S 200 produkcji MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
miszka-75
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2007, 21:40
Lokalizacja: Zabierzów
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: miszka-75 »

A czy ta lokomotywa pokonuje łuki R-286?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

I tu wracamy do mojej powiedzmy "mało subtelnej" krytyki. Trochę drogi ten model, żeby tak wyglądał. W ten cenie jest Husarz Tilliga, który jest ideałem pod każdym względem. Malowanie, wykonanie, jazda.
Żebym się zesrał to nigdy ze swoimi modelami nie osiągnę takiego poziomu. Znów mało subtelnie ale taka prawda.
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: mae »

Na zbliżeniach faktycznie nie wygląda fajnie :/ Typowe MTB, człowiek wydaje kasę, potem ogląda i zastanawia się po co właściwie coś od nich kupił, bo oglądanie tych modeli to żadna przyjemność. Pewnie da się ten model ogarnąć, ale chyba szkoda życia :P
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Mikołaj »

Pewnie się da, ale mnie nawet pasuje tak, jak jest. Może kiedyś z nudów sprawdzę.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

Tez pomyślałem, ze jest ograniczona CV'ką.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Żukow pisze: 12 sty 2021, 18:45 Mam i ja. Typowe MTB, brzydko pomalowane, nieczytelne napisy, ale nawet jeździ. Kupiłem z dźwiękiem, żeby nie słyszeć napędu :) Nie wiem, jak jeździ w analogu, ale w cyfrze ma dość niską prędkość maksymalną. Niby, jak na loka manewrowego to ok, ale jak na makiecie modułowej będzie trzeba nadrabiać opóźnienia rozkładowe, to lipa. Dekoder ESU LokSound V5 nie robi problemów, jazda jest płynna. Nie potwierdzam problemów z pokonywaniem ciasnych rozjazdów.
Obrazek
A odpowiednią CV nie da się podnieść Vmax?
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Mikołaj »

Mam i ja. Typowe MTB, brzydko pomalowane, nieczytelne napisy, ale nawet jeździ. Kupiłem z dźwiękiem, żeby nie słyszeć napędu :) Nie wiem, jak jeździ w analogu, ale w cyfrze ma dość niską prędkość maksymalną. Niby, jak na loka manewrowego to ok, ale jak na makiecie modułowej będzie trzeba nadrabiać opóźnienia rozkładowe, to lipa. Dekoder ESU LokSound V5 nie robi problemów, jazda jest płynna. Nie potwierdzam problemów z pokonywaniem ciasnych rozjazdów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

Cholera to niedobrze. Znaczy się, ze trzeba będzie to prysnąć na czarno od środka.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Borczy »

Ranger pisze: 09 sty 2021, 18:04 Jarek, czy ten pomarańcz to farba czy jest to kolor gołego plastiku?
Farba, tworzywo jest w kolorze kości słoniowej.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ranger pisze: 09 sty 2021, 17:35 Nietrafiony argument bo właśnie widzimy swoje błędy dlatego w drugiej serii dołożone zostały gotowe dyszle KKS. Podejrzewaliśmy, ze nie wszyscy sobie poradzą z przerobieniem tego od Tilliga z V100.

Ale jak najbardziej napisz swoje odczucia. Pozwoli nam to udoskonalić zestawy.

Nie mniej jednak to nie watek nie SM42 a S200 MTB. Jak dla mnie model po pomalowaniu szarym podkładem moze pokazac wiecej warstw co moze stanowić pewien problem szczególnie na przedniej ścianie przedziału maszynowego.

Między innymi ze względu na takie podejście kolegów do jakiejkolwiek krytyki przestałem sie udzielać wiecej na tym forum. Chyba czas do tego wrócić. Dzieki za przypomnienie, ze tutaj MTB sie tylko chwali albo milczy!

Chyba czytamy dwa różne fora. Bo MTB wielkorotnie i za każdy model został tu obsmarowany (i słusznie). Od wymiarów po malowanie. Największym jednak ich problemem jest to, że nic z tym nie robią i każdy model jest tak samo zje... Spaprany.

Jeśli chodzi o KKS to tu nie ma co przerabiać. On poprostu nie mieści się do Twojej obudowy. Ten cycek w kształcie trójkąta co sie ślizga w środku jest za szeroki i za długi. Samo podniesienie gniazda nienjestbtrudna przeróbką.
Co więcej żywiczny odlew który wysłałeś do zestawow z drugiej serii lubi pękać. Kolega Darasek Ci może potwierdzić.
Moim zdaniem błędem było to że nie dałeś do zestawów odlewanych z mosiądzu.
Nie ma co sie nad sobą użalać. Trzeba przyglądnąć sie ktytyce. Zobaczyć co można poprawić i wypuścić jeszcze lepszy model. Wiadomo, że z każdym kolejnym zdobywa sie nowe doswiadczenie.
Tak że uszy do góry a nie fochy jak baba.
Będzie dobrze. A jak zrobisz cenę gotowca w przybliżonej cenie MTB to będzie ORGAZM😁
Ale masz racje to nie miejsce na rozpisywanie sie o SM42.
Bedzie osobny wątek. Obiecuje. Będzie minusybi plusy😉
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

Jarek, czy ten pomarańcz to farba czy jest to kolor gołego plastiku?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze: 09 sty 2021, 15:16 Jednego denerwuje krzywy pasek, innego przeświecanie a jeszcze innego grube kalkomanie czy beznadziejny KKS. Tak tu mam na myśli Twoja stonkę.
Słabo jednak wygląda ciężka krytyka innych i mało krytyczne spojrzenie na swoje produkty.
Nietrafiony argument bo właśnie widzimy swoje błędy dlatego w drugiej serii dołożone zostały gotowe dyszle KKS. Podejrzewaliśmy, ze nie wszyscy sobie poradzą z przerobieniem tego od Tilliga z V100.

Ale jak najbardziej napisz swoje odczucia. Pozwoli nam to udoskonalić zestawy.

Nie mniej jednak to nie watek nie SM42 a S200 MTB. Jak dla mnie model po pomalowaniu szarym podkładem moze pokazac wiecej warstw co moze stanowić pewien problem szczególnie na przedniej ścianie przedziału maszynowego.

Między innymi ze względu na takie podejście kolegów do jakiejkolwiek krytyki przestałem sie udzielać wiecej na tym forum. Chyba czas do tego wrócić. Dzieki za przypomnienie, ze tutaj MTB sie tylko chwali albo milczy!
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Konrad każdy model ma jakieś niedoskonałości. I MTB i Tillig i UMF.
Jednego denerwuje krzywy pasek, innego przeświecanie a jeszcze innego grube kalkomanie czy beznadziejny KKS. Tak tu mam na myśli Twoja stonkę.
Jak skończę składać ten kit od Ciebie to tak jak obiecałem napisze moją osobistą opinie i odczucia na forum.
Słabo jednak wygląda ciężka krytyka innych i mało krytyczne spojrzenie na swoje produkty.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: Ranger »

AK pisze: 09 sty 2021, 12:12 Ależ Panowie, wiadomo że tylko jedna firma robi doskonałe modele a reszta to gnioty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak na poważnie to wypowiedzi producentów o innych producentach powinny być oznaczone "Post sponsorowany zawiera lokowanie produktu" ;)
Przestań. To nie są wady typu zawiasy po niewłaściwej stronie drzwiczek co wytykałeś nam na PW odnośnie SM42.
Może i tych pasków dla 90% nie widać na makiecie ale ja akurat wzrok mam dobry i patrzeć na modele MTB z przymrużeniem oka nie będę. Szczególnie po tym jak potraktował nas właściciel firmy.
Przepraszam ale ja się nie będę zachwycał modelem, który ma widoczne gołym okiem wady. Jak wspomniał na górze Włodar daszek jest prześwitujący, światła przeświecają, buda nie siedzi dobrze na ramie.
Model ma potencjał ale na rozebranie i pomalowanie od nowa po swojemu.

Ten model wykonałem w 2014r. Od ideału odbiega daleko. Myślę jednak, że duży producent taki jak MT powinien raczej wykonywać swoje modele lepiej niż "podrzędna manufaktura" jak zawsze twierdzisz.
Załączniki
DSC02854.JPG
DSC02855.JPG
DSC02856.JPG
DSC02857.JPG
DSC02858.JPG
DSC02859.JPG
DSC02860.JPG
DSC02861.JPG
DSC02862.JPG
DSC02863.JPG
DSC02864.JPG
DSC02869.JPG
DSC02870.JPG
AK
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: S 200 produkcji MTB

Post autor: AK »

Ależ Panowie, wiadomo że tylko jedna firma robi doskonałe modele a reszta to gnioty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak na poważnie to wypowiedzi producentów o innych producentach powinny być oznaczone "Post sponsorowany zawiera lokowanie produktu" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości