Wniosek racjonalizatorski

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: merry »

Jak pisałem w pracy zajmuję się systematyzacją baz danych. Jeżeli moje doświadczenie się do czegoś przyda: służę pomocą ...
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: ArturSchŁ »

Fantomas pisze:No i poza tym forum, jak sama nazwa wskazuje, średnio nadaje się do tego zadania.
Nie jestem przekonany czy akurat mechanizm wiki jest idealny do tego celu, ale do systematycznego przechowywania informacji wymyślono bazy danych.
maps.google czy samo google to właśnie implementacja bazy danych ...i jak działa !!
:P

W maju 2008 zaproponowałem coś takiego: wyszukiwarka ale nikogo to nie zainteresowało (i nie wyszło poza fazę prób).
Zaletą takich mechanizmów jest możliwość wyszukiwania obrazków po słowach kluczowych, autorach itd. i prezentacja w sposób usystematyzowany.
By działało konieczne jest jednak wprowadzenie danych opisowych i adresów obrazków.
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: Fantomas »

I jeszcze jedno. Kiedyś było napomknięte, że nasze forum ma przestrzeń dyskową bez ograniczeń. Czy nie dało by się w końcu zmienić mechanizmów przechowywania obrazków, żeby z niej korzystać, a nie z różnych serwerów, z których lubią ginąć obrazki?

Przepraszam, że się w tym zakresie powtarzam, ale praktycznie nie było na to pytanie konkretnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: merry »

Moja praca zawodowa polega między innymi na porządkowaniu rzeczywistości :D
Chętnie pomógłbym w realizacji takiego pomysłu.
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: Fantomas »

No i poza tym forum, jak sama nazwa wskazuje, średnio nadaje się do tego zadania. Jak już wielokrotnie było wspominane do tego raczej narzędzie typu wiki by się przydało. Zobaczcie, że jest np. http://www.tt-board.de/portal.php , ale... http://www.tt-pics.de/
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: ArturSchŁ »

merry pisze:Czy mozliwe byłoby wtórne uporządkowanie zdjęć według jakiejś typologii np. typów taboru lub modeli?
Niby coś takiego miało być (w założeniu) tu: TABOR.

Utworzenie samej struktury to jedno, a PILNOWANIE użytkowników by się do niej stosowali to drugie. Pozostaje jedynie ciągłe pilnowanie i przesuwanie do odpowiednich przegródek, ale z kolei inni koledzy bardzo narzekają na zbyt rozbudowane przegródkowywanie forum. Błędne koło; no i ...jak sam nie zrobisz to nie masz.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: Ranger »

Dać merremu moda i niech tworzy.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: merry »

NIe wiem jak to zrobić bo jestem lajkonikiem jesli chodzi o nowe technologie.
Dlatego też zadałem pytanie. Może jakaś mądra głowa odpowie na ile rozwiązanie jest mozliwe i czy jest warte zachodu.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wniosek racjonalizatorski

Post autor: womo »

A przekopywanie wszystkich fotogalerii - żyjących cały czas - jest delikatnie mówić dość czasochłonne.
Zdajesz sobie sprawę ile to jest pracy? Twoja propozycja dotyczy tego, że chcesz to zrobić, czy tylko szukasz kogoś kto to zrobi? A jest to delikatnie mówiąc dość czasochłonne.
Jak sam zauważyłeś galeria żyje cały czas a więc i katalog musiałby być cały czas uzupełniany.
Jeśli to zrobisz to popieram.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2009, 17:37 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
merry
Posty: 303
Rejestracja: 09 kwie 2008, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wniosek racjonalizatorski

Post autor: merry »

Witam,
Przegląjąc galerie taboru kolejowego zamieszczone tutaj uważam je za gigantyczną kopalnię wiedzy dotyczącej znanych i mniej znanych konstrukcji kolejowych. Jedyny problem jaki dostrzegam - niestety bardzo powazny - to brak kategoryzacji zdjęć po typach, modelach.

Stąd wniosek racjonalizatorski (zapewne do admina):
Czy mozliwe byłoby wtórne uporządkowanie zdjęć według jakiejś typologii np. typów taboru lub modeli?

Uważam, że znacznie rozszerzyłoby możliwości tej wielkiej bazy zdjęciowej

Przykład: Gdzieś w tej bazie znalazłem zdjęcie wagonu bagażowego typu F z Chabówki. Teraz już nie wiem gdzie go szukać. A przekopywanie wszystkich fotogalerii - żyjących cały czas - jest delikatnie mówić dość czasochłonne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bazy zdjęć w sieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość