Kalkomanie UMF

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Bieżący arkusz jest już zamknięty. Następny druk zapewne za ok kwartał jeśli nic się szybciej nie uzbiera.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Znalazłam, taki kolorek:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Drukujemy go tak rzadko, ze muszę pokopać w archiwum.
Zielony taki jak do FPL tj intensywny wylatujący w morski.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Misiek »

Jasne!

Konrad, jeszcze opis do zielonego?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: wlodar »

Dzięki za wyjaśnienia. Wszystko jasne. :D
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Wstawiam kolory do druku kalek.
Lakier nie ma nazwy, to zwykły lawendowy z palety CMYK 100% (domyślnej palety Corel).
Rysuje się go pod spodem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Dokładnie. Nie zgodzę się tylko z tym, że są one droższe.
Uwierz, że jeden dodatkowy kolor nie gra roli.

Wlodar, jak masz folie na całej powierzchni to musisz wyciąć jak najbliżej napisów. Jak masz folie tylko pod treścią to można nie wycinać wcale. Można namoczyć cała kalkę i ściągać sobie tylko napisy/znaki na model.

Przy konieczności nałożenia kalek na wiele modeli oszczędza to 90% czasu.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: womo »

Możesz zamówić kalki które są już gotowe. Czy jak ktoś woli kalka jest tam gdzie jest napis. Do wody na model i nie tracisz czasu na dokładne wycinanie. Ale to już koszty ...

Niestety zdjęcie nie wchodzi ... Chyba że tak
Obrazek
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: wlodar »

Prośba o łopatologiczne wyjaśnienie o co chodzi z tym filmem na całej powierzchni i trudnoscią w wycinaniu z tego wynikającą. Jestem zielony w tym temacie. Myślałem, że kalkomanię się wycina z arkusika, wsadza do wody, jak odejdzie to przykleja na model. Ewentualnie ze specjalnym płynem pod kalkę. Potem werniks i gotowe. :roll: Zupelnie nie rozumiem o czym dyskutujecie.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Tak kalki opracował Andrzej i szły też na sklep.
Myślę że tu jest pies pogrzebany. Jak chcesz mieć na wyłączność to nie dziwię się że cena będzie znacznie, znacznie wyższa a nakład nie mniejszy niż...
Ja takich wymagań nie miałem.
Wszystko kwestia czego człowiek chce, na czym mu najbardziej zależyi na ile obie strony są w stanie się dogadać.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Pytanie tylko Wojtek czy te kalki na Bohuny miały być z Twojego projektu czy z Andrzeja. Dodatkowo czy zastrzegles aby nie sprzedawał kalek z Twojego projektu czy dałeś zgodę na sprzedaż. Bo jeśli tak to nie dziwie się, że mogłeś wziąć tylko na 20 wagonow.
Swoją drogą był kiedy czas, że Andrzej drukował ok 100 arkuszy ale cena była znacznie wyższa.

Ja osobiście nie chciałbym aby kalki z mojego projektu wchodziły na sklep.

Więc jak drukowaliśmy u Andrzeja swoje kalki to brało się cały nakład. Niektóre z nich mam do dzisiaj.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ranger pisze: Nie interesuje nas współpraca z Alegratka gdyż oni drukują z pełnym filmem. Nikt już dzisiaj nie chce wycinać precyzyjnie kalek, szczególnie w małych skałach. Jeszcze przy jednym modelu jest ok ale jak już masz okalkować 10 wagony to jest masa pracy.
Próbowaliśmy się dogadać jeszcze z Andrzejem ale ceny były zaporowe. Niestety ten stan tj przygotowania sklepu trwają już tyle czasu, że nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Jednocześnie nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli oni będą drukować coś nowego to nakłady na offsecie idą w setki sztuk. Wiem gdzie oni drukują i nakład min tam to 500 arkuszy A4. Koszt druku jest ogromny.
Masz wtedy kalek na 250 modeli.
Jeśli myślisz o zlecaniu im druku kalek na indywidualne zamówienie to raczej nie tędy droga. Możesz odbić się od ściany. Przykro mi to pisać ale takie są realia o których większość nie ma pojecia.
Jeśli chodzi o wycinanie to tak. Masz rację. Jest to czasochłonne. I przy dużej ilości modeli do zrobienia jest to problem.

Co do zamawianych ilości to nie wiem jakie masz doświadczenie z alegratka ale jak ja chciałem żeby zrobił kalki na bohuny bo miałem plan kupić 20 modeli to powiedział że nie ma sprawy. Więc nie musiałem zamawiać tak jak piszesz takiej ilości sztuk. Nie musiałem robić żadnej przedpłaty itd. Mimo że p. Andrzeja znałem tylko z maila miło go wspominam. Nigdy nie zostawił na lodzie itp.
I w zasadzie gdyby nie to że zmarł to pewnie projekt by się udał.
Na tamten czas do TT nie było wtedy kalki na ten wagon.
Dziś widzę że kalka na sklepie będzie więc być może wrócę do tego projektu.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze:Nie chce robić UMF antyreklamy i reklamy Allegratce ale właśnie syn ŚP. Andrzeja uruchomił sklep.
Nie ma jeszcze cen (tzn wczoraj nie było) ale kalkomanie już są.
Może warto wejść we współprace z nim?
Nie interesuje nas współpraca z Alegratka gdyż oni drukują z pełnym filmem. Nikt już dzisiaj nie chce wycinać precyzyjnie kalek, szczególnie w małych skałach. Jeszcze przy jednym modelu jest ok ale jak już masz okalkować 10 wagony to jest masa pracy.
Próbowaliśmy się dogadać jeszcze z Andrzejem ale ceny były zaporowe. Niestety ten stan tj przygotowania sklepu trwają już tyle czasu, że nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Jednocześnie nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli oni będą drukować coś nowego to nakłady na offsecie idą w setki sztuk. Wiem gdzie oni drukują i nakład min tam to 500 arkuszy A4. Koszt druku jest ogromny.
Masz wtedy kalek na 250 modeli.
Jeśli myślisz o zlecaniu im druku kalek na indywidualne zamówienie to raczej nie tędy droga. Możesz odbić się od ściany. Przykro mi to pisać ale takie są realia o których większość nie ma pojecia.
Misiek pisze:Czy to dotyczy też formatki np 5x5cm jakbym chciał zamówić duperele nie związane z TT?
Jakie mają być pliki wsadowe przesłane do wykonania? CDR? w CMYK, czy RGB i jakie są wtedy "cyferki? dla kremowego białego?

tak samo - jakie są cyferki dla kolorów "okazjonalnych"?
Misiek, kolory są z palety Panthone Solid Coated. Kody kolorów podam później. Projekty w Corelu ale preferowany jest PDF gdzie kolory za zablokowane. Tj inny Corel nie może ich wczytać w dowolny sposób.
Projekt więc trzeba przygotować w Corelu, zamienić wszystko w krzywe i wygenerować PDF.
Wielkość arkusza jest dowolna jednak tak jak wspominałem wyżej. Będziesz miał taki arkusik 5x5 w liczbie 10 sztuk.

Tańsza metoda jest zawsze druk cyfrowy ale jakość jest gorsza. Do tego film jest na całej powierzchni.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Nie chce robić UMF antyreklamy i reklamy Allegratce ale właśnie syn ŚP. Andrzeja uruchomił sklep.
Nie ma jeszcze cen (tzn wczoraj nie było) ale kalkomanie już są.
Może warto wejść we współprace z nim?
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kalkomanie UMF

Post autor: Misiek »

Czy to dotyczy też formatki np 5x5cm jakbym chciał zamówić duperele nie związane z TT?

Jakie mają być pliki wsadowe przesłane do wykonania? CDR? w CMYK, czy RGB i jakie są wtedy "cyferki? dla kremowego białego?

tak samo - jakie są cyferki dla kolorów "okazjonalnych"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości