Zapomniana trasa

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

Drodzy Użytkownicy.

Informujemy, że w dniu 22.06.2020r serwis Pokazywarka.pl, zostanie zamknięty.
Do momentu zdjęcia z emisji, czyli do dnia 22.06.2020r, będzie możliwy dostęp do serwisu, w tym do kont i treści.
Po zdjęciu serwisu z emisji twoje treści zostaną usunięte, a dane zostaną zanonimizowane, za wyjątkiem następujących danych: nick , adres e-mail, oraz informacja o wyrażonych zgodach (te dane będziemy przechowywać jeszcze przez okres 90 dni od usunięcia konta dla celów rozpatrywania skarg oraz roszczeń związanych z korzystaniem z naszych usług).
Więcej informacji dostępne jest pod linkiem: http://pokazywarka.pl/zamkniecie


Pozdrawiamy
Zespół Pokazywarka.pl


W związku tą informacją, co poniektóre zdjęcia mogą znikać z moich wątków. Jeśli ktoś byłby zainteresowany moimi zdjęciami, to może je sobie skopiować bez żadnych konsekwencji.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

Dziś, 2 kwietnia, mija 20 lat od zawieszenia ruchu osobowego na linii kolejowej nr 37 - Białystok-Zubki Białostockie
https://www.youtube.com/watch?v=GbVqwd7 ... euy70t9JlE
Zubki B..jpg
Zubki B1.jpg
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

Alternatywa dla PKS-u ?? Do i odpowiedź.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: T_Domagalski »

Za to będziemy mieli CPK, który pozbawi Warszawę jej jedynego lotniska. :evil: Modlin to przecież nie Warszawa...
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: oelka »

Radom właśnie stracił swojego jedynego przewoźnika.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Ciora »

Kolejny przykład gigantomanii. Powstanie następne lotnisko, z którego nic nie będzie latać lub jeden samolot tygodniowo. Już takich parę w PL jest.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

W związku z http://www.poranny.pl/porannytv/a/bomba ... ,12249529/
w sobotę i w niedzielę na tej trasie pociągi zostaną zastąpione autobusową komunikacją zastępczą.
.... w następny weekend ma być już normalnie:
Obrazek
Obrazek
... bilet za rower: 7zł/szt
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Domiss »

womo pisze:A ten co bułkę chleba wziął to skąd on?
Przecież wystarczy słuchać ze zrozumieniem: Marszałek. A powitanie jak powitanie, im więcej zależy od witanego, tym bardziej uroczyste. Dla mnie dziwne jest tylko to, że witany mówi z sensem i bez zbytniego patosu...
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Bobbik »

Mnie uderzył fakt, że "mój" świat już odszedł do lamusa, gdy w TV młody Chajzer pytał "co to?" pokazując dzieciakom kasetę magnetofonową. Znakomita większość nie miała pojęcia cóż to. A ja pamiętam tę radość, gdy mogłem porzucić szpulowego ZRK145, na rzecz prezentu od ciotki zza granicy: tajwańskiego, monofonicznego radiobudzika "KEIKO" z magnetofonem kasetowym. I tłukłem Boba Marleya, bo tę jedną jedyną kasetę otrzymałem....
Wracając do tematu, to co dzisiaj zacofane i obciachowe, będzie poszukiwane i trendy. VIde polowanie na zdjęcia EN57 z klasycznym frontem na sąsiednim forum.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Borczy »

JarUs pisze:Spokojnie panowie.
Już kilka matrixów przeżyliśmy i te wcześniejsze muszą nas śmieszyć, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się w obecnym matrixie. ;)
Sami przekonacie się, o oddziaływaniu jednego świata na drugi, gdy na jakieś imprezie modelarskiej, jak jakieś dziecko wskazując palcem na parowóz, zapyta: "mamo, co to jest". A wtedy mama zwróci się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki, bo "młoda" i sama nie wie.
Nie wiem, czy to zdarzenie jest śmieszne, czy nie śmieszne, ale takim pytaniem na pewno przypomni wam o waszym peselu i to, że bawicie się czymś, co w ich świecie w ogóle nie było. ;)
Oj prawda ;) .... i mam tą świadomość ,że w pewnym sensie przy okazji pełnimy ważną misję kulturalną i historyczną.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: JarUs »

Spokojnie panowie.
Już kilka matrixów przeżyliśmy i te wcześniejsze muszą nas śmieszyć, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się w obecnym matrixie. ;)
Sami przekonacie się, o oddziaływaniu jednego świata na drugi, gdy na jakieś imprezie modelarskiej, jak jakieś dziecko wskazując palcem na parowóz, zapyta: "mamo, co to jest". A wtedy mama zwróci się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki, bo "młoda" i sama nie wie.
Nie wiem, czy to zdarzenie jest śmieszne, czy nie śmieszne, ale takim pytaniem na pewno przypomni wam o waszym peselu i to, że bawicie się czymś, co w ich świecie w ogóle nie było. ;)
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Borczy »

Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:

Added in 2 minutes 28 seconds:
Borczy pisze:
Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:
Ale z drugiej strony cieszę się, że jest jeszcze "KOLESI" dla których ma to jeszcze jakąś wartość... ;)

Added in 1 minute 9 seconds:
Borczy pisze:
Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:

Added in 2 minutes 28 seconds:
Borczy pisze:
Bobbik pisze:Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
Jarek, przylączam się do słów Bobbika.... Poza tym w tym roku po raz pierwszy byłem w Łapach i jestem zachwycony klimatem.
Co mamy napisać? Jako naród wstydzimy się korzeni na przestrzeni lat ale osobiście uważam , że nie mamy czego. Może to i wiocha , że gość paraduje z chlebem....takie czasy nastały. Myślę,że nasze pseudo prześmiewcze komentarze kryją nostalgię za latami naszego dzieciństwa i młodzieńczych lat kiedy wszystko działało :cry:
Ale z drugiej strony cieszę się, że jest jeszcze paru "KOLESI" dla których ma to jeszcze jakąś wartość... ;)
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Zapomniana trasa

Post autor: Bobbik »

Wierz mi, śmialismy się bez cienia złośliwości, poprostu tutaj, w sercu wielkopolski byłoby takie powitanie nie do pomyślenia, lud bardziej nawykły i mniej wylewny...prędzej by zrobiono awanturę przy likwidacji połączenia, niż fetę podczas przywracania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości