Malatura a popularność modeli

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: NemoTT »

piottrw pisze: 09 gru 2023, 12:12 Zielone malowanie zdecydowanie (seledynek/ciemna zieleń i oliwka na wagonach osobowych) czyli epoka 3/4. Może dlatego, że taką kolej jeszcze pamiętam.
Ale współczesne malowanie też lubię, zwłaszcza PKPC i PKPIC, może za konsekwencję w jego stosowaniu i to że już 20 lat jest obecne, a nie jak prywaciarze, co 2 lata inne malowanie...
Poza tym podobają mi się czernie wszelakie, np CTL, MRCE, i czerwienie DB...
Ja też lubię i szanuję tradycyjne podejście do logo, do barw. To tak jak... z klubem piłkarskim, który gra od stu lat w tych samych barwach, ma ten sam herb klubowy. Dlatego dobrze, że PKP trzyma się od dwóch dekad tradycji. I oby tak dalej.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 756
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: piottrw »

Zielone malowanie zdecydowanie (seledynek/ciemna zieleń i oliwka na wagonach osobowych) czyli epoka 3/4. Może dlatego, że taką kolej jeszcze pamiętam.
Ale współczesne malowanie też lubię, zwłaszcza PKPC i PKPIC, może za konsekwencję w jego stosowaniu i to że już 20 lat jest obecne, a nie jak prywaciarze, co 2 lata inne malowanie...
Poza tym podobają mi się czernie wszelakie, np CTL, MRCE, i czerwienie DB...
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: NemoTT »

Tomasz pisze: 09 gru 2023, 10:36
ps
moje ulubione malowanie to "żółte czoła" czyli większość taboru muszę przerabiać sam :)
👍
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: Tomasz »

Typowo polskie lokomotywy robi MTB, a oni mają dość chaotyczny sposób działania dlatego nie ma tu prawidłowości i działania według popularności.
Jest dostępne to malowanie, które akurat umyślili sobie zrobić :)

SU46 jest dostępne u producenta we wszystkich trzech malowaniach. Sklepy zamawiają pewnie na stan dopiero jak wpłynie zamówienie od klienta.
Ta seria lokomotyw jest już dość długo w sprzedaży dlatego sklepy pewnie nie chcą robić za dużych zapasów i zamawiają na bieżąco.

ps
moje ulubione malowanie to "żółte czoła" czyli większość taboru muszę przerabiać sam :)
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: NemoTT »

Pewnie to też (chyba) kwestia wieku modelarza. Ja na przykład zanim zdecyduję się na zakup to uwielbiam przeglądnąć całą historię loka łącznie z ilostanem oraz stanem aktualnym numeru seryjnego. Taka lokomotywa na makiecie jest symbolem całej historii prawdziwego loka.
No właśnie, pytanie: jaki model byście Panowie wybrali. Bardzo ogólnie: zielony czy w nowej malaturze? I dlaczego? 🤔
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Malatura a popularność modeli

Post autor: krzysztof »

mam dokładnie odwrotne zdanie:
jest jakaś niechęć do tamtych czasów - podaż modeli w najnowszej liberii jest jakby nakręcana przez to co współcześnie można zauważyć na torach, bo może takie loki, wagony ludzie będą chcieli mieć w domu, więc się sprzedadzą.
a ja jednak wolę modele z epok II - III i ew. IV.
Awatar użytkownika
NemoTT
Posty: 220
Rejestracja: 26 paź 2023, 20:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Malatura a popularność modeli

Post autor: NemoTT »

Zastanawia mnie brak w sprzedaży (w zasadzie we wszystkich sklepach modelarskich) loków w malaturze z lat 70. i 80., natomiast dostęp do lokomotyw w malaturze współczesnej. Przykład pierwszy z brzegu: spalinówka SU46 - zielona brak - niebieska PKP Cargo na stanie. Jak szanowni koledzy uważacie z czego to wynika? Sentyment do starych czasów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lokomotywy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości