Mariusz-galeria

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Monachium

Post autor: oelka »

Mariusz pisze:Obrazek 30.01.2008
Co to za pociag? A przynajmniej o ktorej to bylo godzinie?
Bo warto zwrocic uwage na to, ze za lokomotywa widac fragment rosyjskiego wagonu sypialnego. Poza starszymi Görlitzami z lat 70. sa to jedyne wagony pasazerskie RZD, tez zreszta z Görlitz, jakie moga obecnie przekroczyc granice Niemiec. Stad np. ich obecnosc w Kiepurze. Natomiast Göerlitze caly czas jeszcze sa wysylane przez Ukraincow w "Kasztanie".

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 08:19 przez oelka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: Mariusz »

Dziękuję Ci bardzo.
Przyjmę wszystkie inne zdjęcia z mojej okolicy wykonane dawno temu.
Szczególnie przed 1990 rokiem, przed elektryfikacją węzła pilskiego.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: miki »

Specjalna dedykacja dla Mariusza. Wartość w zasadzie zerowa, może trochę sentymentalna, ale tylko to znalazłem po latach.....
Luty 1989, wjazd do Płytnicy od strony Piły, widać semafor wjazdowy....rok później stały już tu druty a widoczne słupy wylądowały w rowie wraz z przewodami, o które można było sie zabić...
Zdjęcie zrobione z mostu (przepustu ???) nad Rurzycą (widać kawałek barierki) , w której akurat wtedy ścigałem pstragi.....
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lut 2008, 10:19 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: oelka »

Marek Sz pisze:Mniejsza o daszki, sama platforma jest dość ciekawa.
Niewatpliwie. Ciezko jest wyciagac wnioski na podstawie zdjec, ale wyglad suguruje Gattungsbezirk Köln :)

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 24 gru 2007, 08:14 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: Krzysiek »

Ichu pisze:Z tego co mi wiadomo, to te czujki potrafią także mierzyć temperaturę poszczególnych osi w składzie, a znajdują się też przed większymi stacjami (zwykle w pobliżu są kontenery ASDEK) ;)
Nie. To jest zupełnie inna bajka!!! :P

Czujniki liczników osi rzeczywiście robi także Alcatel. Na węźle poznańskim właśnie Alcatel robił zabezpieczenie.
Jeszcze jedna ciekawostka: Każdy taki czujnik ma dwa nadajniki i odbiorniki, co widać na zdjęciu Mariusza (takie dwa cylindry pochylone do szyny). Po co?
WYKRYWAJĄ KIERUNEK PORUSZANIA SIĘ POCIĄGU !!
Jeszcze tylko dodam, że na wszystkich szlakach i stacjach, które teraz projektujemy stosuje się tylko systemy srk z licznikami osi.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, 13:27 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pm36-2

Post autor: Krzysiek »

Mariusz pisze:Ktoś wie co to za czujniki ??
To są liczniki osi. Taka wersja kontroli niezajętości toru, która nie wykorzystuje do swojego działania obwodów torowych. Działa na zasadzie komparacji odczytów z urządzeń (czujników) na początku i końcu kontrolowanego odcinka toru. W tym systemie nie ma potrzeby stosowania izolowanych złącz torowych, co korzystnie wpływa na sieć powrotną.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, 10:35 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Pm36-2

Post autor: DBv »

Mariusz pisze:Ktoś wie co to za czujniki ??
Nie zdążyłem zapytac :|
Ja myślę, że są to czujniki do wykrywania "układu".
Ostatnio zmieniony 24 paź 2007, 10:12 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: oelka »

DBv pisze:To nawet nie chodzi o to, że jestem konserwatywny. Jak chcą, niech robią nowe malowania, ale dlaczego do cholery to zawsze musi być takie kiczowate! Już ta jagoda jakoś mi nawet pasuje ale Cargo i PR to chyba w kwestii malowań nawiązują do filmu "Głupi i głupszy"...
Malowanie PR jest prawie szczytem kultury w porownaniu z kolorystyka Cargo, ktora ma inny uklad na kazdej serii lokomotyw i fatalnie dobrane kolory.

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, 22:49 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: ArturSchŁ »

DBv pisze:T... w kwestii malowań nawiązują do filmu "Głupi i głupszy"...
Malujom jak umiom ....
:(

...później są takie potworki ....
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: DBv »

To nawet nie chodzi o to, że jestem konserwatywny. Jak chcą, niech robią nowe malowania, ale dlaczego do cholery to zawsze musi być takie kiczowate! Już ta jagoda jakoś mi nawet pasuje ale Cargo i PR to chyba w kwestii malowań nawiązują do filmu "Głupi i głupszy"...
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: DBv »

Proszę na przyszłość nie zamieszczać takich zdjęć. To malowanie PR to chyba mnie wzroku pozbawi. Nie wiem jak to rozwiązać ale może jakieś ostrzeżenia przed ukazaniem się zdjęcia czy jak, bo jeszcze parę takich numerów i oślepnę... ;)
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: DBv »

Mariusz pisze:Obrazek
Ober Grafendorf 27.01.1993
Poprawiono podpis zdjęcia.

Nie chce się wtracac, ale miałbym tu uwage co do opisu zdjęcia. O ile fakt, ze chodzi tu o Mariazellernbahn nie budzi mojego sprzeciwu, o tyle opisane miejsce wykonania zdjecia jest moim zdaniem błędne. Prawidło powinno być:
"Ober Grafendorf", czyli stacja położona w pobliżu St.Poelten, wezłowa na ktorej schodzi sie niezelektryfikowana linia z Mank. Poniżej to samo miejsce, tyle ze 13 lat później...

Obrazek


[Dodane 10.01.2007 19:37] : poprawiono
Ostatnio zmieniony 03 sie 2007, 19:08 przez DBv, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Mariusz-galeria

Post autor: oelka »

Mariusz pisze:Sztrasburg 21.10.2004
Skoro pojawila sie moja ulubiona i urocza stolica Alzacji, w ktora od czasu do czasu bywala moim drugim domem, to trzy obrazki kolejowe. Dwa z jesieni 2003 roku - Gare Strasbourg: tandem niemieckich Regioshuttle (512+510) jako pociag do Offenburga stolicy niemieckiego Ortenaukreis w Badenii. Pociag w ktorym obowiazuje wspolny bilet obejmujacy porozumienie taryfowe Ortenaukreis (TGO) i komunikacje miejska w Strasbourgu. Wagony sa wlasnoscia przewoznika autobusowego Sud-West Bus, a jezdza w malowniu spolki OSB (Ortenau S-Bahn). Mechanik prowadzacy pociag jest z DB. Pociag kursuje bez kierownika pociagu. A mechanik ma uprawnienia do kontroli biletow, z czego czasami korzysta.

ObrazekObrazek

I jeszcze cos z dawnych czasow: pocztowka a na niej nieistniejacy obecnie most kolejowy na Renie miedzy Strasbourgiem, a Kelh. Obecny most jest zbudowany obok, jest znacznie wyzszy i zupelnie inaczej wyglada.

Obrazek

Krzysztof
Ostatnio zmieniony 10 sty 2007, 02:55 przez oelka, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Zablokowany

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości