BR52, Ty2, Tillig

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 321
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: sTTaszek »

Dołączyłem właśnie do grona dotkniętych „zarazą cynkową”. Kupiłem na OLX Ty2-670 (501017), dziób ma podniesiony, osie dowiązane nie kręcą się (wyglądają jak banan) czyli rama do wymiany :(
Przejrzałem cały ten wątek, niestety sporo zdjęć zniknęło i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać aby nie rozbierać czegoś niepotrzebnie. Mam więc pytania:
1. Czy oprócz ramy 209980 potrzebne będą jakieś części ?
2. Czy jest gdzieś jakiś tutorial w tym temacie ?
3. Jeżli nie ma to co trzeba niezbędnie rozebrać, jeżeli trzeba rozebrać całą górę to u Czechów znalazłem jak to zrobić do tego momentu (patrz zdjęcie) tylko co dalej ?

Dziękuję za wszystkie sugestie, Staszek
Załączniki
10.jpg
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11265
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: ArturSchŁ »

Historia parowozu i recenzja modelu.
Ein Meisterwerk der Eisenbahngeschichte | Tillig | Dampflok | BR 52 | OSEF | Epoche VI | Spur TT


:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=PG0cv-Zl8J4

:idea: Włącz napisy + polski
Wojtek_Kraków
Posty: 1614
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

Tak!
Dzięki Krzyśku.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1760
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: krzysztof »

o to chodzi?
https://www.tt120.de/br-52/65-drehgeste ... illig.html
do 5 września mają nieczynne ale... wydaje mi się że i w Hobby-Shop coś takiego widziałem

https://www.hobby-shop.cz/masinky/pojez ... 303770-11)
Wojtek_Kraków
Posty: 1614
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

Koledzy, czy kojarzy ktoś jaki numer serwisowy części ma maskownica wózka do tillig nr 02273? Może być też koloru czerwonego bonidzie na przemalowanie.
W ulotce do pudełka występuje jako całość wózka imkosztuje 140 zł.
Trochę mi się wierzyć nie chce, że nie da się kupić samej maskownicy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11265
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: ArturSchŁ »

PiasTT pisze: 01 sie 2022, 17:44Albo kupić gotową od nowszej BR52 już z gniazdem dekodera. :)
Mechanicznie pasuje do starej ?
PiasTT
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: PiasTT »

Wojtek_Kraków pisze: 01 sie 2022, 12:55 ... najfajniej to zrobić nową płytkę.
Albo kupić gotową od nowszej BR52 już z gniazdem dekodera. :)
Wojtek_Kraków
Posty: 1614
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

No to kolega sprawdzi sobie, które ścieżki idą od kół do silnika i przetnie je w wygodnym miejscu :)
Może się okaże, że ścieżek trzeba ciąć tylko dolutować kable do blaszek i finał.
Zakładam, że jakieś pojęcie o lutowaniu masz i sprzęt również.

Tak jak pisał Artur najfajniej to zrobić nową płytkę.
A jeśli nie masz zacięcia do takich rzeczy to pozostaje tylko dekoder i pajączek z kableków.

Jak sobie nie poradzisz to pisz.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 715
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: MonsterSale »

Ma
Wojtek_Kraków
Posty: 1614
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: Wojtek_Kraków »

Kolega ma miernik uniwersalny?
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 715
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: MonsterSale »

Proszę bardzo
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 11265
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: ArturSchŁ »

Gdybyś zamieścił zdjęcie rozebranego byłoby łatwiej...
Powiem tak: elegancko byłoby zrobić nową płytkę PCB pod planowany dekoder, jeśli jednak nie masz doświadczenia z tego typu pracami, to pozostaje najprostszy sposób polutowania przewodów od mini dekodera z "wąsami" (np. Zimo MX622 ) zgodnie ze schematem w instrukcji.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 715
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: MonsterSale »

Podałeś opis do BR50.

No nic, zaryzykowałem zgodnie z podpowiedzią z Facebooka i Piotr Wilkosz miał rację: przednia cześć tendra (ta razem ze schodkami) ściąga się do przodu i pełni rolę tego kółeczka ze zwykłego tendra wannowego. Potem już standard.

Niestety 02275 nie jest przygotowany do digitalizacji: jeśli mozecie podpowiedzieć gdzie lutowac dekoder i jak poprawnie odciąć ścieżki zasilania do silnika (cyfrowo silnik musi być zasilany przez dekoder) oraz jak podciągnąć zasilanie do przednich świateł (styk tender-kocioł jest niestety tylko dwubiegunowy), to będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
bankier
Posty: 486
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: bankier »

https://as.rumia.edu.pl/tt/kat/karty.asp?p=2

Pozycja 96 na liście, ostatnie zdjęcie. Stawiam, że w Twoim przypadku będzie tak samo - zdejmowana cześć numer 2
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 715
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR52, Ty2, Tillig

Post autor: MonsterSale »

Taki:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość