Dźwięk do parowozu DCC

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Dźwięk do parowozu DCC

Post autor: ArturSchŁ »

BR 89 Tilliga ma nietypowy, fabrycznie montowany, dekoder:
:arrow: https://as.rumia.edu.pl/tt/kat/fot.asp?id=04240T

Prawdopodobnie prostsze będzie dodanie modułu dźwiękowego SUSI niż wymiana dekodera na inny (dźwiękowy).
Warto zajrzeć do instrukcji: :arrow: PDF, w której się mówi i o SUSI.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Dźwięk do parowozu DCC

Post autor: Domiss »

Widziałem sam parowóz bez tendra (wersja PKP), w której zmieścił się dekoder dźwiękowy i głośnik. Dokładanie drugiego dekodera nie ma sensu, trzeba zmienić. Skoro modelmania nie zaproponowała takiej opcji, to zapytaj Artura z kolejowemodele.pl lub Elvisa z elvis-model.pl. Lokę, którą ja widziałem, robił Artur.
Awatar użytkownika
darg
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2008, 13:09
Lokalizacja: Bysław / Tuchola
Kontakt:

Dźwięk do parowozu DCC

Post autor: darg »

Witam.
Kupiłem w modelmanii parowóz https://www.modelmania.com.pl/product_i ... _id=119825 i okazało się , że dojechał bez dźwięku. W rozmowie tel. przeproszono mnie bo kiedyś źle odczytali parametry loki, sądząc, że dekoder zintegrowany to znaczy też z dźwiękiem (zmieniono już na stronie informację o obecności dźwięku) zaproponowano rabat przy nowych zakupach.)

Teraz pytanie do kolegów:


Czy można do takiego parowozu do tendra ( lub 1 wagonu) zamontować dekoder z dźwiękiem i głośnik ( zasilanie podłączyć z parowozu). I czy takie coś da się uruchamiać z jednego sterowania(dwa dekodery naraz)- w tym modelu funkcje6-10 nic nie robią to może tam by były dźwięki np. gwizdek...

Dzięki.
Pozdro Darek G.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości