłu smarów itd. - czyli roboty po pachy... :P

Na bieżącą będę zdawał relację z prowadzonych prac. :D

Proszę, szanownych kolegów, o szczere oceny i ostrą krytykę.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2006, 20:56 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości