Wagon pomiarowy PIKO

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Wagon pomiarowy PIKO

Post autor: Domiss »

T_Domagalski pisze: 13 lut 2023, 11:35 Eee.. Do tego wystarczy prosty miernik. :D
Mój prosty miernik głupieje, gdy ma to mierzyć z dcc. Ale ok, wystarczyłoby mu dołożyć najprostszy prostownik dwupołówkowy i powinien dać radę.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1896
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wagon pomiarowy PIKO

Post autor: T_Domagalski »

Domiss pisze: 12 lut 2023, 19:02 Pomiar długości układu poprzez przejazd składem z tym wagonem (np. na imprezie modułowej),
W przypadku imprez z rozkładem jazdy długość makiety (a dokładnie - odległości między stacjami) i tak musi być policzona wcześniej, już na etapie układania rozkładu. Ale OK, czasem taki pomiar może być przydatny. ;)
Domiss pisze: 12 lut 2023, 19:02...pomiar nachylenia szlaku wzdłużny i poprzeczny.
Do tego mam chyba najwięcej zastrzeżeń. Nie wiem jaki czujnik pomiarowy jest tam zainstalowany. Ale jeśli to zwykły żyroskop MEMS jak w komórkach, to taki pomiar ma raczej wartość jedynie poglądową. W dodatku pomiar jest zaburzany przez ewentualne kolebanie się samego wagonu pomiarowego. Ze zdjęcia wynika, że jego ułożyskowanie nie różni się niczym od stosowanych w zwykłych wagonach, nie jest więc idealne.
Domiss pisze: 12 lut 2023, 19:02 Pomiar napięcia w torach.
Eee.. Do tego wystarczy prosty miernik. :D
Domiss pisze: 12 lut 2023, 19:02Dobrze mi się wydaje, że wersja TT nie ma wbudowanego w wagon wyświetlacza?
Też tak zrozumiałem. Podstawowa forma komunikacji to WiFi.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Wagon pomiarowy PIKO

Post autor: Domiss »

Pomiar długości układu poprzez przejazd składem z tym wagonem (np. na imprezie modułowej), pomiar nachylenia szlaku wzdłużny i poprzeczny. Pomiar napięcia w torach. Reszta to bajery typu podgląd nastawień lokomotywy o wybranym adresie (łącznie z podglądem klawiszy funkcyjnych), wyświetlanie w prędkości i dystansu w dowolnie wybranych jednostkach (albo prawie). Jeśli dobrze zrozumiałem, to płatny program może robić wykresy, ale co dalej z nimi nie wiem, bo film mnie już zmęczył (być może właśnie z powodu języka, ale chyba nie tylko ;) ).
Dobrze mi się wydaje, że wersja TT nie ma wbudowanego w wagon wyświetlacza?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1896
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wagon pomiarowy PIKO

Post autor: T_Domagalski »

Język niemiecki nie jest niestety moim natywnym językiem.... :(
Jakie są praktyczne zastosowania tego urządzenia? Widzę jedno - pomiar prędkości "w locie" - można sobie wyskalować prędkość lokomotywy bez używania stopera i kalkulatora. A coś poza tym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Towarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość