Szukam informacji

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Garou
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2020, 20:02
Lokalizacja: Puławy (woj. lubelskie)
Kontakt:

Re: Szukam informacji

Post autor: Garou »

Szukam informacji o numerach bocznych wagonów piętrowych używanych we wschodniej DOKP, konkretnie Lublin. Mam modele wagonów Bipa (Bhp) i chciałbym je przeznakować na realne numery z Lublina.

W swoim czasie na stacji w Lublinie stacjonowało kilka składów cztero-wagonowych (do lat 2000, podejrzewam od lat 80-tych XXw), które kursowały m.in. na Linii nr 30. Chyba, że ma ktoś informacje, że np. w Łukowie stacjonowały takie wagony i też ma informacje o numerach takich wagonów.
Chodzi generalnie o ruch na linii nr 30 Lublin-Łuków w latach 80-90.
Szukałem w Internecie ale nic nie znalazłem....
Można trafić zdjęcia wagonów, ale odczytać numery.... nie da rady.
Gdyby więc ktoś miał takie info i byłby skłonny się odezwać w tej sprawie, byłoby super. Pozdrawiam.
Jarosław Franczyk
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2396
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Szukam informacji

Post autor: womo »

Ogólnie nikt nic nie wie na pewno na jego temat na pewno. Taki ustrój :mrgreen:
Na pewno wielki wódz go zatwierdził :
http://www.uraken.net/world/nkorea06.html
Trochę zdjęć można znaleźć u Japończyków :
http://05592134.at.webry.info/201002/article_3.html

Od 1998 śmiga jako podmiejski między Pyongyang i Paesanjom.
Japończycy wspominają, że prawdopodobnie był przygotowany z myślą o ataku na południe. Chodziło o jego zasilanie, ale jak dla mnie to domysły
Kiedyś znalazłem podobny zespół na stronach Chińskich, więc podejrzewam, że ci też w tym maczali palce.
Poszukam tej strony i jak znajdę to wrzucę.
Ołgierd
Posty: 575
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:31
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśna
Kontakt:

Re: Szukam informacji

Post autor: Ołgierd »

Tak po szybkim guglu: czteroczłonowy ezt "Juche" czyli dżucze :) (Nazwa tamtejszej ideologii państwowej). Zbudowano w 1976, w jednym egzemplarzu, w największej północnokoreańskiej fabryce taboru, w Phenianie (teraz to Pjongjang). Był uwieczniony na znaczku pocztowym w 1987 roku.
Oczywiście z czego to "sami zbudowali" pozostaje otwartą kwestią. W końcu potrafili robić sami np samochody zadziwiająco podobne do zagranicznych konstrukcji :)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3208
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Szukam informacji

Post autor: Maciej »

ArturSchŁ pisze:A nie jest to Ruska konstrukcja, na pierwszy rzut oka, widać że to od Wielkiego Brata.
Ezt serii ЭP200 to nie jest. Natomiast charakterystyczne ryfle tłoczone są również w taborze północnokoreańskim stąd podobieństwo. Może to kopia ezt serii ЭP200 ?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10315
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Szukam informacji

Post autor: ArturSchŁ »

A nie jest to Ruska konstrukcja, na pierwszy rzut oka, widać że to od Wielkiego Brata.
;)
Nawet chyba ma "Pięść Breżniewa". PoGoogluj po RU.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3208
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Szukam informacji

Post autor: Maciej »

Jak w temacie - szukam informacji nt północnokoreańskiej strzały - ujęcie zrobine pod Pheniangiem w 1992 roku. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości