"Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

drlukasz pisze:Najbliższe spotkanie w Bytomiu odbędzie się 2 września!
(...) Wielka szkoda, że nie wszyscy TTkowcy ze Śląska wykorzystują możliwości jakie dają spotkania w Bytomiu :(
Wlasnie... mam nadzieje ze w koncu zacznie nas przybywac na spoTTkania coraz to wiecej... W koncu odlegosci nie sa takie tragiczne, korzysci olbrzymie, atmosfera pierwsza klasa. Nic tylko korzystac!
ArturSwider

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,
Wielka szkoda, że nie wszyscy TTkowcy ze Śląska wykorzystują możliwości jakie dają spotkania w Bytomiu
Uwierz mi, że ja w wielką ochotą przyjechał bym do Bytomia ale niestety układ w pracy jest taki, że nie ma mnie wogóle w domu... :( a jak już jestem na 2 dni raz na 2/3 tygodnie to nie mam siły na podróże do Bytomia.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

Najbliższe spotkanie w Bytomiu odbędzie się 2 września!
Zapowiada się mniej więcej takie spotkanie jak to

TTka - nie wiadomo jak to będzie, Whosho jest nieobecny usprawiedliwiony ;), ja rozmontowałem nieco oba moduły, post. odgałęźny w proszku..., zostaje Michał i Bujager :D

I tak warto zajrzeć, możliwość podpatrzenia rozwiązań zastosowanych na modułach H0, możliwość zapytania o sposoby wykonania określonych rzeczy itp. jest moim zdaniem wystarczającą zachętą.

Początek spotkania ookoło 9:30, kończymy o 13 - 14, może trochę później ;)

Plan dojazdu autobusem. Przy dworcu wsiadamy w dowolny autobus jadący do Bytomia Miechowic, najlepiej linię 623. Wysiadamy na 8 przystanku - dalej według planu http://www.marcin.martel.pl/plan.JPG

Mapka dla samochodziarzy http://www.marcin.martel.pl/mapauto.JPG


I na koniec dobra wiadomość. Mamy załatwione zezwolenie na wykorzystywanie pomieszczeń szkoły przez cały rok szkolny! Przyszłość kolejnych spotkań Bytomskich rysuje się więc pomyślnie.

Jeszcze jedna uwaga.
Patrząc na naszych przyjaciół w H0, widać, że możliwość spotkania się i wspólne dopingowanie się do budowy daje znakomite efekty. Powstają kolejne moduły, ich jakość jest coraz lepsza... Wielka szkoda, że nie wszyscy TTkowcy ze Śląska wykorzystują możliwości jakie dają spotkania w Bytomiu :(
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

UWAGA!!
Informacja pochodzi bezpośrednio od Marcina Turko.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów, spotkania czerwcowe, lipcowe i sierpniowe są odwołane!! Najbliższe spotkanie dopiero we wrześniu!

W związku z tym, mój poprzedni post jest nieaktualny...

Pozostaje nam dłubanie makiet w zaciszu domowym, a potem kolejne spotkanie modułowe :)
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

Zbliża się kolejny termin naszego spotkania w Bytomiu.
Znów nie wiadomo co będziemy robić, z całą pewnością coś jednak wymyślimy ;)

Zapraszamy 24 czerwca!
Jeśli będzie choć kawałek torów, to obiecuję, że tym razem pojeździmy "cyfrowym" parowozem (polskim).

Plan dojazdu autobusem. Przy dworcu wsiadamy w dowolny autobus jadący do Bytomia Miechowic, najlepiej linię 623. Bilety można nabyć u konduktora w autobusie. Wysiadamy na 8 przystanku - dalej według planu http://www.marcin.martel.pl/plan.JPG

Mapka dla samochodziarzy http://www.marcin.martel.pl/mapauto.JPG
Ostatnio zmieniony 12 cze 2006, 00:18 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

W najbliższą sobotę, 20 maja, po raz kolejny zapraszamy na Bytomskie spotkanie modelarskie.
Sami nie wiemy co nas czeka na spotkaniu, ale nudzić się nie będziemy.
Część czasu pewnie zajmie planowanie B-B...
Co do reszty - zobacztmy na miejscu...

Plan dojazdu autobusem. Przy dworcu wsiadamy w dowolny autobus jadący do Bytomia Miechowic, najlepiej linię 623. Bilety można nabyć u konduktora w autobusie. Wysiadamy na 8 przystanku - dalej według planu http://www.marcin.martel.pl/plan.JPG

Mapka dla samochodziarzy http://www.marcin.martel.pl/mapauto.JPG
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Kilknij TU aby zerknąć na fotki ze spotkania
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Eh, i tak kolejne już spotkanie w Bytomiu przeszło do historii.

Podobno dzisiejsze spotkanie podejrzewane było o niską frekfencję ale jak widać wszytko skończyło się dobrze. Na spotkanie zawitało (o ile dobrze kojarzę) 15 osób.

Dziś tematem zmagań były podstawy fototrawienia, wyłożone nam przez Asię (Cichutka). Wykłady poparte były oczywiście konkretnymi przykładami i komentarzem dotyczącym praktycznie każdego z etapów powstawania miniaturek. Pod czas gdy toczyła się dyskusja, na obecnych modułach zaczęła wyrastać trawa. Nie dużo ale zawsze. Efekty porostu trawy zaobserwoać można było na module należącym do stacji Sosnowiec Kazimierz w H0, na modułach MarcinaL. tez w H0 i na TT-kowej stacji. Fotki z pracy będzie można napewno ujrzeć już niebawem w fotorelacji Łukasza lub MarcinaT.

Ponadto po raz kolejny ta "mniejsza" części naszej ekipy przeprowadzała próby przejezdoności oraz testy sprawności systemu DCC. Nie bez przyjemności oczywiście :)
Z rzeczy zwizanych z TTaborem można było obejrzeć najbliższe nowości w naszej skali produkcji Łukasza. I tak po torach Grabii St. śmigały dziś SM-42, zdigitalizowana Ludmiłka, tabor pogotowia kolejowego i uwaga... ryflak.

I jeszcze ogłoszenie parafialne.
Z okolic Tych(ów) przybył do nas nie do końca jeszcze przekonany prawie sTTandardowicz. Jak tylko się tu ujawni sugerowane byłoby wskazanie mu słusznej drogi :D

Tak więc - czekamy na fotki i do następnego razu!
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

W związku z Wolsztyńską paradą, kolejne spotkanie w Bytomiu odbędzie się w najbliższą sobotę, 22.IV. Jak zwykle - szkoła nr 54, Bytom Miechowice, od godziny 9:30
W programie - fototrawienie, trawienie z wykorzystaniem termotransferu. Pewnie znajdzie się jakiś moduł (albo kilka).
W TT - o ile zdążę je dokończyć, to zaprezentuję trochę polskiego taboru - lokomotywy, wagony (jak nie to premiera w maju lub w czerwcu w Bielsku-Białej).
Być może (o ile Grzesiek dotrze) to również jego nowa stacja, oraz moduły.

Plan dojazdu autobusem. Przy dworcu wsiadamy w dowolny autobus jadący do Bytomia Miechowic, najlepiej linię 623. Bilety można nabyć u konduktora w autobusie. Wysiadamy na 8 przystanku - dalej według planu http://www.marcin.martel.pl/plan.JPG

Mapka dla samochodziarzy http://www.marcin.martel.pl/mapauto.JPG

Zapraszamy.
ArturSwider

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Dzięki za relację Łukasz ale szkoda, że masz stronke na wolnym serwerze... Filmy wczytują się baaaaaardzo długo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
T_Domagalski pisze:
drlukasz pisze:Wybrane zdjęcia z naszą skromną prezentacją sTTandardową
Pozwoliłem sobie przenieść niektóre zdjęcia, sformatować Twój tekst w formie relacji i umieścic go na naszej stronie:
http://www.sttandard.org.pl/imprezybyt2006.htm

Przy okazji prosiłbym twórców modułów o "ujawnienie się" i przysłanie dokładniejszych informacji na ich temat, zebym mógł umieścić je w spisie naszych modułów.
drlukasz pisze:Nie mam nic przeciwko zrobieniu z tego postu relacji. Miałem ochotę sam podsunąć Ci taki pomysł.

Co do modułów - posłużę się 6 zdjęciem.
Od lewej.
1 - mój moduł 90cm
2 - Michał -> TKt48-151 z forum - 60cm
3 - mój moduł 90cm
4 - Bujager - moduł 60cm, o którym relację można znaleźć na forum

Przy okazji - na tymże zdjęciu, osoba po lewej, w pozie zamyślonej to nikt inny jak Bujager

Natomiast sympatyczny pan w kamizelce i kraciastej koszuli to EremiTTa

Swoje moduły prawdopodobnie przedstawię wkrótce na forum (po ich dokończeniu). Budowa modułu Bujagera jest prezentowana praktycznie od początku. Michał zasłania się brakiem aparatu, ale mógłby przynajmniej coś napisać, a o zdjęcia się postaramy.
ArturSwider

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Mam ochotę na chwilę zabawy z Wami chłopaki. Chyba wpadnę do Was wreszcie tym razem. Jadę z Wrocławia.

Mam 1 wolne miejsce w aucie. Reflektuje ktoś?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
drlukasz pisze:Gdbyym był złośliwy, to powiedziałbym, że niewirtualna część śląskich modelarzy TT (Whosho jest usprawiedliwiony ) jak zwykle stawiła się na spotkaniu.

Honoru skali broniły 3 moduły z Częstochowy, jeden z Zebrzydowic i tabor z tych dwóch miejscowości i z Małogoszczy. Łącznie mieliśmy 3m szlaku.

TTkowcy pobawili się zarówno w analogu (moje TKt3 i Ludmiła, BR110 EremiTTy), jak i w DCC - Ludmiła EremiTTy.

Ale i tak większość czasu spędziliśmy podziwiając dokonania modelarzy ze śląska i nie tylko, zajmujących się skalą H0 (z 22m modułów H0, przez dotychczasowe spotkania przewinęły się wszystkie - w różnych stadiach zaawansowania - a 9 z nich zostało zapoczątkowanych i przygotowanych na naszych spotkaniach).
Mimo braku wykończenia na modułach, widać, że powoli śląsk staje się potęgą. Jeśli utrzymana zostanie prędkość powstawania modułów H0, to do końca roku nie będą się one mieścić w dostępnych pomieszczeniach szkoły.
Jeśli chodzi o TT to Ci którzy są na spotkaniach czynią cały czas konkretne postępy, a na spotkaniach mogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zarówno budowy jak i wykańczania modułów - zarówno wymieniając własne doświadczenia jak i podpatrując HaZerowców i siebie nawzajem. Efekty widać już teraz.
Mam nadzieję, że na kolejnych spotkaniach TakaTycia skala wzbudzi podobne zainteresowanie jak i dziś, gdy nasze moduły spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem reszty sali.

Mieliśmy miłego gościa ze Stargardu Szczecińskiego, który jak sam powiedział "przyjechał, bo tu jest fajna atmosfera i można się dużo nauczyć" - wyjechał utwierdzony w tym przekonaniu...

Zdjęcia i filmy z dnia dzisiejszego są dostępne tam gdzie zawsze - czyli tu
drlukasz pisze:Wybrane zdjęcia z naszą skromną prezentacją sTTandardową

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy tej okazji ponawiam apel o sprawdzenie czy we wszystkie otwory montażowe Waszych modułów da się włożyć śruby M10 z podkładkami i czy da się je dokręcić.
Obrazek

To wykolejenie spowodowane było niemożnością dokręcenia śruby mocującej pomiędzy dwoma modułami (brak miejsca żeby ją uchwycić) przez co nieskręcone pożądnie moduły przemieściły się. I w pchanym ze sporą prędkością przez Roccowską Ludmiłę składzie węglarek jeden z wagonów został "podbity" - skutki widać. Na szczęście nic się nie stało ani z modułem, ani z taborem.
ArturSwider

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Czy można prosić, o jakieś informacje dotyczące spotkania, które odbyło sie 17 grudnia? Nikt nic nie pisze...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
drlukasz pisze:25 marca (sobota) kolejne spotkanie.

Tym razem mniej warsztatowe, bardziej zabawowe (połączenie modułów i jazda)

Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 54 w Bytomiu Miechowicach ul. Reptowska 86

Plany dojazdu
Autobus - http://www.marcin.martel.pl/plan.JPG
Samochód - http://www.marcin.martel.pl/mapauto.JPG

Początek - ok. 9:30
Zakończenie - ok. 13 - 14
ArturSwider

"Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

26 listopada 2005 roku w Bytomiu, zostały zorganizowane warsztaty modelarskie. Udział wzięli modelarze skal: TT i H0. Autorem i organizatorem imprezy był Marcin Turko. Marcina znam osobiście (imprezy modelarskie) i bardzo propaguję Jego, jak i innych działania propagujące modelarstwo kolejowe.

W związku z tym, że na warsztatach byli obecni niektórzy z naszych forumowiczów, postanowiłem poinformować Was koledzy, o imprezie jaka miała miejsce w Bytomiu w zeszły weekend: (teks napisany przez Marcina Tukro, skopiowany za jego zgodą z innego forum)

„Dziś o godzinie 10:00 odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie modelarzy kolejowych z tutejszych okolic. Jako, że udało mi się wychodzić lokal w szkole na taką działalność nie było na co czekać.

Spotkaliśmy się w dwanaście osób (chyba), nie było czasu na liczenie, to nie ważne. Ważne natomiast jest to, że udało się spotkać i stworzyć coś w rodzaju małych warsztatów tak aby wszyscy byli zadowoleni. Było krótko (4 godziny) ale jak na pierwszy raz uważam, że nie było źle i co najważniejsze mamy plany na przyszłość.

Co było:

Z H0 udało się pokazać część Stacji Zielona, część Stacji Ligota w budowie (kol. medyka), segment szlakowy Marcina L oraz najnowszy wynalazek jakim jest moduł łuku na szlaku jednotorym w wykonaniu Czesława T. Z przybyłych bez makiet to kol. Bartek (Trotylina) oraz Robert (robertpu)

Z TT był sam szlak ale gdy się chłopcy zaczęli z tym rozkładać, okazało się, że klasa robiła się przyciasnawa.
Tą skalę reprezentowali Whosho, drlukasz, eremiTTa, Bujager. Prosze upomnieć mnie jeżeli kogoś pominąłem.

Najważniejsze, że mamy cel i plany na przyszłość, kolejne spotkanie w grudniu. Kilka skromnych zdjęć zobrazuje jak spędziliśmy sobotę.”

Ja dodam tylko, że spotkanie planowane jest na 17 grudnia. Dodatkowo ideą warsztatów jest nie stanie i patrzenie się na moduły ale wzajemne „dokształcanie” się w umiejętnościach modelarskich. Także prezentacja swoich umiejętności i nauka innych bardzo mile widziana.

Bardzo ważne - sala na warsztaty jest mała i nie pomieści ogromnej ilości osób, dlatego chętni proszeni są o osobiste zgłaszanie chęci przyjazdu do Marcina: marcin@martel.pl

Kilka zdjęć z warsztatów autorstwa Marcina Turko:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
drlukasz pisze:Informacje o następnym spotkaniu, zdjęcia i filmy:
www.draco.one.pl/ssmk
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2012, 16:52 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość