dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Digikeijs DR5000

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ostaszator
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2018, 07:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Post autor: Ostaszator »

Sam sobie odpowiem - jak masz mały blat a a nim pająka z byle jak odciętych kabli, dekoder na centralce, rozrzucone śrubokręty i pośrodku herbatę w kubku, a to wszystko stoi na szynach testowych i odsprzęgaczach, to może dojść do zwarcia i pewnie doszło. Drugi, nowy dr4018 zachowuje się ok.
Awatar użytkownika
Ostaszator
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2018, 07:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Post autor: Ostaszator »

Rozprzęgacz ustawiłem na 0 - działa przez ok. 2s. i samoczynnie się opuszcza, co jest ok, bo nie przypali się.
Napędy mp1 ustawione standardowo na 6, bujają sie lewo - prawo jak trzeba.

Dekoder ma 16 wyjść, dwa skrajne 1,2 i 15,16 nie chcą poddać się próbom przypisania do nich cv, czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Post autor: ArturSchŁ »

Jeśli sterujesz multiMausem (WiFi/kabel) to tak jak klawiaturką -> ustawiasz ON (jedno kliknięcie), ustawiasz OFF (drugie).
Jeśli użyjesz np Appki Z21 to tam możesz ustawić czas załączenia, wtedy jeden klik powoduje czykl: ON - trwanie - Off.
Wydaje mi się także, że 4018 ma również taką (domyślną) nastawę o czasie 2 sek. - potraktuj rozsprzęgacz jak zwykły napęd rozjazdu (tylko że wychylenie w jedną stronę).
Awatar użytkownika
Ostaszator
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2018, 07:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Post autor: Ostaszator »

Ustawiłem preset nr1 (preset on-off) i dałem max moc świecenia na 15. Wtedy i dźwięk odsprzęgania wydaje się prawidłowy, strzela jak w starych zwrotnicach bttb. Odsprzęgacz ma napęd elektromagnetyczny. Można sterować tym z poziomu wlanmausa, ale trzeba go ręcznie wyłączyć, tzn. włączyć i po rozprzężeniu wyłączyć, jak zwrotnicę - tam i z powrotem.
Problem jest jednak taki, że rozprzęgacz się mocno grzeje, gdy się go często używa i trzyma w pozycji górnej.
Jest na to jakaś rada, poza tym żeby go nie używać i leżał w pudełku, czy tak musi być?
W załączniku info, co można modyfikować na danym wyjściu.
Załączniki
Bez nazwy-2.jpg
Awatar użytkownika
Ostaszator
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2018, 07:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dr4018 i rozprzęgacz tillig 83201

Post autor: Ostaszator »

Cześć. Mam dr5000 (centralka) i dr4018 jako dekoder akcesoriów.
Chciałbym żeby 4018 obsługiwało m.in. rozprzęgacz, piszą, że jest taka możliwość.
Wśród presetów w 4018 są takie, jak w złączniku.
Próbowałem kilku, ale wibrujący dźwięk wydawany przez rozprzęgacz, to nie chyba jest to.
Ktoś może wie, jak to ustawić?
Dzięki z góry za pomoc.
Załączniki
Bez nazwy-1.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Digikeijs”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości