jak wprowadzić TIRy na tory ?

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: ArturSchŁ »

"koszty dla zlecającego przewóz są porównywalne, a nawet kolej jest nieco tańsza - "
SKANDAL !! Należy opodatkować !!
...by było drożej.
:oops:
agrest12
Posty: 293
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:50
Lokalizacja: Londyn/Torun

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: agrest12 »

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: ArturSchŁ »

Przechwytywanie.jpg
Chyba prościej będzie „Wagony na Tiry!!
:/
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: piottrw »

A ile będzie kosztował taki wagon? Pewnie z 10 zwykłych wagonów kieszeniowych, które już są wymyślone i używane w dużych ilościach, poza tym w razie czego mogą przewozić kontenery.
I tu jest przyszłość, załadunek kontenera w mieście X dowóz do najbliższego terminala, na wagon potem rozładunek na najbliższym miejsca docelowego terminalu i dowóz na miejsce. Zresztą i tak większość docelowych tras tirów to duże miasta. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią tarfę i samo się zrobi niech kosztuje połowę albo 1/3 tego co transport kołowy. Ale myślę że u nas się po prostu nie da "bo tak" jak mawiała pewna blondynka.
Poza tym waga 70 ton tira?, to na koło standardowej naczepy wyjdzie 5,8 tony na koło!
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: Borczy »

Artykuł z 2011 roku i wydaje mi się ,że to rozwiązanie już widziałem w jakimś reportażu w tv.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jak wprowadzić TIRy na tory ?

Post autor: Ciora »

Najpierw pomyślałem, że to wynajdywanie koła na nowo, bo przecież transport tirów koleją jest w niektórych krajach powszechny. Ale doczytałem do końca i idea jest świetna. Obawiam się jednak, że znając polskie realia, na pomyśle się skończy, bo nie będzie zainteresowanych ani kasy na wprowadzenie go w życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość