SU45 MTB - jakie wrażenia?

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: NemoTT »

Ostaszator pisze: 22 mar 2024, 11:27 Wie może ktoś kiedy rzucą do sklepów su45?
Produkt se pripravuje. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ostaszator
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2018, 07:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: Ostaszator »

Wie może ktoś kiedy rzucą do sklepów su45?
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: Borczy »

ArturSchŁ pisze: 30 sty 2024, 17:39...ale mówisz o oczach czy ustach ??
o trąbce :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: ArturSchŁ »

Borczy pisze: 30 sty 2024, 17:00- popatrzcie w lustra :mrgreen: , czy wszystkie kształty według Was są ok?
...ale mówisz o oczach czy ustach ??
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: Borczy »

A ja odniosę się w kwestii uroku SU45 tak:
- popatrzcie w lustra :mrgreen: , czy wszystkie kształty według Was są ok?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: wlodar »

Na zdjęciu które przedstawiłeś wg mnie wcale nie wygląda tak źle. Myślę, że też dość prędko przestanę zwracać uwagę na drobne odstępstwo od kształtu oryginału. Niech no tylko wyjdzie w IV ep. jako SP45. :P
PS: i pomyśleć, że prawie 40 lat temu człowiek jarał się Ludmiłą na podwoziu Nohaba. :lol:
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: Adamczewski »

Po dwóch dniach dalej nie mogę się napatrzyć na ten model. Trochę już przyzwyczaiłem się do jego geometrii i różnice względem oryginału już przestały być dla mnie zauważalne :) Do pierwszego uruchomienia niestety musi trochę poczekać bo nie mam źródła zasilania.

A po przejrzeniu zdjęć z czasów gdy Malbork miał jeszcze czynną lokomotywownię, rozważam nawet zakup ST43 :)
Załączniki
IMG_7921.jpeg
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: wlodar »

Niegłupie to co napisałeś, ale mając na wyciągnięcie ręki poprawny model PIKO można było skontrolować choćby "na oko", czy nasz prototyp jest w miarę podobny, czy jednak coś się rozchodzi. Zapewniam, że gdyby nie było widać "na oko" że lokomotywa jest trochę zbyt kanciasta, to (prawie) nikt by nie bawił się w mierzenie kątów, porównywanie ze zdjęciami oryginału, czy innych modeli choćby w H0. Na drobne odstępstwa zdecydowana większość hobbistów nie zwróciłaby uwagi. No trochę schrzanili (nie piszę "spieprzyli", bo mnie Admin pogoni za wulgaryzmy :lol: ) tę lokomotywę. Mogło być świetnie, jest nieźle. Chyba trzeba się cieszyć tym co jest.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2185
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: oelka »

wlodar pisze: 28 sty 2024, 12:57 Moim zdaniem ona jest tylko trochę skopana. Szkoda, ale aż tak fatalnie (wg mnie) nie wygląda. A można było oprzeć się na całkiem poprawnej wersji PIKO (H0).
A potem można mieć proces o złamanie praw autorskich, bo się może okazać, że się skopiowało pułapkę zastawioną przez firmę dr. Wilfera na cwaniaków.
Krzysztof Olszak
skalatt.info
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 987
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: wlodar »

Moim zdaniem ona jest tylko trochę skopana. Szkoda, ale aż tak fatalnie (wg mnie) nie wygląda. A można było oprzeć się na całkiem poprawnej wersji PIKO (H0). Z resztą może Ranger da się namówić i zrobi prawidłowy odlew budy jako kit pasujący do podwozia? No jest jak jest. Może nie jest fatalnie, ale z pewnością mogło być lepiej. :evil:
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: bankier »

jotesz pisze: 28 sty 2024, 02:42 Czekałem na ten model, ale jest to totalne rozczarowanie. Dla mnie szczegóły malowania i oznakowanie mają mniejsze znaczenie, niż podobieństwo do oryginału. Nie ma zaokrągleń po bokach frontu, więc góra nie wydaje się węższa. Gdyby nie ta półka pod oknem, to przód bardziej przypominałby "byka" lub SU46. Wolę już model KamilaW. Jak można w produkcji zainwestować w coś, co nie przypomina oryginału? Nie mogli skonsultować kształtu z Piko HO? Szkoda, nie kupię, poczekam na innego producenta. I niech nie ważą się w MTB brać za ET22.
Lepszy "skopany" model niż żaden... Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę. Skala 1:120 to sztuka kompromisów.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: Adamczewski »

jotesz pisze: 28 sty 2024, 02:42I niech nie ważą się w MTB brać za ET22.
A właśnie wczoraj pomyślałem że następnym modelem od MTB mogłoby być ET22, takie dziwne przeczucie mnie dopadło :)

Dzisiaj rano dotarła do mnie moja SU45. Pierwsze co zwróciło moją uwagę jeszcze w pudełku to brakujące mocowanie dźwigni łączącej ostoję z wózkiem (ten trójkąt, nie wiem jak to się fachowo nazywa). Na szczęście odnalazło się, wpadło w drugi wózek. Nie wiem czy ta część powinna być wklejona do budy czy ramy modelu. No i niestety, rzuca się w oczy uproszczenie kształtu kabin. Raczej nie spodziewam się by zostało to poprawione w kolejnych modelach, chociaż kto wie. Łudzę się że może malowanie z żółtym czołem nieco poprawi optycznie wygląd tej budy. Tak czy siak, mimo wszystko cieszę się z posiadania modelu o którym marzyłem od zawsze. No i zawsze jest jakaś szansa że ktoś kiedyś zrobi to lepiej. Pamiętamy przecież M62 od Tilliga, z gigantycznymi prześwitami między ramą a wózkami, oraz źle przeskalowanymi przednimi oknami. A potem swoją wersję wypuściło Roco.
jotesz
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2017, 13:23
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: jotesz »

Czekałem na ten model, ale jest to totalne rozczarowanie. Dla mnie szczegóły malowania i oznakowanie mają mniejsze znaczenie, niż podobieństwo do oryginału. Nie ma zaokrągleń po bokach frontu, więc góra nie wydaje się węższa. Gdyby nie ta półka pod oknem, to przód bardziej przypominałby "byka" lub SU46. Wolę już model KamilaW. Jak można w produkcji zainwestować w coś, co nie przypomina oryginału? Nie mogli skonsultować kształtu z Piko HO? Szkoda, nie kupię, poczekam na innego producenta. I niech nie ważą się w MTB brać za ET22.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: NemoTT »

T_Domagalski pisze: 15 sty 2024, 11:11Do pełni szczęścia brakuje ...
👍 Dziękuję
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1897
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU45 MTB - jakie wrażenia?

Post autor: T_Domagalski »

NemoTT pisze: 14 sty 2024, 18:52 Waloryzacja SU45-118 :P
Do pełni szczęścia brakuje grubej warstwy smaru na tarczach tych zderzaków. :P To ten smar powoduje, że ramka w rzeczywistości wydaje się cieńsza i jakby przerywana.

Imitację smaru można uzyskać dodając do lakieru bezbarwnego odrobinę brązowej i/lub czarnej farby. Chodzi o to, żeby uzyskany specyfik był częściowo transparentny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości