Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
Paweł Basiński
Posty: 584
Rejestracja: 09 kwie 2006, 16:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Paweł Basiński »

Witam serdecznie!

Pierwsze zakupy u pana Piotra Hedy i wielki pozytyw.
Całość zamówienia zrealizowana w 48 godzin ( od zamówienia do dostarczenia ) - najpierw maile czy jest towar i czy taki jaki potrzebuje ( bardzo szybka korespondencja ) - kupno ( przelew wiadomo musi swoje odleżeć ) wysyłka towaru na drugi dzień i paczka u mnie po 48 godzinach ( poczta zaszalała???!!! )

W sumie jeden wielki pozytyw - oby tak dalej :)

pozdrawiam
Paweł
wkocierz
Posty: 132
Rejestracja: 11 sty 2007, 20:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Fajny ten sklep :-)

Post autor: wkocierz »

Duży plus dla szanownego Pana Hedy...mój pierwszy zakup i jestem zaskoczony:) Towar wysłany błyskawicznie a produkty które nie były na stoku zostały wysłane gratis drugą paczką. Dla mnie bomba, POLECAM!!!
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Czemu, podałem czystą statystykę dla informacji pokrywa się z danymi poczty dość dokładnie. Zapomniałem dodać zagranicę, tam nie było żadnych problemów z otrzymywaniem, z wysyłaniem tylko we Francji były problemy z odebraniem przez klientów, wysyłałem potwierdzenia i wtedy się tam paczki odnajdywały, nawet takie egzotyki jak Brazylia działały bez problemu.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Kilkujadek »

U mnie na około 130 przesyłek problem był z jedną. Szła z DE 3 tygodnie zahaczając o urząd celny który paczkę prześwietlił i zlustrował. Czy chcesz przez to powiedzieć że kupując u Ciebie trzeba z góry zakładać że poczta wykona jakiś numer aby pognębić Twoich klientów ??
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Odnośnie poczty to powiem tak, zrobiłem statystykę za rok 2007 i na ok 1500 wysłanych przesyłek:
- 1 zaginęła bez śladu (pseudo odszkodowanie)
- 10 dotarło do klientów po prywatnych interwencjach znajomej osoby na poczcie, bez robienia dymu
- ok 30 dotarło po telefonach do UP
- ok 80 klientom wysyłałem potwierdzenia wysyłek i odbierali paczki po zrobieniu dymu w swoich UP
- ok 400 przesyłek dotarło w terminie późniejszym niż przewiduje to sama poczta
- ok 5 doszło zniszczonych, w tym jedna jak by ją przejechała ciężarówka
Ciężko powiedzieć czy to dobra statystyka ale jednak zawsze trzeba brać na pocztę pewną poprawkę.
Awatar użytkownika
Ciamosław
Posty: 493
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Ciamosław »

Ja na Makieciarza nie narzekam. Raz wystąpiły pewne komplikacje z przesyłką ale problem szybko został rozwiązany.
Gloow
Posty: 279
Rejestracja: 13 paź 2006, 16:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Gloow »

Ja póki co raz korzystałem z usług Makieciarza. Towar wysłany na zajutrz po wpłacie pieniędzy. Jedyne zgrzyty wyszły po stronie Poczty Polskiej :evil: .
Awatar użytkownika
mencin
Posty: 210
Rejestracja: 12 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: mencin »

Warto od czasu do czasu naszym Dostawcom przypominac, ze klient zadowolony mowi o tym fakcie kilku osobom, a niezadowolony dzieli sie swoim zalem z kilkunastoma osobami. Jest to o tyle wazne, ze taka komunikacja miedzy znajomymi i nieformalne dzielenie sie doswiadczeniami i rekomendacjami jest znacznie skuteczniejsze niz jakakolwiek kampania reklamowa. Jedna wtopa to potem masa roboty nad odzyskiwaniem zaufania.

Tak ku przestrodze, WSZYSTKIM sklepom, ktore igraja z nasza cierpliwoscia...
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Kilkujadek »

makieciarz pisze:Ale korespondencja to nie dane osobowe ... A poza tym temat już zamknięty wyjaśniany a tu jeszcze musi się ciągnąć dyskusja.
Korespondencja prywatna tak. Korespondencja z firmą NIE podlega takiej ustawie.
Temat zostanie zamknięty gdy nie będzie postów o niewłaściwym traktowaniu klientów.
Gdyby wszystko było w porządku to nie kupowałbym PMT w DE :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 10:30 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Ale korespondencja to nie dane osobowe ... A poza tym temat już zamknięty wyjaśniany a tu jeszcze musi się ciągnąć dyskusja.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Kilkujadek »

makieciarz pisze:A czy pytał Pan o zgodę na wklejenie korespondencji?(...) Nadal będę się upierał nad faktem że nie wyraziłem zgody na wklejenie naszej korespondencji, użycie przez Pana mojego nazwiska w niej zawartego i robienia jakichś afer z niczego.
Przepraszam bardzo ale jeżeli prowadzisz firmę, podajesz dane osobowe na stronie internetowej to już przestają być chronione przez ustawę o ochronie danych osobowych. Korespondencja też już nie jest prywatną.
Miałem nadzieję że Twoje usługi zaczną być cywilizowanymi, a tu znowu "wtopa".
:evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 09:25 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 2 razy.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArJu »

bartekdj pisze:Wręcz przeciwnie jak co rok PP podwyższa koszty za przesłanie paczki, tyle, że teraz bierze inteligętnie jak kurierzy, typu waga i wielkosc to gabaryt A a powyzej 10kg i ilus tam wymiarów gabaryt B i jest już więcej o kilka zł...
Powyżej 10kg? Mowa tu o modelu, a nie o wagonie w skali 1:1.
bartekdj pisze:Pewnie Pan makieciarz wkleił to co poczta napisała i tyle....tylko,ze to wszystko jest na początku mało zrozumiałe dla normalnego człowieka....
A kosztami swego błędu najłatwiej obciążyć drugą stronę...
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 07:50 przez ArJu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: bartekdj »

2-3 PLN to nie majątek, ale mimo wszystko zastanawiam się skąd różnica w kosztach? Galopująca inflacja? A może zwykłe naciąganie?
Wręcz przeciwnie jak co rok PP podwyższa koszty za przesłanie paczki, tyle, że teraz bierze inteligętnie jak kurierzy, typu waga i wielkosc to gabaryt A a powyzej 10kg i ilus tam wymiarów gabaryt B i jest już więcej o kilka zł...

Pewnie Pan makieciarz wkleił to co poczta napisała i tyle....tylko,ze to wszystko jest na początku mało zrozumiałe dla normalnego człowieka....
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 07:50 przez bartekdj, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: makieciarz »

Mr ArJu, info zostało już poprawione, akurat trafiło na czas zmian opłat pocztowych zafundowanych nam przez pocztę.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 00:07 przez makieciarz, łącznie zmieniany 1 raz.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ArJu »

Zastanawiałem się kilka dni, czy opisywać transakcję z niejakim Makieciarzem. Nie chciało mi się, ale widząc powyższą pyskówkę jednak się zdecydowałem. Na początku stycznia kupiłem na aukcji, korzystając z "Kup teraz", jedną z 10 zaoferowanych chłodni PKP. Kiedy po jakimś czasie od zakończenia owej aukcji zapytałem o rzeczywiste koszty przesyłki (wcześniejsze informacje były niespójne, ale o tym poniżej) zamiast informacji o kosztach sprzedawca jakby nigdy nic telefonicznie przekazał mi, że... wylicytowanej przeze mnie chłodni nie ma. Nie ukrywam, że owa informacja mnie zaskoczyła. Aktualnie, po upływie pewnego czasu mam wrażenie, iż Makieciarz nie ma zamiaru wypełnić zawartej umowy kupna-sprzedaży. Szczerze mówiąc, nie interesuje mnie, czy model jest dostępny u producenta, czy też są problemy z jego dostaniem. Jeśli ktoś wystawia przedmiot na aukcji, to powinien być rzeczywistym posiadaczem tego przedmiotu.

I jeszcze o formach płatności i kosztach wysyłki. Na stronie aukcji napisane było:
Formy płatności i koszt wysyłki:
- Wpłata na konto bankowe (płatność z góry) - koszt wysyłki: 8,00 zł,
- Pobranie pocztowe (płatne przy odbiorze) - koszt wysyłki: 13,00 zł,
Po wylicytowaniu, jak to bywa na Allegro, przyszło info zawierające m.in.:
Proszę o wybranie formy zakończenia aukcji:
- paczka pobraniowa - suma z wszystkich wylicytowanych aukcji + 15 zł /koszty przesyłki pobraniowej (wg cennika Poczty Polskiej - gabaryt B) - paczka priorytetowa + pobranie/ - osoby bez pełnej aktywacji obowiązuje jedynie wpłata na konto
- przedpłata na konto - suma z wszystkich wylicytowanych aukcji + 11 zł /koszty przesyłki priorytetowej (wg cennika Poczty Polskiej - gabaryt B) - lub 9 zł /paczka ekonomiczna.
2-3 PLN to nie majątek, ale mimo wszystko zastanawiam się skąd różnica w kosztach? Galopująca inflacja? A może zwykłe naciąganie?

Podsumowując: ja raczej nie będę korzystał już z usług tego sprzedawcy. W moim mniemaniu, delikatnie mówiąc, jest niesolidny.

PS. Pikanterii dodaje jeszcze fakt iż aukcją tą Makieciarz przyczynił się skutecznie (oferując niższą cenę) do uwalenia pomysłu ściągnięcia owych chłodni przez jednego z forumowiczów. Ktoś tam napisał, że takie są prawa rynku i coś w tym jest. Szkoda tylko, że na owym rynku trafiają się nieuczciwi sprzedawcy, niedotrzymujący zawartych umów.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2008, 09:27 przez ArJu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość