6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
kula
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:11
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: kula »

chyba jednak coś znalazłem w końcu jakby to kogoś interesowało, dłuższy to konstrukcja Tillig tworzywo spore różnice konstrukcyjne
kula
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:11
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: kula »

Mam pytanie, nie udało mi się tego rozpracować
w sprzedaży są dwa typy jeden 285 mm drugi 246 mm
pomijając wymiary to dwa różne modele czy to to samo wykonanie czy całkiem inne jeden metal a drugi ? może ktoś coś napisać o różnicach wykonania samych modeli, nie udało mi się tego rozgryźć, np który lepiej wykonany itp
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: miszka-75 »

Pamiętam jak swego czasu na stronie MEHANO były w ofercie podobne wagony z kontenerami 40 i 45 stopowymi. Ale chyba nigdy nie weszły do produkcji.... :(
romanpumas
Posty: 1212
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: romanpumas »

No tak jakoś przybyły plus 3 z Tilliga na stan.
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: miszka-75 »

Eeee... Widzę że Kolega też ma pokaźną kolekcję tych wagonów.:-)
romanpumas
Posty: 1212
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: romanpumas »

Moje z Hobby i brakują te dla Elriwy.
Załączniki
20211008_214033.jpeg
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: miszka-75 »

Aha, zapomniałem jeszcze o wagonie w malowaniu przewoźnika ERMEWA.
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: miszka-75 »

Przyznaję, że mam "pokaźną" kolekcję tych wagonów. Zarówno tych od HOBBYTRAIN'a, jak i od TILLIG'a. Oczywiście pozycjami obowiązkowymi są wagony PKP CARGO i CLIP. Do kolekcji jeszcze brakuje PCC Intermodal. Tylko pytanie czy się kiedyś ukaże...
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: Peter_KR »

Tylko 40' HC nie mają podłogi.

Natomiast te platformy są oferowane z różnymi ładunkami:

- 40' (np: CLIP)
- 40' HC (np: PKPC)
- 45' HC (ex Hobbytrain) (np: ACTS)
- pusta :-) (np: ZSSKC)
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 432
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: przemcol »

Porównaj kontenery czy są tej samej wysokości.
W oryginale kontenery są wysokości 2,59 m, są również kontenery podwyższane, tzw. HC (ang. High Cube) o wysokości 2,9.
Może Tillig dodał inne kontenery to tego zestawu. Przynajmniej tak to wygląda na grafikach producenta.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: Adamczewski »

Z ciekawości zajrzałem właśnie do swoich wagonów, i tu ciekawostka: 18069 Clippo ma w zestawie kontenery z podłogą. Niestety, 18061 PKP ma "wydmuszki", bez podłogi. Oba wagony otrzymałem ze sklepu w listopadzie ubiegłego roku.
IMG_3908.jpeg
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: wlodar »

Mam i ja. :)
Wagon wzbudza ogólnie bardzo pozytywne odczucia, ale (zawsze musi być jakieś "ale"):
  • kontenery nie mają podłogi (o czym było wcześniej) więc ich ściany zapadają się do wewnątrz. Łatwo to poprawić wklejając jakieś rozpórki (choćby z trzech zapałek - ja tak zrobiłem. Ze względów "estetycznych" wsadziłem je w czarne koszulki termokurczliwe ;) ). Jeśli się nie zagląda pod spód tzn. przy normalnej eksploatacji na makiecie jest ok :)
  • bolce w kontenerach mające unieruchomić kontenery względem ramy są maleńkie i delikatne, w związku z czym podejrzewam, że dość szybko mogą się wytrzeć i kontener będzie się przesuwał w czasie jazdy. Na razie jest ok.
  • "resorakowe" mocowanie osi rzeczywiście wygląda conajmniej dziwnie, jednak nie zauważyłem na razie jakichś specjalnych oporów toczenia. Pytanie, czy te plastikowe szczęki z czasem się nie wytrą i nie połamią. Trzeba będzie wtedy kombinować. Patent beznadziejny, choć wagon jest nowy i na razie to nie przeszkadza
  • to o czym pisaliście wcześniej, że rama się odkształca, to rzeczywiście jak się przyjrzałem, przy jednym członie troszkę koniec leci do dołu, jest to jednak tak nieznaczne, że jeśli się nie pogłębi to nie powinno przeszkadzać (trzeba się naprawdę przyjrzeć żeby to w ogóle zauważyć - przynajmniej w moim egzemplarzu)
  • elementy dodatkowe (stopnie, uchwyty) mają bolce które "średnio" pasują do wgłębień w ramie (bo trudno nazwać to otworami montażowymi), trzeba troszkę się nagimnastykować żeby je prawidłowo wkleić
  • w moim egzemplarzu jedna z kulis kinematyki była źle włożona, przez co trochę się wygięła. Poprawienie zajęło mi chwilę (zdjęcie wózka, wyprostowanie kulisy, włożenie jej prawidłowo i ponowne założenie wózka), więc dałem sobie spokój z reklamacją, zwłaszcza że nie wiadomo w jakim stanie przyjdzie model na wymianę. Opcja typu skończyła się partia, nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) będzie następna - możemy oddać Panu kasę - mnie nie interesowała
Reasumując: wagon wygląda bardzo fajnie, ma parę niedociągnięć które dość łatwo poprawić (choć sprzedawany jest jako gotowy, więc nie wiem dlaczego za tę cenę mam coś jeszcze przy nim poprawiać :evil: ). Cieszę się że go kupiłem i nie żałuję zakupu, mogę więc go polecić niezdecydowanym, niemniej stosunek jakości do ceny jest dyskusyjny, choć i tak lepszy niż w podbijarce Fischera topic15391.html. Obawy budzi natomiast trwałość zastosowanych rozwiązań (np. mocowanie osi do wózków, mocowanie kontenerów do ramy), to jednak czas pokaże.
romanpumas
Posty: 1212
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: romanpumas »

Dzięki Piotr to mi wystarczy.
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: miano »

Metalowe są 18060-18071...
Są to zresztą formy od Hobbytraina
romanpumas
Posty: 1212
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: 6-osiowy, podwójny, wagon kontenerowy, Tillig 18061

Post autor: romanpumas »

Chyba dobrze trafiłem.Mam pytanie od którego numeru wagonu TILLIG przejął wagony metalowe?Bo te plastykowe już pogoniłem bo za lekkie i na łukach kładą się.Mam te z HOBBYTRAIN i chcę dokupić około 5 ale tych metalowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Towarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości