Nowości / Zapowiedzi 2020

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: piottrw »

Z takiego założenia wyszło ROCO i nie mamy już od nich TT
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: wojtek_ »

oelka pisze:
wlodar pisze:Arnold to mógłby w końcu czteroczłonową Bipę w malowaniu PKP IV ep. wypuścić. Formy i linię produkcyjną przecież mają.
Jeszcze ktoś to potem musi kupić. Produkcja do magazynu to realna strata, przy sprzedaży rzędu kilkudziesięciu sztuk na kilkaset wykonanych.
Pewnie - lepiej nic nie robić.
Nie ma straty...
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: drlukasz »

wlodar pisze: Kuehn wypuścił Bohuny,
Tylko dlatego, że zostało mu to zlecone, a i tak spieprzył zamówienie, montując niewłaściwe okna.
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: agrest12 »

oelka pisze:Jeszcze ktoś to potem musi kupić. Produkcja do magazynu to realna strata, przy sprzedaży rzędu kilkudziesięciu sztuk na kilkaset wykonanych.
Dokładnie ktoś to jeszcze musi kupić a przypomnę że cena katalogowa 4 członowej Bipy to 189,90 euro jak podaje vlacky.com chociaż jak byłem w siedzibie Hornby w Margate UK, czteroczłonowa Bipa w malowaniu Coca-Cola to był koszt rzędu 189,99 funtów.
Kilka lat temu jak Arnold wypuścił Bipy 2 oraz 4 członowe zostały wyprzedane po 24,99 euro za podwójny zestaw a 4 członowe za 49,99 euro . Wydaje mi się że szybko do tematu nie wrócą.
W siedzibie Arnolda czyli Hornby, które angielska firma przejęła w 2005 od włoskiej firmy Rivarossi, a ta z kolei kupiła bankruta Arnolda w 1995r., niestety nikt nie chciał rozmawiać na temat jakichkolwiek przemalowanek Bipy, Adolfa czy nawet sprzedaży części zamiennych.
Dodam jeszcze że w UK nie istnieje żadna produkcja Hornby konsolidująca pod sobą marki takie jak wymieniony Arnold, Rivarossi, Lima, Electrotren. Cała produkcja odbywa się w fabrykach w Chinach, Wietnamie i Indiach.
Zrobiłem dosyć obszerną fotorelację z pobytu w Margate, ale to już temat na inną okazję.
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: ArturoW »

dzięki za info, zamówiłem Arnolda HN9507 do konwersji
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: wlodar »

Odnośnie Bipy:
Ja nie mówię o tworzeniu modelu od podstaw z zachowaniem wszelkich niuansów wersji polskiej (układ wywietrzników, detale na wózkach itd.). Ja mówię o zwykłej przemalowance, jak to było z Bohunami Kuehna, czy Bipą Tilliga.
Przecież wersja niemiecka z opływowymi czołami jest wystarczająco podobna do polskiej, a tych chyba jeździło jakieś 70% całego ilostanu Bip na PKP. Płaskie czoła pojawiły się dopiero w ostatniej dostawie. Wystarczy wziąć wersję DR, dać człony końcowe bez kabiny sterowniczej, pomalować na zielono z szarym dachem (nie wiem, czy DR-owski zielony był dokładnie taki sam jak PKP-owski, ale nie przesadzajmy). Tillig wypuścił Bipę w PKP w dwóch malowaniach, Kuehn wypuścił Bohuny, dlaczego Arnold by nie mógł?
W ogóle nie rozumiem Arnolda. Zaprojektowali nienajprostszy model, ponieśli koszty na dokumentację, projekt, formy, cala linię technologiczną, po czym raz dwa z katalogów zniknął poza chyba jedną wersją kolorystyczną. Może mogliby chociaż dogadać się z którymś z naszych specjalistów (np. EKA) i wypuścić krótką serię bez oznaczeń (dla nich mniej roboty), nasi by nanieśli tampodruk.

ArtuoW:
Bohun to zupełnie inny typ wagonu, mimo że piętrowy, a Tillig to konstrukcja BTTB z 1972 roku z małym liftingiem w postaci kinematyki i zlikwidowanego skrętopyska. Ma zaburzone proporcje i trudno brać to w ogóle pod uwagę. Z resztą Bipa w tej wersji już była.
Awatar użytkownika
Robcio1910
Posty: 715
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:49
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Robcio1910 »

zibi33 pisze:Podobają mi się te wagoniki, gdyby ktoś zamawiał to niech się zgłosi, może by wziął i dla mnie :D
Piotrek w swoim sklepie ma ofertę Arnolda ...
https://www.makieciarz.pl/arnold-cat-3030.html
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: ArturoW »

a może byłby jakiś chętny do zrobienia manufaktury Bipy IV / V ep
w skali TT? - taki odpowiednik Rivarossi HRS42227 lub HRS4215 (skala H0)

A tak w ogóle, jest co konwertować, czy trzeba całość od początku rzeźbić?
bo te żółto niebieskie Bipy chyba się nie nadają...

Bohuny pewnie też - nie mają wózków Jacobsa
bo Bohuny BDmu chyba w realu tylko żółto-niebieskie były?
chyba że ktoś widział malowanie oliwkowe...

no chyba że, dało by się konwersje z Arnolda HN9507 zrobić...
ten dach poprostować itd.
pytanie tylko, czy Arnoldy maja właściwe wymiary?
bo wydaje mi się, że Tiligowe Bipy żółto-niebieskie za grube są...
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: oelka »

wlodar pisze:Arnold to mógłby w końcu czteroczłonową Bipę w malowaniu PKP IV ep. wypuścić. Formy i linię produkcyjną przecież mają.
Jeszcze ktoś to potem musi kupić. Produkcja do magazynu to realna strata, przy sprzedaży rzędu kilkudziesięciu sztuk na kilkaset wykonanych.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Maciej »

wlodar pisze:Arnold to mógłby w końcu czteroczłonową Bipę w malowaniu PKP IV ep. wypuścić. Formy i linię produkcyjną przecież mają.
Nie ma interesu... może kiedyś się skuszą w co wątpię, a wagony chłodnie bardzo ciekawe w kontekście ich historii pierwotnego przeznaczenia.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: wlodar »

Arnold to mógłby w końcu czteroczłonową Bipę w malowaniu PKP IV ep. wypuścić. Formy i linię produkcyjną przecież mają. :evil:
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: zibi33 »

agrest12 pisze:Zapowiedz od Arnolda
https://www.elriwa.de/produkte/wagen/spur-tt/
Podobają mi się te wagoniki, gdyby ktoś zamawiał to niech się zgłosi, może by wziął i dla mnie :D
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: agrest12 »

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: ArturSchŁ »

W MM, na promocji, BR103 w malowaniu Touristikzug:
Obrazek
:arrow: http://www.modelmania.com.pl/product_in ... s_id=61118
...jeśli ktoś poszukuje, 1 szt.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Tomasz »

Borczy pisze:Dzisiaj dojechała do stolicy. Trafił do mnie całkiem dobrze pomalowany egzemplarz. Jeździ cicho i bez szarpnięć. Standardowo jak przystało na MTB buda prześwieca w okolicach reflektorów :roll:
Chciałbym również dołączyć do Kolegi z pochwałą dla malowania S200.
Kupiłem lokomotywę jako bazę do własnego przemalowania na taką jak jeździła w Kombinacie w Nowej Hucie ale tak sobie oglądam to pomarańczowe malowanie i jest to zdecydowanie bardziej udany model pod kątem malowania niż SU46, ST43 czy SN61.
Także jeśli ktoś się zastanawiam to polecam :)

ps
Nie obyło się oczywiście bez bubla jak to u MTB. W części czołowej lokomotywy, między niebieskim paskiem a srebrnym malowaniem wychodzi pomarańczowa farba ale to chyba całą serie tak skopali bo na zdjęciach promocyjnych ze sklepów ten bubel jest widoczny.
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości