Naprawa BR 01

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Naprawa BR 01

Post autor: daraśekp »

Hmmm.....
Moim zdaniem, jeśli ten trzpień działa poprawnie, można to ''dokończyć'', aby nie wypadało. Mianowicie w tym trzpieniu wywiercić z góry otworek, włożyć wózek w ramę, i od góry zamocować małym wkrętem z podkładką.
Powinno działać :roll: ;)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Naprawa BR 01

Post autor: T_Domagalski »

Tomasz pisze: 02 mar 2021, 11:29Jak widać na zdjęciu jest ułamany ten biały "trzpień" przez co cały ten odpada jeśli podniesiemy lokomotywę.
Na zdjęciu części serwisowych do BR01 ale już Tilliga ten wózek (część numer 19) nie ma takiego "trzpienia".
Trzpień u Tilliga też musi być (choć faktycznie trudno go zauważyć na rysunku), bo zero-jedynka ma łamaną ramę. Ten wózek, to nie jest wózek, tylko właśnie tylna część ramy, która zgina się na przegubie za trzecią osią wiązaną.
Zapewne w oryginale był to trzpień z zatrzaskiem. Przedni wózek też jest, o ile dobrze pamiętam, na taki zatrzask mocowany.
mareks
Posty: 221
Rejestracja: 04 gru 2012, 09:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Naprawa BR 01

Post autor: mareks »

A do tego otworu w ostoi jest dojście od góry/boku ? Bo jak tak to śruba i nakrętka
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Naprawa BR 01

Post autor: Tomasz »

Proszę o pomoc.

Kupiłem BR01 z uszkodzonym mocowaniem wózka jak na zdjęciu.
Lokomotywa nie ma opakowania dlatego nie wiem dokładnie, który to jest model ale ze względu na właściwości jezdne jest to wersja BTTB lub wczesny Tillig.
Jak widać na zdjęciu jest ułamany ten biały "trzpień" przez co cały ten odpada jeśli podniesiemy lokomotywę.
Na zdjęciu części serwisowych do BR01 ale już Tilliga ten wózek (część numer 19) nie ma takiego "trzpienia".

Mam wielką prośbę do osób, które znają lub mają taką lokomotywę czy mogą zaglądnąć albo wysłać zdjęcia jak u nich jest mocowany ten wózek?
Nie wiem w którym kierunku iść z naprawą...
Czy ten biały trzpień to powinna być osobna część, a u mnie ktoś przerobił i przykleił do wózka czy może w mojej wczesnej wersji ta część wygląda jednak inaczej niż w późniejszych Tilligowych?

Będę wdzięczny za pomysły na naprawę :)
Załączniki
Ułamana BR 01.jpg
Częśći do Br01 Tilliga.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości