Silosy NPE

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: andrzejc »

Ja swoje kupowałem na giełdzie w Warszawie u Makieciarza jakieś dwa miesiące temu i u mnie są dodatkowe bufory.
Awatar użytkownika
sTTaszek
Posty: 290
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:01
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: sTTaszek »

Na stronie głównej NPE Modellbau jest taki komunikat (tłumaczenie google):
"Wymiana zderzaka na silos wagon rozmiar TT

Zderzaki wymienne do rozwiązania problemu sprzęgania są dostępne dla silosów w rozmiarze TT. Każdy klient może bezpłatnie zażądać od nas wymaganej ilości buforów wymiany. W tym celu prosimy o skorzystanie z naszego adresu e-mail (nie z funkcji kontaktu na stronie internetowej, która nie działa z przyczyn technicznych). Nie zapomnij o adresie dostawy i wymaganej ilości."

Nie wiem tylko na ile to jest jeszcze aktualne.

Staszek
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: oelka »

Są to chyba pierwsze modele w wielkości TT, gdzie wprost pojawia się "made in China".
Dotychczas Chińczycy byli zazwyczaj podwykonawcami europejskich producentów.
Krzysztof Olszak
skalatt.info
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: bankier »

Jako posiadacz 52014 potwierdzam, że nie ma drugiego kompletu buforów. Wagon mega jeśli chodzi o detale.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: brovarek »

Wagony rzeczywiście bardzo ciekawe, tym bardziej, że można je było spotkać również w oznaczeniach PKP.
Andrzej w nowych wypustach już nie ma drugiego kompletu buforów, przynajmniej u mnie nie było.
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Silosy NPE

Post autor: andrzejc »

W pudełku powinien być drugi komplet buforów. Jeśli chce się sprzęgać dwa wagony silosy należy je wymienić w wagonach
i wtedy wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Silosy NPE

Post autor: ArturSchŁ »

W 2021 była zapowiedź, a teraz mamy recenzję.

Obrazek Piotr Holweg :arrow: Miniaturowy świat kolejek TT@FB napisał:
20221030_01.jpg
20221030_02.jpg
20221030_03.jpg
20221030_04.jpg
20221030_05.jpg
20221030_06.jpg

"Witajcie. Będąc na targach HOBBY w Poznaniu, bardzo mi się spodobały wagony towarowe zbiornikowe, czy gruszki, jak zwał tak zwał z firmy NPE, kupione na stoisku Świat Modeli Rybnik.
Wykonanie naprawdę mega perfekcyjne, przynajmniej dla mnie, warunki jezdne jak w TILLIGU.
Jedna rzecz mnie mega mocno zaskoczyła i zdziwiła, a nawet poirytowała, ponieważ po postawieniu na tory NPE + NPE za choinkę nie chce się sprzężyć ze sobą. Dopiero po kombinacjach typu, zaczepianie w powietrzu i ustawianiu dwóch wagonów na torach, nie wspominając już o takim składzie kilku wagonów więcej jak to zrobić w powietrzu jak mamy dwie ręce, udało się je zaczepić, ale jest jedno ALE. Wtedy wagony stoją zderzak w zderzak i wygląda super jak w oryginale. Niestety pokonywanie łuków w moim przypadku na mojej makiecie to dramat w takim wykonaniu. Zacząłem sprawdzać jak będzie w połączeniu NPE + TILLIG i tutaj jest ok. Jednak ja chcę połączyć NPE + NPE i pomogła zmiana sprzęgów na oczkowe, wymiana sprzęgów nowego typu TILLIGA też nie pomogła ponieważ to zrobiłem.
Załączyłem zdjęcia abyście mogli zobaczyć konfigurację połączeń.
"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Towarowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości