To jest Silver czy Gold ?

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: ArturSchŁ »

Misiek pisze: 06 maja 2023, 23:24Zdjęcie Mini Gold z domowych zapasów.
No i są piny do UPS'a i złota plamka.
:lol:

Dodam: CV7 to wersja dekodera, a dokładnie ...softu (FirmWare) w deku.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: Misiek »

Misiek pisze: 04 maja 2023, 22:38Na mój gust Lenz Mini Gold, na 99%
ArturSchŁ pisze: 05 maja 2023, 13:06Gold od Silver, różni się (na pierwszy rzut oka) posiadaniem pinów do UPS (Gold ma, u Silvera brak). Trzeba zajrzeć na odwrotną stronę płytki.
(...)
Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że plamka wskazująca pin 1 była srebrna u Silver, a złota u Gold (przynajmniej w pierwszych seriach produkcyjnych).
Zdjęcie Mini Gold z domowych zapasów.
20230506_231926.jpg
20230506_231934.jpg
Wg instrukcji, odczyt CV8 dla Lenza powinien dać 99
natomiast nr wersji, CV7 dla Golda jest 60 a dal standard... nie wiem ;-) mam instrukcje do HaZerowego Standard V2 i tam jest wartość 79

Swoją drogą wcześniej zapuściłem sobie wyszukiwanie grafiki google pod hasłami: "lenz mini gold" oraz "lenz mini silver" no i z obrazków sądząc to silver wygląda inaczej.
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: sTTaszek »

Dzięki wszystkim za odpowiedź i sugestie. Miałem nadzieję że na podstawie jakiegoś detalu dekodera będzie możliwe ustalenie czy to G czy S. Co do odczytania CV7 to dopiero zaczynam "raczkować" w DCC i nie bardzo jeszcze wiem co i jak :oops: Zresztą posiadam tylko wykonany własnoręcznie Mini DCC i nie wiem czy na tym "ustrojstwie" jest możliwość odczytania CV7 :mrgreen:

Staszek
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: ArturSchŁ »

Najlepiej, jeśli można, to odczytać CV7 ( :arrow: kody dekoderów ).
Gold od Silver, różni się (na pierwszy rzut oka) posiadaniem pinów do UPS (Gold ma, u Silvera brak). Trzeba zajrzeć na odwrotną stronę płytki.
Jednak Lenz produkował wiele wersji dekodera zarówno G. jak i S., więc późniejsze modyfikacje mogą zafałszować wynik poszukiwań.

Jedno jest pewne, Gold to bardziej wypasiona wersja dekodera, Silver to wersja budżetowa.
Dopiero po postawianiu na torach i przetestowaniu funkcjonalności okaże się czy są one, czy brak.
:arrow: Silver PDF,
:arrow: Gold PDF.


Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że plamka wskazująca pin 1 była srebrna u Silver, a złota u Gold (przynajmniej w pierwszych seriach produkcyjnych).
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: Misiek »

Na mój gust Lenz Mini Gold, na 99%
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1706
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: To jest Silver czy Gold ?

Post autor: wicy »

Da się to określić czytając CV8 (producent) i CV7 (model).
-----------------------
Pozdrawiam, Witek
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

To jest Silver czy Gold ?

Post autor: sTTaszek »

Kupiłem na ebay-u lokę wg. sprzedającego analogową. Na torze testowym ruszyła z oporami, z czasem było lepiej ale jeździła gorzej taka sama którą posiadałem, startowała przy wyższym napięciu i jeździła znacznie wolniej. Po zdjęciu obudowy okazało się że ma założony dekoder, po podłączeniu pod DCC jeździ tak jak powinna, nie wiem tylko jaki dekoder otrzymałem gratis, czy jest Lenz mini+ Silver czy Gold ? Czy można to określić na podstawie załączonego zdjęcia ?

Staszek
Załączniki
DSCI3077ab.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości