Zieleń niska na makiecie

Zieleń na makiecie: trawa, drzewa itd. góry, skarpy itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zieleń niska na makiecie

Post autor: ŁukaszTT »

W temacie "Makieta pepsigo2pl" w dziale makieta natknąłem się na takie słowa:
pepsigo2pl pisze:Chciałem podziękować forumowiczowi whosho za pomoc w doborze kolorów zieleni, poniżej przytaczam jego odpowiedź, którą dostałem na prywatne zapytanie jakiej zieleni użyć.
whosho pisze:Więc tak: na początek Auhagen 75113 jako powiedzmy baza kolorystyczna. MA bardzo przyjemny kolor i dobrze się z nim pracuje. resztę materiałów dobieram pod kolor w taki sposób aby roślinność trawiasta, chaszcze itd były w maksymalnie zbliżonym kolorze,żeby uniknąć oczopląsów i nadać wszystkiemu jakiejś spójności, natomiast materiał na drzewa był trochę ciemniejszy, bo na dobrą sprawę będą pełniły rolę tła na zdjęciach więc nie powinny aż tak rzucać się w oczy...

Ja używam narazie tych materiałów
1) Polak 9023 - ciemne listowie na drzewa (ale raczej pod H0)
2) Polak 9003 - rewelacyjny materiał na drzewa tylko kolor jest średni - teraz kupiłbym 9004(jest ciemniejszy)
3) Polak 9014 - jak powyżej - na drzewka - rewelka kolor
4) Polak (bez numer) - mata z chaszczami, te wyższe zarośla
5) Polak - łaka z kwiatami - niestety też bez numeru (prototypy)
6) Polak 5971 - niskie kwiaty w kolorze czerwonym na siateczce - super sprawa - urozmaica zieleń
7) Polak 5974 - podobnie jak powyżej tylko żółte i ciutkę grubsze...
8 ) Polak 5975 - podobnie tylko drobniutkie pomarańczowe - Super!
9) Heki 1576 - dzika trawa - wysoka... trzeba mieć dobre miejsce na nią, przyciąć czasami i używać raczej w mniejszych ilościach...
10) Vero... tu nic więcej nie napisze - ma podobny kolor do tej z Auhagena, jest wyższa i znakomicie komponuje się z resztą...
do tego jeszcze foto (dostarczone przez whosho, wykonane przez DZIK'a) jak poszczególne trawy (nie wszystkie z w/w) się prezentują na planszy.
Obrazek
Myślę, że może się przydać :P

Pozdrawiam,
Łukasz
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2009, 18:21 przez ŁukaszTT, łącznie zmieniany 1 raz.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zieleń niska na makiecie

Post autor: ŁukaszTT »

Zgadza się, kilka takich tematów już istnieje, jednak w nich ktoś zadaje pytanie, drugi ktoś odpowiada i koniec... a mi nie o to chodzi ;) Chodzi mi o ogólny temat, w którym każdy posiadacz trawki może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na jej temat oraz żeby nie musiały powstawać kolejne tematy dotyczące tego samego. Z resztą tyle osób z was (ja jeszcze nie zasiałem :P) ma własną, zieloną makietę, a postów dotyczących polecanych trawek jest dosłownie kilka... tak więc dzielcie się swoimi opiniami, bo naprawdę trudno się zorientować w tym gąszczu ofert jaki prezentują sklepy internetowe... wystarczy kilka treściwych słów ;)

P.S Wedle rady Icha wklejam linki do pozostałych tematów, zawsze to coś na rozgrzewkę :) :

http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=4582
http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=3376
http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=1380
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Zieleń niska na makiecie

Post autor: Adamczewski »

Uważam że pomysł jest dobry, ale chyba wystarczy tylko poszukać na forum, skoro właściwie wszystko zostało już tutaj opisane ;)
Ewentualnie można zamieścić parę linków do tematów w których została opisana zieleń.
ŁukaszTT
Posty: 201
Rejestracja: 16 sie 2009, 02:40
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zieleń niska na makiecie

Post autor: ŁukaszTT »

Witam wszystkich!
Ze względu na to, że obecnie mamy do dyspozycji setki produktów imitujących rożnego rodzaju trawy na makiecie, pomyślałem, że przydałby się jeden wspólny temat w którym moglibyście polecać i odradzać maty oraz trawki elektrostatyczne. Co chwila na forum pojawia się pytanie typu "co wybrać", więc taki jeden wspólny temat posłuży "pokoleniom". :D Gdy dokonaliście jakiś zakupów traw, dzielcie się spostrzeżeniami, czy kolor jest realistyczny (dobrze wiemy, że zdjęcia trawek w sklepach internetowych nie oddają ich prawdziwego wyglądu) i czy w ogóle warto coś takiego umieszczać na makiecie wzbogacając swojego posta o nazwę produktu, a może nawet zdjęcia jak dana trawka prezentuję się na naszym torcie/module.
Jestem przekonany, że takie mini recenzje pomogą wielu osobom (w tym mnie :P) podjąć dobrą decyzję przed zakupem trawy na makietę.

Pozdrawiam i liczę na pozytywny odzew,
Łukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zieleń i ukształtowanie terenu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości