Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: gbbsoft »

ArturSch pisze:Album widziałem, parę słów miałem na myśli....
Niewiele mogę powiedzieć, bo nawet nie miałem czasu popatrzeć na całość.
Z mojego punktu widzenia było bardzo ciekawe, pogadałem z kilkonastoma ciekawymi osobami tak, że aż głos straciłem. Było wiele dzieci, które ciągle pytały "dlaczego ta biała nie jeżdzi?" (ICE z zestawu startowego była co pewein czas puszczana, ponieważ był to 3 pociąg na układzie, więc nic oprócz niej nie mogło jeżdzić).

W sumie w ciągu dwóch dni zdarzyly sie 2 "wypadki" (w porę całość zdążyłem zatrzymać). Oba były związane z przedwczesnym wykryciem pociągu w bloku przez układu Lenz'a co było spowodowane.... doknięciem palcem (a) w tory (b) w układ Lenz'a, co powodowało przepływ prądu wystarczający do wykrycia "obecności loka" :lol: :lol:

Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy w Bielsku....

PS. Martwi mnie tylko, że ta największa makieta mało jeżdziła. Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego Panowie musieli ciągle pociągi ręcznie przepychać...
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10315
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: ArturSchŁ »

gbbsoft pisze:Zdjęcia wrzuciłem tutaj: http://www.forum.martel.pl/album_person ... ser_id=575
Album widziałem, parę słów miałem na myśli....
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: gbbsoft »

ArturSch pisze:
oelka pisze:...oraz miejsce gdzie mozna bylo obejrzec sterowanie cyfrowe modeli kolejowych
@gbbsoft - Piotrze, czekamy na Twoją relację.
:)
Zdjęcia wrzuciłem tutaj: http://www.forum.martel.pl/album_person ... ser_id=575
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10315
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: ArturSchŁ »

oelka pisze:...oraz miejsce gdzie mozna bylo obejrzec sterowanie cyfrowe modeli kolejowych
@gbbsoft - Piotrze, czekamy na Twoją relację.
:)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2006, 10:47 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2186
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: oelka »

Tak naprawde jedyna rzecz, ktora nas, na tym forum moze interesowac wygladala w ten sposob:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jest to makieta zbudowana z torow BTTB przez mlodych ludzi z Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów ulicy Puławskiej 97 w Warszawie.
Poza tym byl tez aluminiowo-szklany kojec z makietami w H0 ustawionymi w srodku, stoisko sklepu Parowozik, oraz miejsce gdzie mozna bylo obejrzec sterowanie cyfrowe modeli kolejowych. Trzeba przyznac, ze bylo nawet dosc sporo zwiedzajacych, ale bylem tam zbyt krotko (ok. 20-25 minut), aby to mozna bylo dobrze ocenic.

Krzysztof
Krzysztof Olszak
skalatt.info
ArturSwider

Re: Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Można prosić, o jakąś relację lub ewentualnie fotorelację?
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 19:57 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Spotkanie przy makiecie Warszawa 22-04-2006

Post autor: gbbsoft »

No właśnie... Trzeba się przypomnieć...
fan pisze:Zaraz po świętach, czyli 22 i 23 kwietnia zapraszamy na spotkanie przy makiecie H0, wystawkę dioram i modeli, wystawę rysunku kolejowego oraz rozstrzygnięcie konkursu na waloryzację Eaosa. Gość specjalny to autor programu GbbKolejka z pokazem DCC. Będą eksponaty od WKD i niespodzianka od tramwajarzy, specjalna linia zabytkowym wozem. Wszystko to w Muzeum Przemysłu, czyli w Norblinie w Warszawie. Oczywiście wszystkie stałe wystawy w tym samochody z Żerania i przedwojenne Fiaty.
Program jest otwarty i jeżeli chcecie coś pokazać lub pomóc w organizacji to będzie miło.
http://republika.pl/wrmm
Zamierzam przybyć z malutkim torcikiem, w którym będą 2 stacje czyli 4 zwrotnice. Na każdej stacji 2 tory. Do tego podłączone układy Lenz'a do wykrywania obecności pociągów, dekodery informacji zwrotnej i centralka Lenz'a (cały zestaw SET-100). To podłączone przez LI-USB do laptopa z GbbKolejką.
Zapraszam wszystkich chętnych do pogadania o DCC, sterowaniu cyfrowym, programowaniu itp... Będą też lokomotywy cyfrowe z dźwiękiem i pewnie wagony Drakuli, a co tam...

Inny link do WKMK: http://www.wkmkolej.webpark.pl/

Zapraszamy zatem wszystkich, którzy w tych dniach będą w Warszawie i okolicach...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość