Listwy oświetleniowe PeLi

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

Dzisiaj podjąłem ponownie walkę - udało się. Trzeba było obciąć po kawałku podłogi w narożnikach. Co ciekawe pomimo podcięcia minimalnie płytka i tak wystaje ponad obrys miejsca, w którym styka się z dachem.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

Rozbiorę dzisiaj i ja wagon :mrgreen:
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Domiss »

Ale podłoga kończy się prosto (jest prostokątem) - dotyka czoła budy tylko w przejściu międzywagonowym, a obok niego powinny być szpary i tam powinna wejść ta listwa - teoretycznie. Czasem nie da się prawie wcisnąć listwy z końcówkami - próbowałem dziś specjalnie w nowym (nierozbieranym nigdy) wagonie drugiej klasy i weszło tylko z jednej strony na wcisk, z drugiej nie chciało (a mi nie chciało się z tym siłować ani tym bardziej rozbierać dziś całego wagonu - zdjąłem tylko dach).
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

Nie wcisnę pomiędzy żółtą wypraskę wnętrza - dotyka do czoła budy, nawet włos nie wejdzie :roll: . Założyłem listwy w trzech wagonach i we wszystkich nie ma ani grama szpary.
Szlifowanie podłogi - tak, to był mój pierwszy plan ale chciałem tego uniknąć ale chyba nie mam wyjścia.
Moje listwy też maja 18,5 mm wysokości.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Domiss »

Teraz jest za wysoko, ledy nie wypadną na wysokości końcówek, tylko wyżej (końcówki są pod podłogą (żółta wypraska wnętrza). Tam między tą podłogą a ścianą końcową wagonu jest tyle (lub prawie tyle) miejsca, aby wcisnąć tę listwę z końcówkami - powinna oprzeć się o wystające do środka wagonu przejście międzywagonowe - tam można listwę podszlifować na gładko, aby niżej siadła, widać wyraźnie niedokładność cięcia fabrycznego (inaczej może haczyć o dach wagonu). Jeśli jest problem z wciśnięciem, to można podszlifować żółtą podłogę wagonu na końcach, ale nie więcej, niż o dziesiąte części milimetra.
To co Wojtek pokazał na zdjęciach, to nie listwy końcowe Peli, tylko jakaś radosna twórczość z ledami w technologii THT.
Przed chwilą zmierzyłem listwy, które mam (a mam i białe i czarne). Wszystkie mają do 18.5mm wysokości.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

IMG_1921 (1).jpg
WL120B1 - listwa do wagonu 1 klasy
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

Domiss pisze: 11 gru 2023, 18:55 Montowałem niczego nie podcinając. To trzeba dobrze włożyć, pasuje.
Wojtek, białą czy czarną listwę końcową? Na filmach jest czarna listwa montowana w wagonie Kuehn, który ma inną podłogę. Biała, którą posiadam jest o jakieś 3mm za wysoka. Dotykam nią podłogi a góra nie pozwala zamknąć dachu :roll:
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Domiss »

Montowałem niczego nie podcinając. To trzeba dobrze włożyć, pasuje.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Wojtek_Kraków »

Nie montowałem ale kiedyś takową chyba reanimowałem.
I chyba jedyna opcja jest taka jak piszesz.
IMG-20231211-WA0002.jpg
IMG-20231211-WA0003.jpg
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2302
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Listwy oświetleniowe PeLi

Post autor: Borczy »

Czołem,
czy ktoś z Was montował listwy oświetleniowe PeLi ( oprócz mnie :mrgreen: ) ? Pasujące według producenta oświetlenie końca składu nie pasuje, jest za wysokie. Chodzi o wagony Y Tilliga, w których jedynym rozwiązaniem wydaje się być podcięcie końców podłogi :shock: . Nóżek listwy nie da się skrócić ponieważ na krańcach znajdują się ledy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości