Moduły i stacja Manfreda

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

W czasie ograniczonej możliwości swobodnego przemieszczania się popełniłem taki moduł militarny, wymaga dopracowania ale elektryka, sterowania rozjazdami działa. Jest możliwość połączenia dwóch jednotorowych linii. Przepraszam za jakjość zdjęć lecz nie umiem telefonem zrobić dobrej fotografii.
Załączniki
IMG_20201201_154023.jpg
IMG_20201201_154557.jpg
IMG_20201201_153709.jpg
IMG_20201201_153644.jpg
IMG_20201201_153611.jpg
IMG_20201201_153013.jpg
IMG_20201201_153043.jpg
IMG_20201201_153155.jpg
IMG_20201201_153208.jpg
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Ok. to chciałem wiedzieć. Zostanie tak że zrobię kozioł oporowy na torze ładunkowym jak był pierwotnie czyli lewa skrzynka będzie początkiem całego modułu (jak było w planie pierwotnym) tamte skrzynki wykorzystam do czegoś innego. nie mam doświadczenia jeszcze w realiach kolejowych choć staram się doczytywać to i owo w temacie realnej kolei. Pozdrowienia Jerzy.

takie dopowiedzenie: zasadniczo moduł stacji to cztery segmenty + dwa moduły szlakowe reszta to dodatek, który może ale nie musi być włączony w szlak jak kiedyś przyjadę na jakieś spotkanie makiet, fort kolejowy to takie reminiscencje militarno-historyczne (lubię Toruń) .
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: T_Domagalski »

manfred pisze:Czy takie zagęszczenie torów i postawienie szopy nie będzie sprzeczne z sttandartem? Ogólnie środek może być ale nie musi....
STTandard narzuca jedynie promienie łuków. A te, z tego co widzę, to chyba mają one wystarczająco duże promienie.

Zupełnie inną sprawa jest kwestia logicznego uzasadnienia dla twojego nowego projektu. Zamierzasz połączyć tor ładunkowy (z rampą) z torem szlakowym, a do tego przyłączyć jeszcze lokomotywownię. W rzeczywistości nikt by czegoś takiego nie zaprojektował. :| Pierwsze jest niezgodne z zasadami bezpieczeństwa, a drugie mało praktyczne. Wyjazd z lokomotywowni będzie zastawiony wagonami stojącymi przy rampie. Ponadto na tak małych stacyjkach własna lokomotywownia jest z reguły zbyteczna - manewry na stacji wykonywały zwykle lokomotywy pociągów zdawczych.

Moim zdaniem zacząłeś od bardzo fajnego i realistycznego projektu, ale teraz psujesz go i powoli zamieniasz w mało realnego "potworka"... :/
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

W Święta powstał pomysł zagospodarowania skrzynki (środkowa na zdjęciach) i zrobienia toru odstawczego dla lokomotywy manewrowej itp. i zrobienia szopy na segmencie początkowym modułu stacji (trzecia skrzynka). zaznaczam że segment początkowy pasuje do lewego już prawie zrobionego segmentu. Czy takie zagęszczenie torów i postawienie szopy nie będzie sprzeczne z sttandartem? Ogólnie środek może być ale nie musi..... http://pokazywarka.pl/kioi3r/
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 255
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: Wąski »

Tak jak kolegą pisze odegnij końce iglic. Miałem u siebie na makiecie to samo, kupe nerwów i kombinacji a to taki drobny szczegół.
PS
Moduły robią wrażenie, pogratulować roboty.
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: adrian pander »

Cześć!

Na 2 i 3 zdjęciu widać iż szyny iglic przy krzyżownicy są za blisko siebie (i nie są podgięte) i tam prawdopodobnie dochodzi do zwarcia.
Drugą możliwością jest brak odbioru prądu przez lokomotywę na martwym punkcie krzyżownicy.
Jak to wyeliminować już pisałem na forum.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

podsyłam zdjęcia http://pokazywarka.pl/9b2e5h/

Added in 20 minutes 21 seconds:
rozjazdy są podłączone tak jak ten na zdjęciach http://pokazywarka.pl/yu8bk0/
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: adrian pander »

Zrób zdjęcie rozjazdu gdzie masz problem z lokomotywą, w szczególności krzyżownicę.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Dzięki, trochę więcej niż pół roku a to dzięki temu że siedzę większość dnia w domu i między obowiązkami opieki nad rodzicami mogę coś tam robić.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: JarUs »

8 (słownie osiem) skrzynek w pół roku - imponujące !! Brawo !!
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Zrobiłem zestawienie całości stacji. Prace trwają od lipca 2018 i jeszcze dużo do zrobienia a pomysły przychodzą..... http://pokazywarka.pl/tu1bt0/
całość jest przejezdna elektryka na razie działa, pulpit też jest w trakcie zapełniania połączeń. Problem z przejazdem przez rozjazdy ma V36 nie wiem dlaczego?. Nogi też są do skrzynek.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Dzięki za wskazówki. Chyba pomysł nie wypali bo to budowa conajmniej dwóch skrzynek 90x50 lub trzech 60x50 bo chciałem zrobić wjazd ma magazyny wojskowe mojego fortu kolejowego a chyba już przekroczył masę krytyczna objętości. Póki Rodzice żyją to siedzę w domu i buduję i rodzą się nowe pomysly. Niedługo zmontuje próbie całość to będą zdjęcia do komentowania.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: Mariusz »

20050910 (32).JPG

Tak to wyglądało w 2005
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: gemol »

W Jeleniej jest wprawdzie trochę inna, ale też półobrotnica.
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: brovarek »

Przykładu poszukaj na stacji w Jeleniej Górze, Maciek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości