BR01, Tillig/BTTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: Borczy »

MonsterSale pisze: 13 lut 2024, 20:05O ile pamiętam, kotły w 01, 03 i 52 (co najmniej) przytrzymywane są przez klapę dymnicy. Nalezy wysunąć klapę z przyległościami (zależnie od modelu będzie to albo tylko zatrzask jak w 52, albo płytka z elektroniką jak w 01).
Dzięki Mateusz, poszło :P . Mam egzemplarz bardzo wiekowy, zatrzask od strony dymnicy poddał się i umarł :mrgreen: . Płytka z żarówką w tym modelu nie trzyma nic, po prostu sobie jest. Cały kocioł trzyma się na klinie/zębie od strony czoła jak również od strony kabiny. Kiepsko to wymyślili bo aby zdjąć kocioł to jeden z elementów zostanie uszkodzony.
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: MonsterSale »

Borczy pisze: 13 lut 2024, 19:40 Czy ktoś rozbierał Br01? Nie mogę sobie poradzić z demontażem kotła i wiatrownic :roll: .Te drugie ktos chyba przykleił natomiast kocioł gdzieś trzyma z przodu. Śrubkę pod przednim wózkiem odkręciłem ale to nic nie dało.
O ile pamiętam, kotły w 01, 03 i 52 (co najmniej) przytrzymywane są przez klapę dymnicy. Nalezy wysunąć klapę z przyległościami (zależnie od modelu będzie to albo tylko zatrzask jak w 52, albo płytka z elektroniką jak w 01).
Wiatrownice są chyba przyklejone fabrycznie w 01.
PiasTT
Posty: 391
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: PiasTT »

A próbowałeś tak jak BR52?
Dekiel do przodu i kocioł do góry.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: Borczy »

Czy ktoś rozbierał Br01? Nie mogę sobie poradzić z demontażem kotła i wiatrownic :roll: .Te drugie ktos chyba przykleił natomiast kocioł gdzieś trzyma z przodu. Śrubkę pod przednim wózkiem odkręciłem ale to nic nie dało.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: Borczy »

0001.jpg
Spis gumek przyczepnościowych do modeli. U Makieciarza można je dostać. Jak ktoś przetestuje to niech podzieli się wrażeniami.
romanpumas
Posty: 1205
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: romanpumas »

Dzięki.Posprawdzam.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: ArturSchŁ »

romanpumas
Posty: 1205
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: romanpumas »

Trochę stary temat ale zapytam czy gumki przyczepnościowe są takie same jak 52 lub 50.Chodzi mi o lokę 01 oliwkową bo pękła gumka.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: daraśekp »

Kuba, jeśli mogę, to pomogę ;)
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: bankier »

Darek - masz rację. Wieczorem znalazłem czas aby dokładnie obejrzeć model i faktycznie nie widzę możliwości rozdzielenia obu części. A jako, że poproszony zostałem o jego sprzedaż to sprawdziłem czy działa w cyferce i w analogu ;) ciesząc oko dostojeństwem poruszania się tej maszyny! Dziękuję wszystkim za cenne informacje.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: daraśekp »

W tym modelu tendra nie rozłączysz. Łącznik działa na zasadzie KKS, jest wykonany z plastiku, środkiem idą przewody. Nie jest to połączenie typu laminat, który przewodzi poprzez blaszki.
Tak mam w modelu 02130 ;)
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: Zbyszek Zajner »

Na moje to są wciskane dwie zaokrąglone połówki z blaszkami po stronie zewnętrznej. W innym modelu BR 01 mam tak i trzeba lekko pociągnąć by rozłączyć tender z loką.

Pozdrawiam,

Zbyszek
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: piotrek092 »

Tego modelu nie mam i nie wiem jak się odpina tender od lokomotywy.Więc nie pomoge :roll:
bankier
Posty: 464
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: bankier »

:mrgreen: dzięki! Najprostsze rozwiązania są na wyciągnięcie ręki (a raczej skrzyni)!

ps. ale tak dla własnej ciekawości - kwestię rozłączenia lokomotywy i tendra pozostawiam otwartą...
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: BR01, Tillig/BTTB

Post autor: piotrek092 »

Dekoder włożysz bez konieczności rozpinania loki i tendra,ściśnij palcami jednocześnie skrzynie węglowa 206458 po jej bokach w połowie jej długości i podnieś ja do góry - masz dostęp do płytki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości