Lenz - DR5033 - GbbKolejka

LZV100, LH90/LH100, Compact, Li-USB itd.

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wmac27
Posty: 397
Rejestracja: 23 paź 2006, 09:28
Lokalizacja: Dolice
Kontakt:

Re: Lenz - DR5033 - GbbKolejka

Post autor: wmac27 »

womo pisze: 21 maja 2021, 22:57 .... innej rozmowie coś mam, że wywalił LR i zostało samo HSI-88 bo jakieś sygnały się nakładały i blokowały li-usb. U mnie samo HSI więc nie wiem (i nie pamiętam) jak z tym LR. ...
Dzięki .
Właśnie odszedłem od makiety. Chyba coś znalazłem, odkryłem, że dwa LB101 były podłączone do sygnału J,K z DR5033 a dwa do sygnału J,K z Lenza. Zasilanie LR101 jest J,K i R,S z Lenza. Więc te nakładanie sygnałów to może być przyczyną.
Jutro będę sprawdzał.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lenz - DR5033 - GbbKolejka

Post autor: womo »

Kiedyś tak miałem. Po zabawie w odłączanie kabli, programowanie itp kolega polecił m reset centrali i to pomogło.
Ale przejrzałem stare e-maile jak mi wtedy wariował li-usb
i u kolegi jak wariowała cała makieta to pomogła dopiero jak wymianił baterię która jest w lenzie i przeczyścił wszystkie styki kabli w centralce Lenza.
W innej rozmowie coś mam, że wywalił LR i zostało samo HSI-88 bo jakieś sygnały się nakładały i blokowały li-usb. U mnie samo HSI więc nie wiem (i nie pamiętam) jak z tym LR.
Jeszcze znalazłem, że jakiś problem rozwiązał się jak zmieniłem windowsa z 7 na 8.1 i GGb przestało wariować.( Do dziś jest na 8.1 bez problemu)

Tyle znalazłem w starej korespondencji ...
Awatar użytkownika
wmac27
Posty: 397
Rejestracja: 23 paź 2006, 09:28
Lokalizacja: Dolice
Kontakt:

Lenz - DR5033 - GbbKolejka

Post autor: wmac27 »

Mam taki problem: bardzo często pojawia się komunikat na ekranie GbbKolejki: Lenz Li-USB time-out.
Po tym komunikacie makieta wariuje.
Mam pełną wersję GbbK 1.75
Sterowanie makiety: Lenz LZV100 (v3.5) zasila szyny i system informacji zwrotnej LR101 i HSI-88.
DR5033 zasila DCC akcesoriów, czyli dekodery rozjazdów i semaforów.
Czy ktoś podpowie gdzie może być problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lenz'e”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości