Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: J.R. »

Obrazek
MBxd2 w budowie


Obrazek
Lxd2 jeszcze nie w budowie :P
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: ArturSchŁ »

kolmod pisze:tabor w wersji na tor 750mm w ... skali TTe (czyli 1:120)
Po przejrzeniu linków powyżej można stwierdzić, że tabor i tory TTe JEST, mało (i drogo), ale jest. Czy zaspokoi Twoje potrzeby to inna sprawa. Może czas zacząć robić samemu modele w TTe z blaszek fotorawionych, zwłaszcza PKP, bo tego sąsiedzi nie robią ?
:)
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

piottrw pisze:Witam
Są wąskotorówki w TT !
Ja sam mam tylko tendrzaka od Herr HOm(e) pasuje na tory do TT...
Sorki, ale chyba się nie rozumiemy kolego piottrw. Pozwolę sobie więc na krótkie wyjaśnienie ;-) bo tak rozumiem Twoją wypowiedź (jako niezrozumienie)... H0m czy H0e to ta sama skala 1:87 odwzorowująca tabor, który w skali 1:1 ma rozstaw szyn odpowiednio: 1000mm i 750mm. Tabor normalnotorowy to rozstaw szyn 1435mm. Nie chodzi mi więc o to by modele H0e czy H0m pasowały na tory innych skal, ale o to czy tabor w wersji na tor 750mm w orginale jest odwzorowywany przez modelarzy w skali TTe (czyli 1:120).
Wracając do odpowiedzi cytowanej w ramce powyżej, z tym "pasowaniem" na tor TT sprawa jest jasna - 1000mm podzielone na 87 razy równe jest 11,4mm więc tabor taki (H0m a nie H0e) pojedzie na torach TT będących jednak w skali nie 1:87 (jak ten tabor!) ale 1:120 (inny rozmiar podkładów przy szynach rozstawionych podobnie, bowiem... 1435mm dzielone na 120 wynosi także 11,9mm, a więc podobnie).

Nie mylmy więc pojęć :D

Pozdrawiam piottrw
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 13:42 przez kolmod, łącznie zmieniany 3 razy.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: miki »

Kittler na ten przykład robi całkiem sporo, Czesi też - nie chce mi się szukać - ale na pewno mają kompletne tory i rozjazdy TTe oraz jakiś tabor

Woda Zatruta też ma co nieco i od dawna podobno pracuje nad wagonem 1AW w TTe
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 13:36 przez miki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: piottrw »

Witam
Są wąskotorówki w TT !
Ja sam mam tylko tendrzaka od Herr HOm(e) pasuje na tory do TT, więc czasem odpalę. Poza internetem w katalogu MIBA (taki błękitny wydany po polsku przez Muzę) są zdjęcia katalogowe taboru, ale tylko niemieckiego, coś kilka lokomotyw + adresy firm
Pozdrawiam
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Dzięki. Wskoczę więc na google'a.... ale oczywiście jeśli jest ktoś na forum, kto miał do czynienia z TTe, to niech pisze !! :) Od siebie wspomnę tylko jeszcze, że ciekawi mnie bardzo, czy jest ktoś na forum TT zainteresowany tematem polskich wąskotorówek i posiadający "coś" w TTe /PKP/? A może TT jest skalą na tyle małą, że popularnością cieszy się tylko i wyłącznie rozstaw szyn 1435mm (1:1)... przynajmniej widać to po tendencjach producentów w chwili obecnej.

Wówczas miłośnicy kolei normalno i wąskotorowej na jednej makiecie /wiele urokliwych motywów na PKP/ niejako zmuszeni są pozostać przy H0/H0e (dostępność produktów)...

Wasze komentarze?...
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 09:16 przez kolmod, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: ArturSchŁ »

kolmod pisze:...ma, czy też próbował coś robić z klimatu wąskich torów (TTe)
Witam na Forum kolmod !!
Osobiście niczego w "wąskiej" nie robiłem ani nie widziałem (w realu), ale Google Twoim przyjacielem jest !!
Po wpisaniu w googlach TTe +modellbahn pojawiło się prawie 1000 stron :shock: - coś chyba znajdziesz. Poszukaj także na stronach producentów, kiedyś się natknąłem na "wąskie", ale teraz nie mogę ponownie trafić - to było u któregoś "małego", a nie u potentata.
:)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2006, 08:50 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 3 razy.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Wąskotorówki urokliwe są, ale czy są w TT?

Post autor: kolmod »

Witam. Zasadniczo jestem od H0 którą posiadam z racji dobrego odwzorowania i dostępności modeli wąskotorowych na tor 750mm (H0e), jednak zastanawiam się nad TT - mniej zajmuje powierzchni (zasadniczy cel).
Ponieważ -jak nadmieniłem - jestem miłośnikiem wąskotorówek (750mm) mam pytanie, czy ktoś w skali TT (uważanej za idealną) :mrgreen: ma, czy też próbował coś robić z klimatu wąskich torów (TTe)?
Jak wygląda sprawa dostępności torów? Rozstawem pasują te od Z-ki, jednak co z taborem?

Jeśli jest ktoś "kumaty" w temacie TTe, to proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

PS. Jakieś fotki TTe? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości